2019 m. kovo 19 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Rajono kultūros ir švietimo įstaigų meno kolektyvai jau pasiruošę 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventei „Vardan tos…“Spausdinimo versija

Jei nebuvote Lietuvos sostinėje Vilniuje vidurvasarį, kai čia vyksta Didžioji lietuvių meno olimpiada, ko gero, Jums sunku įsivaizduoti galingą dvidešimties tūkstančių dalyvių choro skambesį arba dideliame stadione atgyjančius devynių tūkstančių šokėjų brėžiamus raštus.

Ar gali būti, kad į vieną nedidelę teritoriją miesto centre gali tilpti visa šalis ir jos kaimų, miestelių, miestų, tarmių, senųjų dainų, šokių, amatų, patiekalų bei kitų tradicijų margumas?
Visa tai ir dar daugiau galėsime pamatyti 2018 metų Lietuvos šimtmečio Dainų šventėje „Vardan tos...“ birželio 30 – liepos 1 dienomis. Jos programą sudaro pamatinės dalys: Folkloro diena, skirta tradicinei kultūrai; Ansamblių vakaras, spalvinga teatralizuota, stilizuota forma pateikiantis liaudiško prado programą; Šokių diena, kurios pagrindas – profesionalių choreografų sukurtos lietuvių papročius, simbolius interpretuojančios šokių kompozicijos. Šventės programą papildo Teatro diena, Liaudies meno paroda, nacionalinio instrumento – kanklių, pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertai ir paradai, profesionaliosios kūrybos renginiai, emocingos ir spalvingos šventės dalyvių eitynės. Šventę vainikuos Dainų diena, į vieną milžinišką chorą subursianti tūkstančius dainininkų.
Dainomis dainuojama šiandiena, giesmėmis liudijama praeitis. Tačiau ir dainos, ir giesmės sugula ant žemės tarsi austiniai takai, ir tais takais žmonės eina į ateitį. Ir visi ūmai suprantame, kad buvusių kartų nėra – visi esame gyvi vienu metu, gyvi dainose ir giesmėse.
Lietuva, stovinti ant tokių pagrindų, negali būti uždara naujovėms, šiuolaikinės muzikos tendencijoms. Lietuvai reikia naujos energijos, plūstančios į mus dabarties kūrybos formomis.
Tad ir dainuosime, giedosime Dainų dieną visi – per 12 tūkstančių dainininkų estradoje ir tūkstančiai klausytojų – kartu su jais. Trijų dalių Dainų dienos programa pamažu išskleis pagrindines mūsų himno idėjas, tačiau svarbiausia bus visų – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“. Pajusime, kad mūsų – ne trys, o bene keturi milijonai, ir kad didžiausias mūsų minčių ir jausmų kūrinys yra Lietuva. Jai galime linkėti tik vieno – „Vienybė težydi!“.
Jubiliejinė, dvidešimtoji, 2018 m. dainų šventė skiriama Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. „Vardan tos…“ yra Lietuvos valstybės himno – „Tautiškos giesmės“ frazė. Ši giesmė tapo šventės idėjų pagrindu, visų jos renginių jungtimi. Pagarba Tėvynei, jos praeičiai, ją kūrusiems ir tebekuriantiems žmonėms, tiesos, šviesos, doros siekimas, kvietimas santarvei, vienybei, prasmingo būdo gyventi ir dirbti ne dėl asmeninės, bet dėl Lietuvos gerovės teigimas – pamatinės giesmės vertybės, kurios menine kalba bus permąstomos ir aktualizuojamos šventėje.
Iš pageidaujančių dalyvauti šventėje atrinkti patys brandžiausi šalies ir užsienio kolektyvai, vienijantys daugiau kaip 36 tūkst. dalyvių. Tarpe jų – gausus būrys – dvi dešimtys rajono kultūros ir švietimo įstaigų meno kolektyvų (apie 430 dalyvių), praėję atranką, džiugins žiūrovus. Tai: Akmenės r. savivaldybės Kultūros centro mišrus choras ,,Cementininkas" (vadovė Žydrūnė Kazlauskaitė), liaudiškos muzikos kapela „Akmena“ (vadovas Aurimas Švažas), jaunučių, jaunimo, merginų liaudiškų šokių grupės ir vyresniųjų liaudiškų šokių grupė ,,Alsa", (vadovė Birutė Viktoravičiūtė). Akmenės kultūros namų merginų liaudiškų šokių grupė (vadovė Nijolė Milaševičienė), suaugusiųjų mėgėjų teatras (vadovė Reda Butnorienė). Papilės kultūros namų vaikų mėgėjų teatras „Jurakalnis“ (vadovė Nijolė Grudžinskienė), folkloro ansamblis „Liepužė“ (vadovės Donvina Savickienė ir Virginija Kupstienė), moterų vokalinis ansamblis „Pilė“ (vadovė Donvina Savickienė). Ventos kultūros namų folkloro ansamblis „Volungė“ (vadovė Dalia Tenienė). Naujosios Akmenės muzikos mokyklos tradicinių kanklių ansamblis „Akmenėlė“ (vadovė Loreta Rimkuvienė), pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Antanas Norkus), mokytojų liaudiška kapela (vadovas Algis Gulbinas), Akmenės filialo jaunių choras (vadovė Žydrūnė Kazlauskaitė). Ventos muzikos mokyklos vaikų choras „Genumai“ (vadovas Raimondas Dievinas), tradicinių kanklių ansamblis ,,Austėja" (vadovė Auksė Nainytė), mišrus choras ,,Ventava" (vadovė Donvina Savickienė), liaudiškų muzikos instrumentų orkestras (vadovė Minifreda Voronovienė). Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos jaunučių ir jaunuolių liaudiškų šokių grupės (vadovė Sigita Gadžij), folkloro ansamblis „Šarkutis" (vadovė Daina Jarušaitienė). Džiugina daugelio mėgėjų meno kolektyvų branda ir organizuotumas, deramas savivaldybės vadovų požiūris.
Valstybės biudžeto lėšomis bus padengtos Dainų šventės dalyvių kelionės, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidos. Akmenės rajono delegacija šiais metais gyvens Vilniaus savivaldybės Grigiškių gimnazijoje. Kiekvienas meno kolektyvas turės priskirtą tik jam autobusą, kuris nuveš į Vilnių, vežios į repeticijas ir parveš po šventės į namus. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu paskirti Savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, kurie rūpinsis mūsų delegacijos nuvykimu į Vilnių, važinėjimu į  repeticijas, apgyvendinimą ir maitinimą. Kartu su rajono meno kolektyvais ir jų vadovais norime pasidžiaugti ir padėkoti rajono Savivaldybei, kuri skyrė lėšų meno kolektyvams tautiniams rūbams įsigyti. Atsinaujinę savo tautinius rūbus meno kolektyvai pristatys mūsų rajoną ne tik Lietuvai, bet ir visam pasauliui. „Esame buvę savo protėvių lūkesčiuose, turime lūkesčių ateičiai“ (Viktorija Daujotytė)
Prasidėjo prekyba bilietais į Dainų šventės renginius. Bilietus į Ansamblių vakarą, Šokių dieną ir Dainų dieną (sėdimas vietas) – jau galima įsigyti visose „Bilietai.lt“ kasose ir internetu adresu www.bilietai.lt.

 

Janina Rekašienė

Akmenės rajono savivaldybės administracijos

švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja,

Akmenės rajono meno kolektyvų, besiruošiančių dalyvauti 2018 metais vyksiančioje Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos...“, koordinatorė.

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kovas
    2019     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Nustatytu laiku, pvz. pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. Savivaldybės posėdžių salėje meras, direktorius organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus
Seniūnaičiai – gyvenamosios vietovės atstovai turėtų bent kartą per mėnesį susitikti su Savivaldybės vadovai, kad išsakytų gyventojų problemas, nuomones, siūlymus aktualiais klausimais
Balsavo: 20 žmonių