2019 m. birželio 17 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Savaitės akcija „Senjorai ir mokiniai mokosi“Spausdinimo versija

Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus universiteto dėstytoja savanorė, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos anglų kalbos mokytoja  Roma Kleinienė inicijavo akciją „Senjorai ir mokiniai mokosi“. Kiekvieną savaitės dieną, pradedant birželio 3-iąja ir baigiant birželio 7-ąja, TAU klausytojai kartu su progimnazijos moksleiviais pasinėrė į edukacines veiklas.

 Birželio 3 d. Naujosios Akmenės TAU Edukacijų modulio koordinatorė Vera Grudinskaja-Moločajeva paskaitoje "Fotografija ir jos reikšmė“ mokiniams papasakojo apie fotografijos atsiradimo istoriją, apie jos vystymąsi Lietuvoje. Visas pasakojimas buvo pagrįstas istorinėmis fotografijomis, akcentuojant fotografijos reikšmę beveik  visose mokslo ir technikos vystymosi srityse: nuo kosmoso iki statybos pramonės. Susitikimo pabaigoje lektorė papasakojo apie neseniai įsikūrusį Akmenės krašto fotoklubą , kurio pirmininkas Sigitas Kazlauskas būtent šiam renginiui paskolino savo sukauptą senovinių fotoaparatų kolekciją ir leido mokiniams su ja susipažinti. 

Birželio 4 d. TAU Menų fakulteto klausytojos  vedė rankdarbių pamoką 5b klasėje. Pamokos tema – „Paukštelio dekoracija“. Mokiniai ir pamokos viešnios kartu kirpo iš kartono paukščio formą, puošė ją įvairiomis buities ir gamtos medžiagomis, o po to kūrė paukščių istorijas.

Birželio 5 d. buvo skirta Turizmo fakultetui. Jo klausytoja Dalia Knataitienė lankėsi Pietryčių Azijos šalyje Mianmare. Ši šalis gali pasigirti senomis kultūros tradicijomis, pasakiško grožio gamta, šiltu klimatu, nuoširdžiais ir dvasingais vietiniais gyventojais bei išskirtine religine architektūra. 5 – 8 klasių moksleiviams buvo parodytos skaidrės bei informatyvi filmuota medžiaga.  

Birželio 6 d. etnokultūrinę edukaciją penktokams ,,Viskas apie bitutes” pravedė Akmenės rajono Klykolių kaimo senjorai, lietuvių tradicijų puoselėtojai, bitininkai Antanina ir Domas Plienai. Bitininkas Domas edukaciją su bitutėmis pradėjo mintimis apie šeimą kaip svarbiausią vertybę tiek žmonių, tiek bičių pasaulyje. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti bičių šeimą: motinėlę, traną ir darbininkes. Bitutės buvo demonstruojamos laikiname avilyje - stikliniame inde. Vaikai smalsiai tyrinėjo jų išvaizdą, elgesį, matavosi bitininko darbo rūbus, apžiūrėjo įrankius. O po teorinės dalies teko patiems pasigaminti po vaško žvakę. Pamokos pabaigoje edukatoriai pateikė saldų siurprizą: didžiulį korį su šviežiu medumi.

Birželio 7-oji  buvo paskutinė akcijos „Senjorai ir mokiniai mokosi“ diena. Penktos klasės mokytojos ir mokiniai, lydimi  TAU rektorės padėjėjos G. Sakavičienės, išvyko į  Naujojoje Akmenėje įsikūrusią Akmenės priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą. Lankytojus pasitikę tarnybos darbuotojai aprodė patalpas, kuriose gelbėtojai dirba, treniruojasi, vykdo užduotis bei ilsisi. Tarnybos specialistas Marius Perminas, išsamiai papasakojęs apie gelbėtojų kasdieninę veiklą, pademonstravo specialią aprangą, kuri sveria apie  40 kg, parodė įrangą, skirtą gelbėti iš vandens. Didžiausią įspūdį vaikams, o ir suaugusiems, padarė didžiulė gaisrinė mašina, kuri gali atlikti daugybę  gelbėjimo  funkcijų. Vaikai apžiūrėjo mašinos vidaus įrangą. Tarnybos darbuotojai pademonstravo vykstant į įvykio vietas naudojamus garsinius signalus. Iš arti susipažinti su žmonėmis, kurie gelbsti mūsų gyvybes ir turtą – viena vertingiausių visos akcijos patirčių.

 Naujosios Akmenės Trečiojo amžiaus

universiteto rektorės patarėja

Genovaitė Sakavičienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019