2019 m. kovo 20 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Savipagalbos grupė ir seminaras budintiems globotojamsSpausdinimo versija

Akmenės rajono paramos šeimai centre vasario 25 dieną budintiems globotojams organizavome seminarą tema „Parama vaiko ir jo biologinės šeimos ryšiui palaikyti“, o  po seminaro ir vyko savipagalbos grupės užsiėmimas, kurio metu reflektavome apie budinčio globotojo darbą. Budintiems globotojams reikia kelti kvalifikaciją, tobulinti žinias dalyvaujant savipagalbos grupės veiklose, seminaruose, supervizijose. Budintys globotojai – tai asmenys, suteikiantys vaikams laikiną prieglobstį, priežiūrą, saugumą iki 12 mėnesių laikotarpiu, kai vaikų  biologinėse šeimose tuo metu yra krizė.

Socialiniai darbuotojai, dirbantys su šeimomis, intensyviai suteikia šeimoms pagalbą,  siekia, kad vaikai kuo greičiu grįžtų į biologines šeimas.

Savo apsilankymu susitikimą papildė,  save pristatė ir su Akmenės rajono budinčiais globotojais susipažino ir Šiaulių regiono pertvarkos procesų ekspertė Eglė Jurkutė. Ekspertė pasidžiaugė gražia, motyvuota mūsų rajono budinčių globotojų komanda, papasakojo apie šių dienų pertvarkos procesus.

Akmenės rajono paramos šeimai centro psichologė Vilma Suodienė seminaro pradžioje sudomino klausytojus specialiomis Habitat kortomis: kiekvienas dalyvis turėjo išsirinkti po tris patinkančias kortas, kuriose turėjo atsispindėti praeitis, dabartis ir ateitis. Akmenės rajono paramos šeimai centro Tarnybos atestuotas asmuo Aurelija Lukė budinčius globotojus supažindino su viena iš sunkiausių globėjų pareigų – tai globojamo vaiko ryšių su biologine šeima palaikymu. Budintys globotojai suprato, kad jie nėra konkurentai su globojamo vaiko biologiniais tėvais. Jų užduotis – bendrauti su tėvais taip, kad tai būtų naudinga vaikui. Vaikas turi teisę žinoti net ir labai skaudžią informaciją apie savo biologinius tėvus. Svarbu ją suteikti jautriai ir tinkamu laiku, kai vaikas bus pasirengęs ją priimti.

Budintiems globotojams dėkojame už aktyvų dalyvavimą ir kvalifikacinių žinių kėlimą.

                                                                                           Akmenės rajono paramos šeimai centro

                                                                                           Tarnybos atestuotas asmuo Aurelija Lukė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Nustatytu laiku, pvz. pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. Savivaldybės posėdžių salėje meras, direktorius organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus
Seniūnaičiai – gyvenamosios vietovės atstovai turėtų bent kartą per mėnesį susitikti su Savivaldybės vadovai, kad išsakytų gyventojų problemas, nuomones, siūlymus aktualiais klausimais
Balsavo: 22 žmonių