2018 m. rugsėjo 24 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Sėkmė – ne atsitiktinumasSpausdinimo versija

Po ilgokos pertraukos Akmenės rajono Ventos gimnazija vėl skina respublikinių olimpiadų laimėjimus.

Vasario 24 dieną respublikinėje anglų kalbos olimpiadoje  trečios gimnazijos klasės mokinys Dominykas Mazaliauskas laimėjo III – ąją vietą ir bronzos medalį. Jį ruošė mokytoja metodininkė Janina Stašelienė. Į olimpiados finalą Vilniuje buvo pakviesta virš 80 gabiausiųjų Lietuvos moksleivių šios olimpiados rajonų/miestų etapo laimėtojų. Mūsų rajoną šauniai atstovavo Dominykas. Pergalė nustebino patį vienuoliktoką, nes rungtyniauti teko su licėjaus, garsiųjų gimnazijų moksleiviais, tarp kurių  buvo ir tokių, kurie ne vienus metus gyveno užsienyje.

Olimpiados veiklos buvo vykdomos 3 etapais: pirmiausia mokiniai turėjo atlikti rašymo, po to – kalbėjimo ir komandines kūrybines užduotis. Sėkmę lėmė gebėjimas taisyklingai, įtaigiai perteikti mintis, išreikšti savo pasaulėžiūrą anglų kalba, taip pat kūrybiškumas ir kritinis mąstymas. Iššūkis rimtas, aplink tiek gabių konkurentų, tačiau  Dominykui jis buvo įveikiamas. ,,Jau nuo 4 klasės, kai pradėjau jį mokyti anglų kalbos, Dominykas buvo kūrybingas, originalus, ambicingas, o svarbiausia – nevengiantis sunkaus darbo, motyvuotas moksleivis,“- taip apie savo mokinį sako anglų kalbos mokytoja metodininkė Janina Stašelienė. Tai, kukli, ramaus būdo, be galo darbšti mokytoja, nuolat atnaujinanti mokymo medžiagą ir metodiką, rajono anglų kalbos metodinio būrelio pirmininkė, savo metodika pasidalinti su rajono ir respublikos anglų kalbos mokytojais.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Dominyko Mazaliausko ir jo mokytojos Janinos Stašelienės gebėjimais, atsakomybe ir  darbštumu. Kol turime tokių mokytojų ir mokinių sėkmė negali apleisti. Ko gero, ne be reikalo žurnalo ,,Reitingai“ žurnalistė klausė mūsų gimnazijos direktoriaus Voldemaro Kuodžio, kaip mums pasiseka, kokią metodiką taikome, kad provincijos gimnazijos pasiekimų rodikliai kasmet kyla?

Džiugu, kai gali nušluostyti užmaršties dulkes ir prisiminti ankstesniųjų respublikinių olimpiadų laimėtojus ir jų mokytojus: biologijos olimpiados prizininkes Olgą Januškevičiūtę  ir Giedrę Kundrotaitę (mokytoja Z. Vaitkevičienė), rusų kalbos olimpiados prizininkus  Artūrą Jašinską – I vieta ir Jolitą Statkutę – III vieta (mokytojos T. Statkuvienė ir B. Vasiliauskienė), istorijos olimpiados prizininkes Jurgitą Goceitaitę  - I vieta,  ir Šarūnė Leonaitytę – III vieta  (mokytoja L. Kubilienė), fizikos olimpiados prizininkus Rimantą Adomauską (šviesios atminties mokytojas A. Grigė) ir Nerijų Rusteiką, kuris net tris kartus tapo prizininku 1996 m., 1997 m., o 1999m. tarptautinės olimpiados III vietos  laimėtoju (mokytojas V. Kuodys).

Baigdama norėčiau pasakyti, kad sėkmę lemia ne atsitiktinumas, ne loterija, o sistemingas, atkaklus tikslo siekimas, nuoširdus, bendras mokytojų ir mokinių darbas.

Etikos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Rumbinienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018