2017 m. spalio 20 d., penktadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Stalo tenisas laukeSpausdinimo versija

2017 m. liepos 22 d. jau ketvirtąjį kartą Akmenės rajono sporto istorijoje įvyko stalo teniso turnyras po atviru dangumi. Šis turnyras tapo Akmenės miesto šventės neatsiejama dalimi, kurios sportininkai, o ypač stalo tenisininkai, labai laukia.

Šio turnyro idėja – dovanoti akmeniškiams gerą nuotaiką miesto šventės proga. Šiemet dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius – 42 (2015 metais dalyvavo 31, 2016 m. 38 dalyviai), iš Akmenės, Naujosios Akmenės, Kivylių k., Agluonų k., Sablauskių k., Papilės, bei svečiai iš Kauno, Šiaulių ir Mažeikių. Turnyras įvyko Akmenės krepšinio aikštelėje, kurioje buvo žaidžiama prie 7 stalų. Kaip ir kasmet, žaidėjai buvo išskirstyti į 4 meistriškumo grupes.

Turnyro metu pūstelėjęs vėjelis pakoreguodavo kamuoliuko kryptį. Lauke žaisti yra kur kas sunkiau nei sporto salėje, bet žaidėjai nepasimetė, dėjo didžiules pastangas kovai ne prieš varžovą, o prieš vėją. Yra labai smagu, kad vėjo dėka susilygina varžovų jėgos ir yra labai sunku nuspėti varžybų nugalėtoją. Ir vis dėlto laimėtojais tapo tie, kurie labiausiai perprato vėjo pasipriešinimą kamuoliukui, kurie daugiau kartų kamuoliuką gražino į varžovų pusę. Žaidžiant tokiomis sąlygomis yra labai sunku išnaudoti visas savo turimas technines ir taktines galimybes, vėjo dėka stalo teniso žaidimas tampa dar įdomesnis. Vyravo šventinė nuotaika, gera, draugiška atmosfera. Varžybos truko 4 valandas, per kurias išsiaiškinome nugalėtojus ir prizininkus.

Profesionalų grupėje (12 dalyvių) nugalėjo Šarūnas Gulbinas (Šiauliai), antrąją vietą laimėjo Antanas Budžius (Naujoji Akmenė), trečiąją – Karolina Kuznecova (Naujoji Akmenė).

Mėgėjų grupėje (14 dalyvių) nugalėjo Edvardas Baliulis (Šiauliai), antras – Jonas Baliulis (Kruopių k.), trečias – Alvydas Guginis (Naujoji Akmenė).

Moksleivių grupės (6 dalyviai) nugalėtojai: I v. – Erikas Narušaitis (Papilė), II v. Skirmantė Jankauskaitė (Akmenė), III v. – Iridė Tamašauskaitė (Akmenė).

Šventės dalyvių grupėje (10 žaidėjų) pirmą vietą laimėjo Vitalijus Giuginis (Naujoji Akmenė), antrąją vietą – Darijus Pocius (Naujoji Akmenė), trečiąją – Alijana Masienė (Dabikinės k.).

Turnyro nugalėtojus ir prizininkus Akmenės pušyne pasveikino bei apdovanojimus įteikė Akmenės seniūnas Vladimiras Silvaško. Visų grupių 1-3 vietų laimėtojams buvo įteiktos gėlės ir stalo teniso atminimo statulėlės.

Kasmet daugėjantis dalyvių skaičius rodo, kad žmonėms patinka stalo tenisas ne tik sporto salėje, o ir lauke, po atviru dangumi. Puiki Akmenės miesto seniūno Vladimiro Silvaško įdėja, kad miesto šventę reikia švęsti be alkoholio. Jis įrodė, kad žmonės šventes puikiai gali atšvęsti ir be šių nuodų, o per sportą, fizinį aktyvumą, blaivų protą. Ši įdėja nekilo šiaip sau, tai yra visos Lietuvos problema, kai žmonės nebesugeba atsipalaiduoti, linksmintis be psichotropinių medžiagų. Tai didžiulis indėlis į Lietuvos ateitį, į jaunimą, kuris jau dabar gauna signalą, kokią žalą atneša besaikis alkoholio vartojimas. Didžiuojuosi Akmenės miesto seniūnu, kuris yra profesionalus sporto specialistas, vedantis Akmenės miesto gyventojus į šviesų, sveiką gyvenimą.

Sunku įsivaizduoti Akmenės miesto šventę be sporto rungčių, nes šiame nedideliame miestelyje gyvena ir dirba nemažai profesionalių trenerių ir daug žmonių mylinčių sportą. Labiausiai akmeniškiai kultivuoja šias sporto šakas: krepšinį, stalo tenisą, kiokušin karatė, lengvąją ir sunkiąją atletiką, futbolą, lauko tenisą, tinklinį, šachmatus, šaškes bei vasara aktyviai naudojasi skate parko pramogomis bei autokroso trasomis. Akmeniškių sporto rezultatai įspūdingi ne tik Lietuvos mastu, bet ir už jos ribų. Didžiuojuosi visų jų laimėjimais ir labai džiaugiuosi, kad per miesto šventę yra rengiama daug ir įvairių sporto rungčių.

Ačiū visiems dalyvavusiems šiame nuostabiame turnyre, už gerai praleistą laiką. Ypač dėkoju svečiams iš Šiaulių, Mažeikių ir Kauno, tikime, kad sekančiais metais Jūsų bus dar daugiau. Gražios ir linksmos Jums likusios vasaros, būkite visi sportiški, sveiki ir laimingi!

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso metodininkas Kęstutis Barauskas

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Spalis
    2017