2018 m. gegužės 23 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Tiesiame pagalbos ranką. Taigi, veik.... Ir baimė pamažu pasitrauksSpausdinimo versija

Su priklausomybės nuo alkoholio problema tiesiogiai arba netiesiogiai susiduria didelė žmonijos dalis. Alkoholio problema – tai problema dėl alkoholio. Visi, kurie jau įveikė savo alkoholio problemą, pripažins šio apibrėžimo teisingumą. Alkoholis – iš pradžių buvęs geriausiu draugu, vėliau juos išdavė – tapo gyvybei grėsmę keliančia problema.

Akmenės rajono savivaldybėje vykdoma Priklausomybės nuo alkoholio mažinimo programa. Programa skatina teigiamo Savivaldybės bendruomenės požiūrio į blaivybę formavimą ir sveikos gyvensenos nuostatų stiprinimą su numatomomis kompleksinės pagalbos priemonėmis, esant priklausomybei nuo alkoholio.

Svarbiausia programos bendroji nuostata – savanoriškas dalyvavimas, kai asmuo, turintis priklausomybę nuo alkoholio, turi motyvaciją keisti gyvenimo būdą, priima visas jam teikiamas pagalbos priemones.

Asmenys arba jų šeimos nariai, dėl alkoholio vartojimo patekę į beviltišką padėtį, gali skambinti bet kuriuo paros metu nemokamu telefonu 8 800 00 115.

Asmeniui, turinčiam priklausomybę nuo alkoholio, bet motyvuotam keisti gyvenimo būdą, suteikiama kompleksinė pagalba. Esant reikalui taikomas medikamentinis gydymo būdas, nukreipimas detoksikacijos kursui, taikomos priemonės, skirtos susilpninti potraukį alkoholiui ir sukelti laikiną jo netoleravimo reakciją – „kodavimas“. Pagal poreikį organizuojamas tęstinis gydymas, reabilitacija (adaptacija) savitarpio pagalbos grupėse ir blaivybės klube priklausomų asmenų motyvacijai stiprinti. Programos priemonės vykdomos bendradarbiaujant su labdaros ir paramos fondu „Prieglobstis“.

Per aštuonis šių metų mėnesius suteikta pagalba 42 Akmenės rajono savivaldybės gyventojams: 16 moterų ir 26 vyrams.

Programos dalyviams labdaros ir paramos fondas „Prieglobstis“ organizuoja užsiėmimus savitarpio pagalbos grupėje, veikiančioje Nepriklausomybės al. 20, Naujojoje Akmenėje, nuo 18.30 val. iki 20.00 val. (darbo dienomis), blaivybės klubo dienos centre adresu: Nepriklausomybės al. 20, Naujoji Akmenė, nuo 14.00 val. iki 18.00 val. (išskyrus sekmadienius), blaivybės klubo savitarpio pagalbos grupėje adresu: Bausko g. 7-41, Venta, nuo 18.00 iki 19.00 val. (trečiadieniais).

Taip pat pagalba teikiama internetu – www.blaivybe.lt.

Galima kreiptis el. paštu: fondas.prieglobstis@gmail.com, jane.vaitkeviciene@akmene.lt.

Išgelbėti vieno žmogaus gyvybę reiškia išgelbėti keleto žmonių gyvenimus, sugrąžinti laimę ir džiaugsmą į šeimas, kuriose kilo problemų kovojant su priklausomybės nuo alkoholio liga.

Alkoholizmas yra klastinga, lėtinė, progresuojanti ir potencialiai mirtina liga. Vystydamasis pakerta fizinę ir psichologinę sveikatą, dorovę, visuomeninę padėtį – atima darbą, išardo šeimą, draugystę, nutraukia kitus socialinius ryšius. Jos klastingumas pasireiškia palaipsniui. Pažeistas šios ligos žmogus ir jo aplinkiniai nepajėgia arba nenori jos atpažinti. Jokiu būdu nenori patikėti, kad alkoholinė priklausomybė pažeidė jį patį ar jo mylimą žmogų. Kai tai atsitinka, jau nebežino ko griebtis, todėl raginame asmenų, sergančių priklausomybės nuo alkoholio liga, artimuosius būti supratingesnius, padėti jiems atrasti stiprybės savyje įveikiant priklausomybės nuo alkoholio ligą, skatinti gydytis ir, kad jie toliau džiaugtųsi pilnaverčiu gyvenimu tausodami savo sveikatą, nebijoti pripažinti apie kamuojančias problemas ir dalyvauti Savivaldybės priklausomybės nuo alkoholio mažinimo programoje.

Tik pasakyk sau, ko iš tiesų nori – gerti, ar negerti. „Neapsisprendimas – labai nuoširdus, natūralus dalykas. Svyravimai – labai patogi būsena, o apsispręsti reikia pastangų“ (Lewis).

Kelias atgal sunkus, bet nėra labai ilgas, kai pradedi juo eiti. Taigi, veik.... Ir baimė pamažu pasitrauks. Jos vietoje atsiras malonesni, šviesesni jausmai. Tik tu tikėk ir nenuvertink savęs. Aš tiesiog sakau – nebijok, ieškok pagalbos ir Tu ją rasi.

               Programos koordinatorė, Socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Janė Vaitkevičienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018