2018 m. kovo 21 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Posėdžiavo Savivaldybės jaunimo reikalų tarybaSpausdinimo versija

Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) posėdis vyko Ramučių gimnazijoje, ,,Atjautos“ klubo ir Jaunųjų maltiečių, kuriems vadovauja gimnazijos socialinio darbo pedagogė V. Jasevičienė,  įsirengtose jaukiose patalpose.

Čia mielai ir pertraukų, ir pamokų „langų“ metu, ir po pamokų renkasi Ramučių gimnazijos (ir ne tik) jaunimas.

V. Jasevičienė papasakojo apie ilgametį socialinį darbą su jaunimu: jos vadovaujamo klubo ir Jaunųjų maltiečių organizacijos veiklą, organizuotas turiningas vasaros stovyklas, darbą su seneliais, neįgaliais žmonėmis, reikalaujančiais globos, plėtojamą savanorišką veiklą, sudaromas galimybes jaunam žmogui bręsti kaip asmenybei, tobulėti.

Nuo to  laikotarpio, kai V. Jasevičienė prieš kelerius metus savo veiklos gerąją patirtį pristatė Savivaldybės jaunimo reikalų tarybai, taip pat Kelmės rajono savivaldybės atvirajame jaunimo centre, kuriame kartu su Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovais buvo aptariamas Šiaulių regiono atvirasis darbas su jaunimu, Ramučių gimnazijoje esančios šios jaunimo užimtumo erdvės buvo praplėstos, papildytos inventoriumi, sukurtos trys jaukios patalpos jaunimui. Šiuo metu čia veikia Vaikų dienos centras, kurio veikla finansuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Kadangi sukurtomis erdvėmis gali naudotis ne tik Vaikų dienos centro sąraše esantis jaunimas, bet ir kiti pageidaujantys moksleiviai, sudarytos puikios galimybės atvirajam darbui su jaunimu.

Vokietijos  Liuteno miesto Maltos ordino organizacija padovanojo Ramučių gimnazijos jauniesiems maltiečiams šešių vietų autobusą, kuris padės praplėsti socialinį darbą, bus dar aktyviau įtraukiama į savanorišką veiklą jauni žmonės. V. Jasevičienė parašė projektą Maltos ordino Lietuvos organizacijai, todėl tikimasi gauti lėšų numatytai socialinei veiklai plėtoti. SJRT nariams buvo parodytos sudarytos galimybės jaunimo laisvalaikio užimtumui, aptartos mobiliojo darbo galimybės.

Ramučių gimnazijos direktorė H. Daugmaudienė pažymėjo talentingą, atsakingą ir ypač prasmingą V. Jasevičienės beveik 30 metų veiklą, kuri padėjo ugdyti jaunus žmones, galėjo įskiepyti jiems moralines vertybes.

SJRT pirmininkas, mero patarėjas T. Martinaitis padėkojo V. Jasevičienei už pastangas, skatindamas tokios patirties viešinimą, nevyriausybinio sektoriaus, vykdančio panašias socialines veiklas, palaikymą.

Posėdyje buvo aptarti Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo programos, remiamos iš Savivaldybės biudžeto, konkurso rezultatai. Finansuotos visos 23 gautos paraiškos, deja, gerokai mažesnėmis, negu pageidauta, lėšomis, atsižvelgiant į skirtą finansavimą šiam konkursui. SJRT narys Rimvydas Žilaitis pažymėjo gerą paraiškų kokybę, kuriamas įdomias ir prasmingas jaunimo idėjas.

SJRT pirmininko pavaduotojas J. Teišerskis, Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos ,,Jaunimo apskritasis stalas“  (toliau – JAS) valdybos pirmininkas pristatė JAS veiklos planą ir numatytas veiklas, kurias visas siūlyta finansuoti pagal keturšalį (Savivaldybės administracijos, Jaunimo reikalų departamento, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos ir JAS) susitarimą.

SJRT nariai delegavo 2 asmenis į Savivaldybės studentų ir moksleivių skatinamųjų stipendijų skyrimo atrankos komisiją – T. Martinaitį ir J. Varanavičių. Taip pat buvo aptartas Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto ,,Atrask save“ koordinatoriaus  J. Joco veiklos planas, kuriam pritarta, patvirtintos pirminės intervencijos/įtraukties nedirbančio, nesimokančio ir niekur nedalyvaujančio jaunimo  papildomos  ir Jaunimo garantijų iniciatyvos viešinimo priemonės.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

SJRT narės D. Sketrės nuotraukoje – SJRT posėdis pas Jaunuosius maltiečius. 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272801020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Kovas
    2018