Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Stalo tenisininkų šeimos pagerbė Antano Karvelio atminimąSpausdinimo versija

2017 m. balandžio 15 dieną Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje įvyko tradicinės Akmenės rajono šeimų stalo teniso pirmenybės, skirtos nusipelniusiam Akmenės rajono sporto mokytojo Antano Karvelio atminimui.

Jose panoro sudalyvauti 13 šeimų (35 šeimų nariai), tarp kurių 6 dalyviai iš NVŠ „Stalo teniso pradžiamokslis“ programos. Šias varžybas jau daugelį metų organizuoja Akmenės rajono stalo teniso klubas „Mažoji raketė“.

Antanas Karvelis visą savo gyvenimą paskyrė sportui, mokytojavo ir dirbo stalo teniso treneriu. Išugdė gausybę gerų sportininkų ir įskiepijo vaikams meilę stalo teniso sporto šakai. Pats Karvelis savo gyvenimą nugyveno Sablauskių kaime, kuriame stalo tenisas jau tapo kaip religija, tikriausiai nebuvo nei vieno vaiko, kuris nebūtų pabandęs paimti raketę ir atmušti kamuoliuką į kitą stalo pusę. Net ir šiai dienai pas mokytoją Kęstutį Barauską stalo teniso subtilybių mokosi 4 sablauskiečiai. Antanas be galo mylėjo vaikus ir vaikai jį, tai ne tik geras specialistas, bet ir geras žmogus, kurį visi labai mylėjo ir gerbė. Deja, bet Antanas savo gyvenimą jau baigė prieš 6 metus, palikdamas didžiulį pėdsaką šiame gyvenime. Gerbdami jo atminimą, prieš varžybų pradžią, keletas varžybų dalyvių nuvyko aplankyti gerbiamo Antano Karvelio kapą, palikome gėlių ir uždegėme žvakutę, tegul Antanas ilsisi... Tiesiai iš kapinių skubėjome į sporto salę, kurioje jau rinkosi stalo tenisininkų šeimos.

Komandą sudarė ne mažiau 2 šeimos nariai, kurių amžius neribojamas. Šeimos komandą galėjo atstovauti seneliai, jų vaikai, vaikaičiai, žentai ir marčios arba bet kuris kitas derinys – senelis su anūku, tėvelis su dukra, vyras su žmona ir t.t., kuris įrodė giminystės ryšį. Džiugu, kad dauguma šeimų dalyvauja jau ne vienerius metus bei prisijungia naujų žaidėjų.

Visi žaidėjai varžėsi asmeninėse varžybose pagal amžiaus grupes, o varžybų pabaigoje buvo suskaičiuoti iškovoti taškai ir išaiškinti nugalėtojai ir prizininkai. Varžybų metu iki pat paskutinio susitikimo vyravo intriga – buvo nežinomi nugalėtojai bei prizininkai.

Šeimos buvo apdovanotos pagal du kriterijus: „Gausi ir žaidžianti stalo tenisininkų šeima“ ir „Pajėgiausia stalo tenisininkų šeima“.

Po labai gražių kovų paaiškėjo šeimos nugalėtojos.

„Gausi ir žaidžianti stalo tenisininkų šeima“ grupėje surinkusi 31 tašką nugalėjo Alfredo Strato šeima iš Naujosios Akmenės, (komandoje su dukromis Asta Lipkiniene, Rita Liachauskiene bei anūke Jorūne Lipkinaite ir anūku Mantu Liachausku). Reikia pripažinti, kad šiai šeimai didelės konkurencijos nebuvo, nes tai buvo ne tik gausiausia šeima šiose varžybose, bet ir labai pajėgi. Iš 5 šeimos narių, net 3 žaidėjai tapo prizininkais. Alfredas Stratas senjorų 60 metų ir vyresnių amžiaus grupėje užėmė 1 vietą, Jorūnė Lipkinaitė mėgėjų grupėje buvo neįveikiama, užėmė 1 vietą ir Mantas Liachauskas suaugusiųjų 19-39 metų amžiaus grupėje užėmė 2 vietą. Reikia pripažinti, kad tai profesionali sportininkų šeima. Alfredas nepaisant garbaus amžiaus vis dar lankosi sporto salėje 1-2 kartus per savaitę, žaidžia stalo tenisą ir yra tikras pavyzdys jaunajai kartai. Mantas Liachauskas gyvena Vilniuje, aktyviai treniruojasi ir atstovauja Akmenės rajono „Papilė“ komandą Lietuvos vyrų komandinių pirmenybių IV lygoje. Jorūnė Lipkinaitė yra Lietuvos moterų futbolo rinktinės narė, studijuoja Lietuvos sporto universitete, jos mamai Astai sportas taip pat nėra svetimas dalykas. Rita Liachauskienė dirba švietimo sistemoje, užaugino sūnų sportininką. Gerbiamas Alfredas savo gyvenimo pavyzdžiu išaugino pavyzdingas dukras, jos - savo vaikus ir taip iš kartos į kartą yra perduodamos žmogiškosios vertybės, tarp kurių didžiąją dalį užima švietimas ir sportas.

Antrąja vietą su 22 taškais laimėjo Putrių šeima iš Akmenės (broliai Domantas ir Gražvydas su sese Jogaile). Jų pasirodymas šiose varžybose buvo tikrai geras, Domantas Putrius 12-14 amžiaus grupėje užėmė 1 vietą, Jogailė Putriūtė amžiaus grupėje iki 11 metų užėmė 1 vietą, Gražvydas Putrius 15-18 metų grupėje užėmė 3 vietą. Rezultatai puikūs, galima sakyti, kad šiai šeimai trūksta dar 1-2 papildomo komandos nario ar narių iki Akmenės rajono šeimų čempionų vardo. Labai smagu, kad šie vaikai užpildė  net 3 amžiaus grupes ir visose tapo prizininkais.

Trečią vietą užėmė dvi šeimos: Vita Ruginytė su broliu Mantu Ruginiu ir Alvydas Guginis su dukterėčia Vita Guginyte (iš NVŠ „Stalo teniso pradžiamokslis“ programos), šios abi šeimų komandos surinko po 15 taškų.  Moksleivių 15-18 metų amžiaus grupėje 1 vietą iškovojo Vita Rugnytė, 2 vietą Mantas Ruginis. Moksleivių grupėje iki 11 metų amžiaus grupėje 2 vietą užėmė Vita Guginytė, Senjorų 40-59 metų amžiaus grupėje Alvydas Guginis užėmė 1 vietą.

„Pajėgiausia stalo tenisininkų šeima“ grupėje daugiausiai taškų surinko Ruginių iš Sablauskių k. ir Guginių  iš Naujosios Akmenės šeimos. Jie surinko po 5,5 taško. Aukštesnę poziciją ir nugalėtojų vardas atiteko broliui su sese Mantui ir Vitai Ruginiams, kadangi nuostatuose pažymėta, jeigu šeimos surenka vienodą taškų skaičių, aukštesnę vietą užima ta komanda, kurios LSTA reitingas yra aukštesnis.

Asmeninėse varžybose prizininkais tapo:

1) Moksleiviai iki 11 metų - 1 v. Jogailė Putriūtė (Akmenė), 2 v. Vita Guginytė (Naujoji Akmenė).

2) Moksleiviai 12-14 metų – 1 v. Domantas Putrius (Akmenė), 2 v. Vanesa Šemetaitė (NVŠ „Stalo teniso pradžiamokslis“ mokinė, Kivylių k.), Armandas Šemeta (NVŠ „Stalo teniso pradžiamokslis“ mokinė, Kivylių k.).

3) Moksleiviai 15-18 metų – 1 v. Vita Ruginytė (Sablauskių k.), 2 v. Mantas Ruginis (Sablauskių k.), 3 v. Gražvydas Putrius (Akmenė).

4) Suaugusieji 19-39 metų – 1 v. Kęstutis Barauskas (Akmenė), 2 v. Mantas Liachauskas (Papilė-Vilnius), 3 v. Marius Vaičiulis (Naujoji Akmenė-Klaipėda).

5) Senjorai 40-59 metų – 1 v. Alvydas Guginis (Naujoji Akmenė), 2 v. Jonas Baliulis (Kruopių k.), 3 v. Arūnas Gulbinas (Naujoji Akmenė).

6) Senjorai 60 metų ir vyresni – 1 v. Alfredas Stratas (Naujoji Akmenė).

7) Mėgėjai – 1 v. Jorūnė Lipkinaitė (Naujoji Akmenė), 2 v. Gustas Šiurkus (Akmenė), 3 v. Vladislovas Norkus (Ramučių k.).

Šiose varžybose buvo pasveikinti ir brandžiausias šių varžybų dalyvis, kuriuo tapo Alfredas Stratas, kuris jau yra perkopęs net 80 metų. Pasveikinome ir jauniausią šių varžybų dalyvę, kuria tapo septynerių metų Vita Guginytė.

Varžybų metu buvo galima užkandžiauti vaišėmis, kurias skaniai paruošė daugkartiniai šių varžybų prizininkai – Ruginių šeima, Ačiū jiems. Artimieji maloniai bendravo ir su kitomis šeimomis, buvo nuostabiai leidžiamas laikas per sportą ir bendravimą.

Dėkojame Romualdui Vaičiuliui, kuris varžybų organizatoriams padovanojo labai gražias rankų darbo Šv. Velykų šakeles su inkilėliais.

Didelis Ačiū Naujosios Akmenės „Saulėtekio‘ progimnazijos direktoriui Kęstučiui Kurpiui, kad leidžia tęsti šias gražias tradicijas ir savaitgalį suteikė galimybę pasinaudoti sporto sale.

Labai smagu, kad šios varžybos turi savo prasmę, kad žmonėms to reikia - šilto ir malonaus bendravimo, pasibuvimo su artimaisiais, mėgstamos veiklos su šeimos nariais, teigiamų emocijų, šiek tiek azarto ir tikėjimo.

Ačiū visiems už dalyvavimą, už šią gražią šventę, kurią pasidovanojome patys sau.