Skelbimai

Akmenės rajono istorijoms skirtos dirbtuvės

Skelbimai

2021 m. liepos 26 d. ir 27 d. nuo 12 val. kviečiame į Akmenės rajono istorijoms skirtas dirbtuves. Kiekvienos dirbtuvių dalies numatyta trukmė – 4 val.

Dirbtuvės vyks Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (V. Kudirkos g. 9, Naujoji Akmenė)

Registracija į renginį: www.goethe.de/akmene/registracija. 

Vietovės tapatybę formuoja ne tik architektūra, kraštovaizdis ar specifiniai objektai bei elementai. Svarbiausi juos sukūrę žmonės, miesto gyventojai, jų veiklos ir istorijos. Kviečiame juos dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, pasidalinti įdomiais savo miesto pasakojimais bei išmokti juos užrašyti vaizdais ir tekstu. Patirtimi ir žiniomis apie pasakojimų vaizdais ir tekstu subtilybes dalinsis kūrybos namų „Kregždynas“ atstovės – Laima Penek ir Viktorija Urbonaitė.

Pirmoji dirbtuvių diena skirta fotografijos IŠMANIUOJU TELEFONU kursui su fotografe Laima Penek, profesionaliai fotografuojančia jau 14 metų. Fotografijos ir audiovizualinio meno paslapčių mokėsi Lietuvos ir Portugalijos universitetuose. Yra vaikų žurnalo „Bitutė“ dizainerė bei fotografė ir oficiali LR Vyriausybės fotografė-operatorė.

Antrąją dieną skirsime Akmenės istorijų pasakojimams ir jų užrašymams. Praktines istorijų rašymo (STORYTELLING’O ir KŪRYBINIO RAŠYMO) dirbtuves veda Viktorija Urbonaitė – knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“ bendraautorė bei LRT TV laidos „Išpažinimai“ vedėja.

Bendras dirbtuvių tikslas – parengti Akmenės rajono vizualių ir tekstinių mažųjų istorijų rinkinį!

///

Šios kūrybinės dirbtuvės yra Goethe‘s instituto Vilniuje rengiamo projekto „Išplėstinė Lietuva“ dalis. „Išplėstinė Lietuva“ siekia įtraukti ir aktyvinti Lietuvos regionų bendruomenes ir nevyriausybines organizacijas. Kviesdami vietos gyventojus analizuoti savo aplinką ir kultūrinę tapatybę bei įvardinti kultūrinius poreikius projekto iniciatoriai nori užmegzti bendradarbiavimą, skatinti domėjimąsi ir pasididžiavimą savo gyvenama vieta, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių.

Organizatorius: Goethe’s institutas Vilniuje Partneriai: Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, asociacija „Raudonskardžio bendruomenė" Remia Vokietijos Užsienio reikalų ministerija

 

Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Atgal