Naujienos

Testuokimės, skiepykimės ir kitaip saugokimės!

Naujienos
Kiekvienas esame laisvi rinktis, kaip ir su kuo gyventi, ką valgyti, kiek miegoti, kur gyventi, kuo dirbti... Taip pat galime apsispręsti, ar skiepytis dėl COVID-19 ligos, ar atlikti prevencinius testus. Tačiau prieš nusprendžiant, ar nereikėtų ant vienos svarstyklių lėkštės sudėti savo netikrumą, kažkokias baimes, užsispyrimą, o ant kitos – riziką sunkiai susirgti, užkrėsti artimuosius, pažeidžiamus žmones, ilgalaikį visa ko apribojimą ir suvaržymą? Ir labai gerai pagalvoti, kuri lėkštė turėtų nusverti...
Kodėl neabejojame vaizdais iš zondo, pasiekusio Marsą? Naudojamės robotais – dulkių siurbliais, langų valytojais ar vejos pjovėjais. Darbą ir bendravimą perkėlėme į kompiuterius ir mobiliuosius telefonus. Tačiau paprasčiausią vatos pagaliuko brūkštelėjimą nosyje ir gerklėje demonizuojame, skiepais nuo COVID-19 ligos netikime. O juk ir viena, ir kita paremta šiuolaikinio mokslo pasiekimais.
Dar keisčiau, kai pandemijos metu pradedama ieškoti teisių elgtis kitaip, nei rekomenduoja absoliuti dauguma pasaulio mokslininkų, siūlo mūsų valstybės institucijos. Iš kur tas užsispyrimas nesisaugoti ir nesaugoti kitų žmonių gyvybės, sveikatos, negerbti noro grįžti į darbą, bendrauti?
Taip, iki galo dar neaišku, kiek ilgai veiks koronaviruso vakcina, ar visiškai apsaugos nuo mutuojančio užkrato. Tačiau kitos išeities nei vakcinavimas pristabdyti pandemijai kol kas neišrasta. Ir ekspertai iš įvairių šalių vieningi teigdami, jog vakcina apsaugos: pirma, nuo masinės hospitalizacijos; antra, sunkių COVID-19 ligos formų ir trečia - mirties.
Visa tai žinant, mane labai stebino visuomenės veikėjų ir politikų vieši kreipimaisi, kad skiepai ir testai neprivalomi, jog kiekvienas žmogus turi teisę laisva valia nuspręsti skiepytis ar ne, nesvarbu, kur ir kuo jis dirba. Dar keisčiau, kad valstybines institucijas atstovaujantys asmenys, tarsi prieštarauja valstybės politikai – siekti, kad kuo greičiau ir kuo daugiau žmonių pasiskiepytų nuo koronaviruso, kad kuo daugiau tikrintųsi ir taip būtų valdoma pandemija.
Taip, skiepai ir testai neprivalomi. Tačiau kaip neraginti tirtis ir skiepytis medikų, pedagogų, socialinių darbuotojų ir kitų profesijų žmonių, kurie nuolat kontaktuoja su gausybe ligotų, pažeidžiamų ir senų žmonių, mažais vaikais!? Kodėl draudžiama operuoti chirurgui, sergančiam atvira tuberkuliozės forma? Kodėl neleidžiama vairuoti automobilio aklam žmogui? Todėl, kad jie keltų grėsmę aplinkiniams. Ir nediskutuojama, kad tai, žinote, nedemokratiška ar prilygsta psichologiniam smurtui... Ir demokratija turi sveiko proto ribas, neleidžiančias jai virsti chaosu.
Todėl dar kartą visus Akmenės krašto žmones kviečiu tikėti mokslo pasiekimais ir vadovautis sveika nuovoka - testuotis, skiepytis ir kitaip saugotis, kad koronavirusas nustotų plisti ir kuo greičiau ir labiau priartėtume prie įprasto gyvenimo ritmo.
 
 
Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas
Atgal