2018 m. birželio 21 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Susitiko Akmenės ir Joniškio rajonų savivaldybių jaunimo reikalų tarybosSpausdinimo versija

Birželio 4 dieną Akmenės rajono savivaldybės meras  Vitalijus Mitrofanovas susitiko su Joniškio ir Akmenės rajonų savivaldybių jaunimo reikalų tarybos nariais.

SJRT pirmininkai - Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė, Akmenės rajono savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis kalbėjo apie tai, kaip įgyvendinsime ką tik priimto Jaunimo politikos pagrindų įstatymo nuostatas, kokį įdirbį jau turime.
Po susitikimo Savivaldybėje vyko jaunimo reikalų tarybų bendras posėdis Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro Agluonų vaikų dienos centre ir kartu atvirojoje jaunimo erdvėje. Jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centro direktorė Birutė Baltutienė, vaikų dienos centro vadovė Vida Špokauskienė, kuri yra ir kaimo bendruomenės „Zubovų dvaras“ pirmininkė, kalbėjo apie darbą su vaikais, bendradarbiavimą su greta esančio Paramos šeimai centro darbuotojais ir vaikais, kaimo bendruomene,  čia bei netolimuose Jučių ir Kyvylių kaimuose gyvenančiais jaunuoliais bei galimybes išplėtoti darbą su jaunimu.
Patirtimi apie Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Jaunimo apskritasis stalas“,  Lietuvos moksleivių sąjungos Akmenės padalino veiklą dalinosi Kamilė Raudoniūtė ir Rugilė Urbutytė. Jaunimo politikos veiklos kokybės vertinimo vieno iš indikatorių „Jaunimo dalyvavimas“ apžvalgos pavyzdį pateikė Airida Čerpienė, išnagrinėjusi savo Naujosios Akmenės kaimiškosios seniūnijos jaunimo situaciją.
Kadangi posėdyje daugiausiai dėmesio buvo skiriama atvirajam darbui su jaunimu,  Rasa Statkuvienė papasakojo apie ketinimą Kruopių kaime įsteigti veiklos kokybės reikalavimus atitinkančią jaunimo erdvę, kadangi yra aiškus poreikis ir galimybės, yra entuziastingų, motyvuotų darbuotojų.
Nuomonę pasakė Dalia Sketrė, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotojas Darius Rekis, joniškiečiai: Darius Šulčius, Gabija Balnytė, Karolina Ponelytė,  Roberta Budreckaitė, kolegė jaunimo reikalų koordinatorė Vilma Bartašienė. Svečiai pasidžiaugė kūrybingai dirbančiu savo atviruoju jaunimo centru, kuris įsteigtas prie Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos.
Posėdžio dalyviai nurodė, kad finansavimas vaikų dienos centrams yra kur kas didesnis, negu finansinė parama atvirosioms jaunimo erdvėms. Labai aktualu (pagal esančias Savivaldybės išgales) turėti etatinius jaunimo darbuotojus su tikslu, kad atvirasis darbas su jaunimu būtų kokybiškai plėtojamas. Tuo pačiu būtų galima tinkamai pasirengti ir vykdyti mobilųjį darbą su jaunimu, siekiant sudaryti sąlygas pasiekti mažai galimybių turinčius jaunus žmones ir suteikti jiems turiningą užimtumą, todėl nutarta kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl lėšų skyrimo šiems poreikiams, įtraukiant į ateinančių metų Savivaldybės strateginį veiklos planą atitinkamas priemones.
Po posėdžio Paramos šeimai centro pavaduotoja Vaiva Spudulienė supažindino su šio centro darbo specifika, parodė gražiai sutvarkytą erdvią teritoriją ir puikią auklėtinių gyvenamąją aplinką.
Savivaldybės svečiai dar galėjo pasigrožėti įspūdingu Kamanų valstybinio gamtinio rezervato kraštovaizdžiu, keletą kilometrų kartu su šio rezervato visuomenės informavimo specialiste Kristina Grigaliūniene paėjėti specialiai  įrengtu pėsčiųjų taku ir išgirsti daug įdomaus.

Arnolda Ruškienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė)

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018     
Dienos klausimas
Ar per paskutinius 12 mėnesių iš kur nors gavote ar sužinojote informaciją apie Savivaldybės veiklą Jums aktualiais klausimais? Jei taip, iš kur sužinojote:
Atvykus į Savivaldybę
Iš Savivaldybės interneto svetainės
Iš laikraščių, TV
Iš kaimynų, draugų
Kita
Balsavo: 9 žmonių