2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Sveikatą stiprinanti mokykla – tai Ventos gimnazijaSpausdinimo versija

Sveikatą stiprinanti mokykla – tai Ventos gimnazija. Nuo 2010 m. gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Vilijos Rumbinienės iniciatyva mokykla - sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle.

Ypatingas dėmesys gimnazijoje skiriamas kiekvieno bendruomenės nario sveikatai: vedamos paskaitos, organizuojami įvairūs sportiniai renginiai, mokiniai skatinami pasitikėti savo jėgomis, stiprinti savo ir artimųjų sveikatą, kurti palankią sveikatai aplinką. Balandžio 27 d. gimnazijoje – netradicinė sveikatingumo diena ,,Sveikatos sparnai“, kuria bendruomenė  prisijungė prie nacionalinio renginio ,,Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“.

Sveikatingumo programos darbinė grupė sumanė renginį organizuoti ,,sveikatos stotelių“ principu, kur kiekvienas mokinys turi atsižymėti apie savo dalyvavimą dalyvio kortelėje-obuolyje. Stotelių direktoriais tapo ne tik gimnazijos mokytojai ir mokiniai, bet ir bendruomenės nariai.

Rytas prasidėjo Ventos gimnazijos direktoriaus V. Kuodžio ir gimnazijos pavaduotojos ugdymui V. Rumbinienės sveikinimais. Respublikinio mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso ,,Sveikuolių sveikuoliai“ III vietos laimėtojai pasisveikino daina. Muzikinė mankštelė ,,Atsibuskim“ (mokytoja R. Juškuvienė) mokyklos kieme išjudino numatytoms veikloms tiek mokykloje, tiek ir už jos ribų. Po mankštos mokiniai skubėjo į ,,Sveikųjų patiekalų stotelę“ (mokytoja J. Lakačauskienė), kur klasių atstovai vaišino, dalijosi arba pardavė vienas kitam savo pagamintų sveikuoliškų produktų, domėjosi receptais. 1-4 klasių mokiniai ,,Žolinčių stotelėje“ (mokytoja N. Jogminienė) kvietė susipažinti su vaistiniais augalais ir skubėjo į pušyną, kur žaidė judriuosius žaidimus, stebėjo bundančią gamtą. Mini skautų žygiui vadovavo II klasės mokiniai E. Lileikytė ir L. Račkauskas, orientacinėms varžyboms - III klasės mokinys T. Rudokas, į žygį dviračiais susiruošusiems – mokytojas V. Šiurkus. Kitos veiklos vyko mokyklos patalpose: ,,Nugaros raumenų stiprinimo stotelė“ treniruoklių kabinete (mokytoja V. Poškienė), stadione esančioje krepšinio aikštelėje II klasės mokinys Rokas Serafimavičius organizavo mini krepšinio varžybas, iš įvairių paveikslėlių su maisto produktais sveiko maisto piramides mokiniai kūrė ,,Susidėliojam sveikatą“ stotelėje (II kl. mokinė A. Dumšaitė), o ,,Kūrybinėje stotelėje“ (mokytoja G. Kazlauskienė) buvo sukurti ketureiliai sveikatos tema ir išrinkti ,,šmaikščiausių“, ,,sveikuoliškiausių“, ,,skambiausių“ ketureilių autoriai. Net po du užsiėmimus vedė gimnazijos svečiai: ,,Jogos stotelėje“ (muzikos mokyklos mokytoja A. Nainytė) ir ,,Karate stotelėje“  (,,Energija“ treneris V. Silvaška), nes norinčių išmokti karate ir jogos elementų buvo daug. Visi dalyviai galėjo sužinoti savo kūno masės indeksą tam skirtoje stotelėje (sveikatos specialistė J. Pakalniškienė).

Po žygių ir varžybų organizuota eisena ir skanduodami sveikatingumo šūkius dalyviai ėjo iki kultūros namų. Eiseną grakščiais šokių žingsniais papuošė R. Juškuvienės vadovaujamos studijos ,,Versmė“ šokėjos. Renginio dalyvius pasveikino Ventos miesto seniūnė G. Mačiuvienė. Sveikatingumo dieną ,,Sveikatos sparnai“ vainikavo visuotinė mankšta  prie kultūros namų su Ventos miesto bendruomene. Diplomais ir atminimo dovanomis pamaloninti organizatoriai ir dalyviai.

Vėjas ir pavasariškas lietus neišgąsdino ,,Sveikatos sparnų“ ir sveikuoliškos Ventos bendruomenės, kuri patvirtino čekų pedagogo I. H. Komenskio žodžius, kad žmogus lyg augalas turi garuoti, vėsintis vėjyje, lietuje ir šaltyje, kitaip jis silpsta ir vysta.

 Vyr. lietuvių kalbos mokytoja Gražina Kazlauskienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018