2018 m. rugsėjo 20 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Tarpinstitucinis susirinkimas aptariant komandinio darbo svarbą darbe su socialinės rizikos šeimomisSpausdinimo versija

Kiekvienų metų rudens pradžia ypatinga – skambutis iškilmingai paskelbia mokslo metų pradžią. Rugsėjis atveria gilaus rudens vartus, o pro juos žengia ne tik nauji išbandymai, įsipareigojimai pasisemti vertybių, žinių, bet ir nauji rūpesčiai bei iššūkiai.

Todėl įsibėgėjus naujiems mokslo metams, rugsėjo 22 dieną, Akmenės rajono paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos suorganizavo tarpinstitucinį susirinkimą, kurio tikslas buvo aptarti komandinio darbo svarbą dirbant su socialinės rizikos šeimomis. Susirinkime dalyvavo Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos socialinės pedagogės Audronė Vitkutė ir Vilija Šnarienė, Ramučių gimnazijos socialinė pedagogė Loreta Dauparienė, Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro socialinė pedagogė Alva Vaišvilė, vaikų dienos centro „Maltiečiai“ socialinė darbuotoja Vanda Jasevičienė bei Paramos šeimai centro Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos. Susirinkimo metu buvo dalijamasi darbo patirtimi, žiniomis, patarimais, informacija, mintimis bei išgyvenimais.

Mokymo įstaigų darbuotojai įvardijo dažniausiai pasireiškiančias problemas: pamokų nelankymas, psichologinės problemos, elgesio sutrikimai, patyčios ir netolerancija, aplaidi vaikų priežiūra. Specialistės pabrėžė, jog naujos kartos vaikai į ugdymo įstaigas ateina su naujomis problemomis – ir daugumą jų atsineša iš šeimų. Todėl socialinių pedagogų ir socialinių darbuotojų vaidmuo yra svarbus siekiant užtikrinti vaikų gerovę tiek šeimoje, tiek ugdymo įstaigoje.

Susitikimo metu numatyti bendradarbiavimo metodai rūpinantis mokyklos nelankančiais, elgesio bei kitų socialinių problemų turinčiais vaikais iš socialinės rizikos šeimų. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vaikams, turintiems psichologinių problemų. Aiškintasi apie patirtus trauminius išgyvenimus, kurie sukelia įvairius elgesio ir emocinius sunkumus mokykloje ir namuose.  Aptartos vaikų užimtumo galimybės po pamokų, pasidžiaugta vaikų dienos centrų veikla.  

Akivaizdu, kad norint pasiekti gerų rezultatų dirbant socialinį darbą su šeima, stengiantis padėti vaikams pasiekti patenkinti gyvenimo, ugdymo, sveikatos poreikius, kurie leistų jiems išplėtoti visus gebėjimus ir pagerintų jų gyvenimo kokybę, bendradarbiavimas tarp institucijų ir specialistų yra būtinas. Darnus komandinis darbas, siekiant bendro tikslo – užtikrinti reikiamą pagalbą rizikos šeimose augantiems vaikams, gali padėti geriau suvokti socialinės rizikos šeimų ir jose augančių vaikų poreikius, skatinti ieškoti geriausios socialinio darbo strategijos, numatyti bei organizuoti reikalingą socialinę pagalbą. 

 

Akmenės rajono paramos šeimai centro  Pagalbos šeimai padalinio socialinės darbuotojos  Daina Rimkienė ir Asta Griciuvienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018