Naujienos

Savivaldybės tarybos posėdyje – sprendimai ir aktualūs klausimai

Naujienos

Spalio 26-ąją įvykusiame nuotoliniame Akmenės rajono savivaldybės tarybos aštuonioliktajame posėdyje apsvarstyta trisdešimt klausimų, priimta tiek pat sprendimų.

Viena iš svarbiausių žinių kiekvienam akmeniškiui – 35 tūkstančiai eurų skirti Akmenės rajono ugniagesių komandai, ketinančiai įsigyti naujesnį gaisrų gesinimo automobilį. Iki šiol turima tokia mašina – sovietinė autocisterna, pasenusi ir techniškai, ir morališkai. 

Kitas Akmenės krašto žmonėms itin aktualus sprendimas - patvirtinta trūkstamos specialybės gydytojų skatinimo dirbti Akmenės rajono savivaldybės viešosiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose programa. Tikimasi, kad ši programa padės pritraukti naujų gydytojų.

Dauguma kitų posėdžio klausimų, tokie kaip viešųjų medicinos įstaigų įstatų tvirtinimas, jų turto įforminimo ir kiti sprendimai buvo formalaus pobūdžio.

Kelioms rajone dirbančioms įmonėms pritaikytos nekilnojamojo turto mokesčio lengvatos ir priimti kiti sprendimai, susiję su švietimo ir globos įstaigų valdymu. 

Po posėdžio Savivaldybės tarybos nariai turėjo klausimų apie planus įrengti Akmenės krašte vėjo jėgainių ir karinį poligoną. Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas atsakė, kad jėgainių įrengimo klausimai svarstomi seniūnijų viešuosiuose susirinkimuose. Dėl poligono turima daugiau klausimų, nei atsakymų, jų galbūt padaugės po trečiadienį planuojamos mero ir dar trijų asmenų išvykos pasižvalgyti po veikiantį karinį poligoną, po Krašto apsaugos ministerijos atstovų diskusijos su Savivaldybės tarybos nariais, kuri irgi numatoma ateityje. Taip pat numatoma Aplinkosaugos ir kaimo plėtros komiteto narių išvyka į Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą pasidomėti žaliųjų ir kitokių atliekų tvarkymu, kad būtų lengviau priimti šios srities sprendimus Savivaldybės taryboje.

Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotr.

Atgal