2018 m. gegužės 23 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Tvarkome aplinką: kur dėti surinktas žaliąsias atliekas?Spausdinimo versija

Sparčiai žengiantis pavasaris ragina apsitvarkyti aplinką – grėbiame pernykščius lapus, genime šakas. Kur dėti tvarkant aplinką susidariusias žaliąsias atliekas?

Draudžiama maišyti su kitomis atliekomis, deginti, palikti viešose vietose 

Primename, kad žaliąsias atliekas draudžiama mesti į komunalinių atliekų konteinerius, maišyti su kitomis atliekomis, deginti. Už žolės, nukirstų medžių, lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, numatytos administracinės baudos.

Žaliosios atliekos taip pat negali būti paliktos šalia konteinerių, daugiabučių kiemuose ar kitose viešose vietose. Visi atliekų turėtojai – daugiabučių namų, sodų ir garažų valdų, individualių namų valdų savininkai, įmonės, įstaigos, organizacijos ir būstą administruojančios įmonės privalo vadovautis Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo ir rajonų savivaldybių atliekų tvarkymo taisyklių nuostatomis. Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 600 eurų.

Netinkamai šalinamos žaliosios atliekos didina gaisrų pavojų, vandens ir dirvožemio užterštumą, sudaro palankias sąlygas daugintis infekcijų bei virusų sukėlėjams. Lapai, nupjauta žolė, vaisių atliekos, pūdamos kartu su kitomis buitinėmis atliekomis, sukelia nemalonius kvapus. Jei žaliąsias atliekas sumaišysite su buitinėmis savo konteineryje, atliekų vežėjai jų neišveš, tada jūsų kieme liks didelė pūvanti problema.

Reikia pasirūpinti priemonėmis

Daugiabučių namų bendrijos ar administratoriai turi pasirūpinti didmaišiais arba kitomis priemonėmis žaliosioms atliekoms. Šios priemonės dalijamos ir išvežamos nemokamai, tereikia kreiptis į miesto / rajono atliekų vežėją dėl priemonės žaliosioms atliekoms suteikimo ir jos ištuštinimo.

Daugelis regiono  individualių valdų gyventojų naudojasi žaliųjų atliekų konteineriais, jie tuštinami pagal grafikus: www.sratc.lt/zaliuju-atlieku-surinkimas/. Be to, Šiaulių regione įrengtos žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės, į kurias gyventojai nemokamai gali vežti žaliąsias (bioskaidžias) atliekas – šakas, lapus, žolę, velėną, daržo atliekas. Aikštelių adresai: www.sratc.lt/kompostavimo-aiksteles/.

Tinkamiausia išeitis – kompostuoti

Tiems, kas turi galimybę, rekomenduojame patiems kompostuoti ir pasigaminti naudingų natūralių trąšų. Tuo labiau, kad dabar tai pradėti daryti – pats tinkamiausias metas.

Kompostavimas – tai natūralus procesas, kurio metu organinės atliekos paverčiamos dirvožemiui ir augalams lengvai pasisavinamų maistinių medžiagų šaltiniu. Tai patogiausias būdas atsikratyti sodo, daržo tvarkymo atliekomis, galimybė pigiai pasigaminti natūralių trąšų ir sumažinti komunalinių atliekų, išvežamą į sąvartyną, kiekį. Tinkamas naudoti kompostas gaunamas po 1–2 metų.

Kompostuoti galima augalų lapus, nupjautą žolę, piktžoles, smulkintas šakas, šiaudus ir šieną, velėną, pjuvenas, taip pat į kompostą metamos virtuvės biologiškai skaidžios atliekos (vaisių, daržovių liekanos, kiaušinių lukštai, arbatos pakeliai, kava, naminių graužikų natūralūs pakratai ir kt.).

Nerekomenduojama į kompostą mesti mėsos, žuvies atliekų, riebalų, kaulų, skerdienos, sergančių augalų, piktžolių, turinčių subrendusias sėklas, šunų ar kačių fekalijų, ligotų augalų. Atkreipkite dėmesį, kad į kompostą patartina nedėti itin didelio kiekio obuolių ar citrusinių vaisių, kurie labai rūgština žemę.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro inf.

pixabay.com nuotr.

Bendraukime: https://www.facebook.com/sratc/.

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018