2018 m. balandžio 21 d., šeštadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Ventos vaikų dienos centro svarbiausi 2016 m. įvykiaiSpausdinimo versija

VšĮ Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo parapijos vaikų dienos centras įregistruotas 2013 m. lapkričio 14d., steigėjas – Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo parapija.

Centre 2016 m. buvo teikiamos: tarpininkavimo, informavimo, maitinimo organizavimo (sunkiai gyvenančių vaikų šeimoms), pamokų ruošos, sociokultūrinės paslaugos.

2016 m.  vaikų dienos centrą lankė 22 vaikai nuo 6 metų iki 16 metų  iš 15 šeimų. Iš jų 5 vaikai gyvena nepasiturinčių gyventojų grupei priklausančiose šeimose, 10 vaikų – iš socialinės rizikos šeimų, 5 vaikai priklauso tam tikram rizikos faktoriui (išsiskyrusių/vienišų tėvų, neprisitaikančio  elgesio, daugiavaikių šeimų).

Iš Akmenės rajono savivaldybės biudžeto 2016 m. vaikų dienos centrams skirto projekto buvo gauta 6000 Eur. Vaikų dienos centrų projekto konkurse dalyvaujame nuo 2015 m. ir kol gauname finansavimą praeina beveik 5 mėnesiai. Darbuotojų atlyginimas mokamas tik iš projekto pinigų, todėl apie 5 mėnesius Ventos parapijos vaikų dienos centro paslaugos Ventos seniūnijoje teikiamos savanoriškais pagrindais.                          

Vykdydami projektinę veiklą bendradarbiavome su Ventos seniūnija, Ventos gimnazija,  Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriumi „Berželis“, Ventos muzikos mokykla, Ventos regioninio parko lankytojų centru, Labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ Klaipėdos padaliniu, Kretingos Šv. Antano dienos centru, Labdaros ir paramos fondu „Prieglobstis“, Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies parapijos Caritu, NVO „Nestabdyk“  ir kitomis įstaigomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis.

 Lektoriai buvo finansuojami iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų pinigų.

Įstaigos finansavimas

 

2014 m. (Eur)

2015 m. (Eur)

2016 m. (Eur)

Savivaldybės biudžeto lėšos

724,05

7270,00

7700,00

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

 

1500,00

5900,00

Fizinių asmenų  parama (dovanos, aukos, 2% gyventojų pajamų mokestis ir kt.)

 

709,52

1810,73

Iš viso:

724,05

9479,52

15 410,73

Įsimintiniausi momentai. Iš Akmenės rajono savivaldybės socializacijos projekto buvo organizuota vasaros stovykla „Vasaros pieva“. Kuri buvo skirta socialinę atskirtį turinčių šeimų vaikams, t. y. rizikos šeimų, socialiai remtinų, daugiavaikių ir pan. Labai džiugu, kad prie mūsų stovyklos prisijungė vaikai, grįžę atostogų pas artimuosius iš užsienio, iš kitų Lietuvos rajonų, atvykę pas draugus atostogauti. Stovykla reikalinga, ypač tiems vaikams, kurių tėvai tikrai neišgali išleisti poilsiauti į specialiai organizuojamas vasaros stovyklas. Tuo labiau ne kiekvienas ir važiuoja į klasės organizuojamas ekskursijas, nes tai kainuoja ne mažus pinigus.

Kartu dirbome su  Kretingos Šv. Antano dienos centro rengtamu projektu „Angelo dirbtuvėlės“, kurios tęsėsi nuo birželio iki rugsėjo mėn.

Teikėme paraiškas Akmenės rajono savivaldybės administracijos teikiamuose projektuose. Iš visuomenės sveikatos specialiosios programos, užmezgėme draugiškus santykius su Labdaros ir paramos fondo „Prieglobstis“ įsteigtu vaikų dienos centru „Vaiko kelias“, Šiaulių vaikų ir jaunimo klubu „Tarp savų“.

Rugsėjo mėn. vyko popietė Ventos parapijos vaikų dienos centre vyko susitikimas „Mes Jums – Jūs Mums“. Pagrindinis susitikimo tikslas – vaikų ir jaunimo užimtumas po pamokų ir atostogų metu. Vakaro metu susirinkusiems buvo pristatyti nuveikti darbai. Ventos vaikų dienos centras išgyvena tik iš projektinės veiklos, gerų žmonių paramos ir savanoriškos pagalbos.

Ventos parapijos vaikų dienos centro vaikams rugsėjo mėn. buvo organizuota išvyka į Šiaulius, iš visuomenės sveikatos specialiosios programos projekto Ta proga Šiaulių Europe Direct informacijos centre nuo rugsėjo 20 d. iki rugsėjo 28 d. moksleiviams rengiamos edukacinės pažintinės valandėlės Europos kalbų dienai paminėti. Europe Direct informacijos centro vadovės Genovaitės Žibikienės kvietimu, Ventos vaikų dienos centro vaikai turėjo puikią galimybę apsilankyti šiame centre ir daugiau sužinoti apie šio centro veiklą Lietuvoje ir ES.
Šiaulių Europe Direct centro vadovė G. Žibikienė pakvietė vaikus trumpai pažintinei valandėlei, kuri buvo įdomi ne tik faktais, bet ir staigmenomis. Atsisveikindama su Ventos vaikais, Europe Direct informacijos centro vadovė, kiekvienam įteikė po atminimo dovanėlę, o dienos centrui padovanojo įdomių knygų apie ES.
Mūsų kelionė tęsėsi toliau. Lankėmės Šiaulių vaikų ir jaunimo klube „Tarp savų“. Čia mus šiltai priėmė nuoširdžios darbuotojos. Trumpai papasakojo klubo įsikūrimo istoriją ir vykdomą veiklą. Ventos vaikų dienos centro vaikai su klubo „Tarp savų“ vaikais sužaidė draugiškas stalo futbolo ir oro rutulio stalo partijas. Susiradome naujų draugų ir sutarėme, kad susitiksime dar ne kartą. Išvyką vainikavo pramogos Šiaulių Ledo arenoje. Esame labai dėkingi Šiaulių Akropolio administracijai, padovanojusiai Ventos vaikų dienos centro vaikams nemokamą seansą.

VšĮ Ventos Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo parapijos vaikų dienos centras iš Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos „Noriu gyventi sveikai, saugiai ir prasmingai“ ir Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Laimingi tėvai – laimingi vaikai“ remiamų projektų dalyvavo rudens šventėje „Ventos ruduo“. Šioje, jau tradicija tapusiame, Ventos rudens kermošiuje, vaikų dienos centras dalyvavo pirmą kartą. Vaikai, padedami mamų, kepė pyragus: kakavos, meksikietišką morkų, keksiukus, gamino sausainių pyragus, kepė duoną, virė mini spurgytes.

iš Akmenės savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos ir Socialinės Apsaugos ir Darbo ministerijos remiamų projektų, po pamokų leidome sau atsipalaiduoti ir pasidžiaugti vandens teikiamais malonumais. Išbandytos buvo suomiška ir rusiška pirtys, drąsiausi išbandė šalto vandens kibiro „dozę“, aktyviausi baseine žaidė kvadratą, o labiausiai „išvargę“ mėgavosi burbulinės vonios teikiamais malonumais. Taip įprastą dieną pavertėme nepamirštama.

Visos projektinės veiklos metu stengiamasi, kad visi atėję į centrą jaustųsi saugiai. Kiekvienam atėjusiajam skiriamas dėmesys, su kiekvienu individualiai bendraujama, kiek tik pats asmuo nori atsiverti. Buvo rengiamos paskaitos, kviesti lektoriai pasakojo kaip kelti savivertę, kaip rūpintis savimi ir savo artimu. Daug kalbama apie patyčias, bet kiek realiai kiti kreipia į tai dėmesį, yra didelė problema. Apie visa tai kalbama akcijų metu, o kai akcijos baigiasi ir atrodo, kad patyčios baigiasi, gaila, bet tikrai taip nėra. Labai džiaugiamės su vaikų dienos centro darbuotojais, kad vaikai ir jaunimas atėję čia kalbasi, diskutuoja, kalba apie savo problemas ir nori jas spręsti arba kažką keisti savo dabartiniame gyvenimo etape.

Iš socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektų gautų lėšų buvo nupirkti nauji žaidimų stalai, stalo žaidimai, metodinė literatūra, įvairios kanceliarinės priemonės ir darbo užmokestis lektoriams, bei psichologui ir socialiniam darbuotojui. Buvo rengiamos paskaitos ir tėvams. Ateityje tikrai reikia tokių užsiėmimų daugiau.

Visus mokymus vainikavo išvyka į Klaipėdos delfinariumą, kur vykome į kalėdinį delfinų pasirodymą „Kalėdos aukštyn kojomis“. Iš viso į Klaipėdą vyko 32 vaikai ir 10 tėvų. Vaikų amžius nuo 2 metų iki 15m.  Liūdna, bet kai kurie tėvai Klaipėdoje iš viso nėra buvę, tai labai džiaugėsi suteikta galimybę pamatyti ne tik delfinų pasirodymą, tuo pačiu nuvykome įkvėpti gryno jūros oro, buvo kas rado ir gintarų, o visą kelionę vainikavo Klaipėdos miesto eglė.

Vienintelė problema – specialistai. Jų yra, bet jie labai užimti, nes dirba keliuose darbuose, tai į dienos centrą gali atvykti tik po darbo valandų, t.t. nuo 17val.,bet dažnai nukenčia kokybė, nes dauguma ne tik klausytojų, bet ir patys lektoriai ir darbuotojai būna išvargę.

Dalyvavome respublikinėje „Maisto banko“ rengiamose akcijose pavasarį ir rudenį. Pavasarinė akcija vyko Mažeikiuose, „Maxima XX“ įsikūrusioje M. Daukšos g. 26. Rudenį akcija vyko Mažeikiuose, „Maxima X“, Laisvės g. 13. Akcijos metu surinkti maisto produktai ir higienos priemonės išdalinamos, vaikų dienos centrą lankančių vaikų šeimoms, vienišoms mamoms auginančioms vaikus, daugiavaikėms šeimoms, vienišiems ir mažas pajamas gaunantiems pagyvenusiems žmonėms.

Užbaigdami 2016 metus kartu su Ventos muzikos mokyklos etnografiniu ansambliu „Austėja“, vad. A. Nainytė surengėme Adventinė popietę, Ventos regioninio parko lankytojų salėje. Jau trečius metus iš eilės Ventos parapijos vaikų dienos centro rėmėjai UAB „Saulė ir Zo“ kavinės Ventoje „Prie židinio“ savininkai, Z. Ir A. Paulikai pakviečia vaikų dienos centro vaikus prie Kūčių stalo. Kavinės šeimininkai vaikams dovanoja mažą džiaugsmą, pabūti kartu prie stalo, paragauti 12 Kūčioms ruošiamų patiekalų, nes ne visose šeimose laikomasi tokių tradicijų. Esame dėkingi UAB „Ilora“ savininkams Z. ir L. Basiams už dienos centrui teikiamas nemokamas interneto paslaugas. UAB „Viking Industrier“ direktorei N. Mozūrei už suremontuotas ir atnaujintas dienos centro patalpas, visiems prisidėjusiems savanoriškoje veikloje ir padėjusiems kurti vaikų dienos centro gerbūvį.

Mes labai džiaugiamės, kad Ventoje patys turime vaikų dienos centrą. Iš praktikos pastebime, kad vaikams, jaunimui labai reikia neutralios, neoficialios aplinkos, kur jie galėtų būti su savo bendraamžiais, kur galėtų diskutuoti artimomis jų amžiaus grupės temomis. Ugdymo įstaigos netinka ir dažnai vaikai yra atstumiami vien dėl to, kad jis yra kitoks, lėčiau mąsto, yra iš socialinę atskirtį patiriančios šeimos, išgeriantys tėvai ir pan. Visur yra siekama rezultatų, o vaikų dienos centre jie tiesiog gyvena, būna, kalbasi, geria arbatą ir pan. vaikams labai reikia suaugusio žmogaus, kuriuo galėtų pasitikėti, kuris jį išklausytų ir galėtų patarti, nes yra tokių vaikų, kurie iš tėvų nesulaukia dėmesio, nes tėvai dirba arba turi nemažai priklausomybių.

Tėvams taip pat reikalingi pozityvios tėvystės, šeimos santykių gerinimo ir palaikymo, vaikų raidos užsiėmimai ir šio projekto dėka pamatėme, kad esame reikalingi, mamos nebenori nutraukti veiklos, jos nori bent kartą per savaitę ištrūkti iš namų kelioms valandoms, kur galės ramiai pasidalinti savo bėdomis ir džiaugsmais su kitomis grupės dalyvėmis.

Mažuose miesteliuose labai reikia tokių centrų, kur galėtų rinktis jaunimas, vizija - atvira jaunimo erdvė, tik reikia išspręsti jaunimo darbuotojo problemą.

Labai gražu, kai visi kalba apie vaikų dienos centrus, jaunimo erdves ir pan., bet mūsų akimis žiūrint yra neišspręsta darbuotojų atlyginimų klausimas. Specialistą gal ir yra galimybė rasti, bent teoriškai, bet kai kalba pasisuka apie darbo užmokestį, darbuotojas „pabėga“. Dažniausiai susiduriama su šiomis problemomis: nėra pastovumo, darbo sutartis dažniausiai terminuota ir ta pati tik nuo metų vidurio iki einamųjų metų pabaigos, jokio saugumo, netenkina darbo užmokestis.

Ateityje norisi, kad atkreiptas dėmesys būtų į visas šeimas ir asmenis ir projektai būtų skirti visų socialinių grupių vaikams ir jų šeimų nariams. Juk dažnas iš mūsų yra išgyvenęs krizę, netektį, turi psichologinių problemų, gerai kurie su tuo sugeba susitvarkyti, bet ne visi tai gali, tada atsiranda savižudybių ir pan., nes šita „visų vadinama“ normali socialinė grupė gyvena be problemų, bet jie taip pat nori būti išklausyti ir išgirsti.

Parengė Daiva Urbonė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018