2019 m. kovo 20 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Savivaldybėms teikiamos individualios metinės rekomendacijos dėl jaunimo politikos įgyvendinimoSpausdinimo versija

Nuo 2018 m. įvesta nauja metinių rekomendacijų dėl jaunimo politikos įgyvendinimo savivaldybėms teikimo praktika - savivaldybėms teikiamos individualios rekomendacijos, kurios pirmiausia derinamos su savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriumi.

Pagrindinės veiklos sritys, kuriose buvo teikiamos rekomendacijos 2018 m., buvo nacionaliniu mastu išskirtos prioritetinės sritys - atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų erdvių veiklos kokybės užtikrinimas ir plėtra, savivaldybių jaunimo reikalų tarybų veiklos palaikymas ir užtikrinimas, jaunimo savanoriškos veiklos plėtra bei mobiliojo darbo su jaunimu ir darbo su jaunimu gatvėje plėtra.

Didelei daliai savivaldybių taip pat teiktos rekomendacijos susijusios su strateginiu planavimu, jaunimo iniciatyvų finansavimu, dėl darbo su mažiau galimybių turinčių jaunimu stiprinimo ir kt. Kai kurių savivaldybių siūlytos individualios veiklos sritys ir numatomi pasiekti rezultatai taip pat buvo įtraukti į metines rekomendacijas, pavyzdžiui, jaunų žmonių verslumo skatinimo programos įgyvendinimas (derinimo metu buvo sužinota apie įvairias priemones, kurias įgyvendina savivaldybės ir kurias galima rekomenduoti įgyvendinti ir kitoms savivaldybėms). 

 

2019 m. rekomendacijos savivaldybėms bus teikiamos pirmiausia atsižvelgiant į tris 2019 m. nacionalines prioritetines sritis įgyvendinant jaunimo politiką - jaunimo savanoriškos tarnybos modelio įgyvendinimas, darbo su jaunimu formų plėtros ir kokybės užtikrinimas, jaunimo įgalinimo ir įtraukimo į pilietinę veiklą galimybių kūrimas ir plėtra.

Derinant 2018 m. rekomendacijas buvo prašoma savivaldybėje pasirinkti mažiausiai vieną prioritetinę sritį iš keturių nacionalinių, tuo tarpu 2019 m. rodikliai derinami visose nacionalinėse prioritetinėse srityse (tačiau skirsis numatomi pasiekti rezultatai, atsižvelgiant į skirtingą savivaldybių situaciją). Kai kurios siūlomos užduotys ir siektini rezultatai 2019 m. suformuoti remiantis dalies savivaldybių 2018 m. pateiktais siūlymais, pavyzdžiui, dėl jaunimo užimtumo, verslumo skatinimo programų, jaunų žmonių lyderystės įgūdžių stiprinimo, jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų kūrimo ir kt.

Atsižvelgiant į per 2018 m. pasiektus rezultatus, savivaldybės socialinę, ekonominę situaciją, savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorių pateiktus pasiūlymus ir kt., jau derinami konkretūs per 2019 m. planuojami pasiekti rezultatai, pavyzdžiui, jog bus įsteigta nauja atviroji jaunimo erdvė, įsteigtas naujas jaunimo darbuotojo, vykdančio mobilųjį darbą su jaunimu, etatas, padidės akredituotų jaunimo savanorius priimančių organizacijų skaičius, bus parengta programa ar projektas ir skirtas finansavimas jaunimo verslumui skatinti, jaunimo atstovai bus įtraukti savivaldybės tarybos komisijų, darbo grupių veiklą ir kt.

 

Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją pateikė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Nustatytu laiku, pvz. pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. Savivaldybės posėdžių salėje meras, direktorius organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus
Seniūnaičiai – gyvenamosios vietovės atstovai turėtų bent kartą per mėnesį susitikti su Savivaldybės vadovai, kad išsakytų gyventojų problemas, nuomones, siūlymus aktualiais klausimais
Balsavo: 23 žmonių