2018 m. rugsėjo 26 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Tai nepamirštama Spausdinimo versija

Ar kiekvienas iš mūsų gauname tokius pasiūlymus, kaip išvykti į stovyklą su užsieniečiais? Manau, kad tikrai ne. O štai 8-iems moksleiviams, iš Papilės, nusišypsojo sėkmė.

Gruodžio 1 – 8 dienomis jie turėjo nuostabią galimybę dalyvauti projekte „ Discover! Create! Inovate! “, kuris skatina  jaunimą domėtis verslu ir ne tik. Buvo galima visą savaitę gyventi su užsieniečiais, dalintis savo idėjomis, bendrauti ir semtis neatrastų dalykų. Gaila, kad neteko vykti labai toli, tik į Mažeikių „Palmos“  viešbutį, kuris mus sutiko labai maloniai.  Teks prisipažinti, kad šios kelionės labai laukėme. Sėdėjome mokykloje iki vėlumos, ruošėmės, darėme užduotus namų darbus, o grįžę namo iš tėvų sulaukdavome  klausimų : „Ar po pamokų pasilikai?“ Taip, skamba juokingai, bet negalėjom sau leisti vykti nepasiruošę.

Ankstų rytą susitikome traukinių stotyje su lagaminais šiek tiek jaudindamiesi ir klausdami, o kurgi mes važiuojam? Jaudulys dingo vos įžengus į savus kambarius. Nekantravome su visais susipažinti, tačiau ne kiekvienas buvo toks drąsus... Praėjus pirmam vakarui, supratome, kad mūsų laukia neįprasta savaitė, kupina naujovių, verslo idėjų bei smagių užsiėmimų.  Nuotaiką pakėlė kelionė į Palangą, Klaipėdą, Telšius. Siaučiantys vėjai nesutrukdė aplankyti Baltijos jūros, o kai kas spėjo ir įlįsti į ledinį vandenį. Telšiuose turėjome progą susipažinti su jauna verslininke, kuri namuose kepa šakočius. Nepraleidome progos pasivaikščioti ir po patį miestą. 

Po smagių pasisėdėjimų ir  šnekučiavimų reikia pulti prie darbų. Pirmasis mūsų darbas - tai kiekvieną vakarą pagal gautą temą susukti video ir pasidalinti socialiniuose tinkluose su savo draugais. Labai šaunu, kad turėjome nuostabų „kompiuteristą“ , kuris montavo visus video. Tai- Nojus Bronušas.  Jis buvo mūsų komandos pasididžiavimas. Na, žinoma, be kitų komandos narių, (kaip jis pasakytų), nieko nebūtų buvę. Išsiskyrė kiekvienas narys. Štai Nojus ir Viktorija  supažindino ukrainiečius su lietuvių kalba ir galiu pasakyti, kad jie - puikūs mokytojai. Lukas parodė savo tvirtas anglų kalbos žinias, o jam net neketinusi nusileisti mūsų jauniausia komandos narė Ugnė  taip pat parodė, kad ji ne iš kelmo spirta.  Agnė ir Ernestas, iš pradžių buvę kiek drovūs, prisijungė prie visų kitų ir suprato, kad anglų kalba yra puikus dalykas. 

Turėjome galimybę sukurti savo verslo idėją. Kiekviena komanda privalėjo sukurti verslo planą, logo ir jį pristatyti. O čia buvo ką veikti. Teko išlaisvinti ne tik vaizduotę, bet ir nugalėti savus principus, kilusius nesutarimus, bet bendrą sprendimą radome. Kiekvienos komandos idėja buvo nuostabi. Nuo ekologiškos kavinukės iki gyvūnų prieglaudos, patyčių ligoninės ir pnš. Manau, kad kiekvienas pritartų, jog darbas komandose – tai pati puikiausia patirtis ir galimybė suprasti, kad kiekvienas komandos narys unikalus ir ypatingas, kiekvieną reikia vertinti skirtingai ir, žinoma, svarbiausia rasti bendrą sprendimą, tai ir buvo didžiausia mūsų siekiamybė. O įgyta patirtis, manau, išliks ilgam.

Ne paslaptis, kad sunkiausia atsisveikinti su tais, kurie per trumpą laiką tampa labai svarbūs. Netrūko ašarų, ilgų apsikabinimų ir dėkojimų už galimybę susipažinti. Kiekvienas iš mūsų didžiausią ačiū nori tarti šios stovyklos organizatoriams. Tai - Jūratė Gineitienė, Gabrielė Gineitytė ir Sandra Galdikaitė.  Taip pat nuoširdžiai dėkojame Kristinai Dorofejienei, kuri paskatino mus vykti į šią nuostabią stovyklą.  Kiekvienas šioje stovykloje atrastas žmogus buvo nuostabus. Ir  mes labai tikimės, kad ši stovykla mums buvo ne paskutinė ir čia atrasti žmonės, kurie tapo mums kaip šeimos nariai, dar ras galimybę  mus aplankyti, o ką gali žinoti, gal mes Jus aplankysime greičiau ! Iki kitų susitikimų, mielieji.

Papilės Simono Daukanto gimnazijos moksleivė Gerda Butnoriūtė

Straipsnį pateikė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018