2018 m. gruodžio 14 d., penktadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Siekiama tvarkyti kompleksiškaiSpausdinimo versija

Grupė Naujosios Akmenės miesto V. Kudirkos gatvės 20,22 ir 24 namų gyventojų redakcijai skundėsi dėl itin blogų pėsčiųjų takų, vedančių link naujosios bibliotekos pastato, turgelio. Blogais keliais skundžiasi ir Respublikos gatvės gyventojai.

Į gyventojų priekaištus  atsako  Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė.

Pastabos ir nusiskundimai pagrįsti. Turime atsiprašyti, kad nespėjame miesto visų problemų išspręsti per vienerius ar kelerius metus. Perkame paslaugą V. Kudirkos gatvės daliai nuo naujosios bibliotekos pastato iki nugriauto penkiaaukščio bendrabučio (Respublikos g.10) sutvarkyti.. Rankinio turgelio teritorijos sutvarkymo planas jau yra, pertvarka prasidės kitais metais.  Darbai bus atliekami Savivaldybės biudžeto lėšomis. Turime tikimybę vykdyti daugiabučių namų renovavimą kvartalais, taip kompleksiškai būtų išsprendžiama problemų visuma.  Daug V. Kudirkos gatvės daugiabučių namų renovuoti, prie jų sutvarkyta ir aplinka.   Renovuojamų pastatų teritorijos - šaligatviai, gatvės, aplinka - tvarkomi prioritetine tvarka. Didelis stabdis yra gyventojų skolos. Daug gyventojų yra prasiskolinę, tada neįmanoma gauti paskolą ir pradėti vieno ar kito namo  renovavimo..

Renovuoti V. Kudirkos gatvės 1, 2, 3,  4 daugiabučiai namai. Darbų placdarmas persikėlė prie V. Kudirkos gatvės 5 namo. 3-iojo namo pastato tvarkymo darbai jau buvo baigti, sutvarkyta aplinka. Dabar vėl  teritorija  sujaukta, nes UAB „Akmenės vandenys“ įrengia nuotekų ir lietaus surinkimo  tinklus. Kai pradės veikti lietaus vandens surinkimo  sistema, gatvėse nebestovės vanduo, nesiskverbs drėgmė į rūsius.  Buvome skelbę šiame kvartale sutvarkyti  ir apšvietimo sistemą:  norime įrengti  naujus  apšvietimo stovus, visą  liniją.  Deja, konkursas neįvyko, turėsime skelbti iš naujo.

Respublikos gatvėje  atnaujinti takai ir įvažiavimai prie 9, 7, 11, 23  ir kitų namų. Pagerės aplinka prie  Respublikos 6 namo. Respublikos gatvėje prie 24 namo dažnai būdavo vandens klanų.  Vanduo  nenuteka ir kortuose už Naujosios Akmenės socialinių paslaugų namų. Kadaise pradėtas įgyvendinti tvarkymo projektas buvo be drenažo. Turėjome grįžti ir ištaisyti klaidą.  2014-2020 metų įgyvendinami projektai padės išspręsti Naujosios Akmenės miesto  lietaus kanalizacijos problemas.

Atnaujinta dalis Taikos gatvės, nutiesti šaligatviai, išasfaltuotas ruožas.

Naujosios Akmenės mieste bėdų  daugiau negu kitur, nes sovietmečiu miestas buvo statomas sparčiai, apie ateitį nesusimąstant. Problemų, susikaupusių per ilgus dešimtmečius, iš karto neišspręsi, tam reikia laiko ir lėšų. Darbai juda į priekį. Kaip  pavyzdys – aplinka prie  Respublikos gatvės 1 namo. Nutiesti trinkelių šaligatviai, sutvarkytos žaliosios vejos.

Sulaukiame kritikos ir dėl naujojo parko rengimo trukdžių.  Toje teritorijoje įrengta tribūna. Ateityje būtent čia  vyks koncertai, festivaliai. Kol kas reikės palaukti, kol susigulės žemė, kol sutvirtės žolynas. Apželdinta, sutvarkyta naujoji miesto erdvė taps jaukiu pramogų  centru.

Šiuo metu   Savivaldybė rajone vykdo 60 projektų. Daug laiko pareikalauja dokumentacijos tvarkymas, viešieji pirkimai. Tai, prie ko šiandien dirba Administracijos   specialistai, darbai pasimatys kiek vėliau. Labai dideli užmojai laukia pertvarkant rajono vandens ūkį, gerinant vandens kokybę, nuotekų surinkimą. Rangovai pasirašė darbų sutartis, rengiami  techniniai projektai, kitais metais prasidės darbai. Dirbame tikrai prie daug projektų, turime tikslą pabaigti su miesto  įsisenėjusiomis  problemomis dėl betoninių takų, dėl lietaus kanalizacijos. Tikiu, kad  70-metį Naujosios Akmenės miestas sutiks atsinaujinęs, atsikratęs gyventojams problemų kėlusių bėdų.

Kalbino žurnalistė Julija Sejavičienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018