2018 m. birželio 22 d., penktadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Policijos įvykių suvestinė
Spausdinti puslapio vidurį

SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Birželio 21 d., 23.49 val. gautas moters (gimusi 1968 m.) pranešimas, kad birželio 20 d., apie 18.00 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., namuose kilus konfliktui, sugyventinis (gimęs 1983 m.) delnu trenkė moteriai į veidą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Birželio 21 d., apie 00.12 val., Akmenėje, K. Kasakausko g., bute, žodinio konflikto metu, vyras (gimęs 1987 m.) suėmė ir pasuko ranką savo sugyventinei (gimusi 1990 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


2018-06-18 Nauja tvarka – nuo liepos 1 d. neprivaloma vežiotis transporto priemonės dokumentų

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai informuoja, kad nuo liepos 1 d. įsigalioja vairuotojams svarbūs pakeitimai, kurie palengvins vairuotojams keliones, nes nebereikės transporto priemonėje vežiotis šūsnio dokumentų.

LR Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 13 straipsnyje buvo numatyta, kad vairuotojas privalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registravimo, privalomosios techninės apžiūros dokumentus ir kitus Kelių eismo taisyklių nustatytus dokumentus. Nuo liepos 1 d. keičiasi šio straipsnio nuostatos:

✔  Motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos vairuotojas, kuriam Lietuvos Respublikoje išduotas vairuotojo pažymėjimas galioja, neprivalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti vairuotojo pažymėjimo, jeigu jis pateikia galiojantį savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

✔  Motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos vairuotojas, kuris vairuoja Lietuvos Respublikoje įregistruotą motorinę transporto priemonę ir (ar) priekabą, neprivalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti privalomosios techninės apžiūros dokumento ir transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimo (poliso).

✔  Motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos vairuotojas, kuris vairuoja jam nuosavybės teise priklausančią Lietuvos Respublikoje įregistruotą motorinę transporto priemonę ir (ar) priekabą, neprivalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti ankstesniame punkte nurodytų dokumentų ir transporto priemonės registravimo dokumento

 Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Audronė Ralytė, Tel.: (8 700) 61284, 8 633 93303, el. p.: audrone.ralyte@policija.lt


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Birželio 17 d. gautas pranešimas apie tai, kad Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., moteriai (gimusi 1988 m.), jos namuose neblaivus draugas (gimęs 1983 m.) mušė į ranką ir petį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Namuose buvo mažametė (gimusi 2009 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Birželio 15 d., apie 22.30 val., Akmenės r., Šiaudinės k., gyvenamojo namo kieme, neblaivus (girtumą nusistatyti atsisakė) vyras (gimęs 1960 m.) kumščiu trenkė neblaiviai (nustatytas 1,93 promilių girtumas) sugyventinei (gimęs 1979 m.) į veidą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


2018-06-13 Teismui perduota organizuotos telefoninių sukčių grupės byla

Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmams perduota baudžiamoji byla, kurioje sukčiavimu organizuotoje grupėje kaltinami 5 skirtingų Lietuvos vietovių gyventojai (2 moterys ir 3 vyrai). 26 metų moteris ir 36 metų vyras taip pat kaltinami dar ir valstybės tarnautojo vardo pasisavinimu.
Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities VPK Akmenės rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus pareigūnai, metu nustatyta organizuota sukčių grupė, skambinusi garbaus amžiaus asmenims į Mažeikių miestą, Naująją Akmenę, Akmenės ar Ventos miestelius ir iš jų išviliojusi pinigus. Du grupės nariai nusikaltimo metu atliko laisvės atėmimo bausmes Marijampolės pataisos namuose ir iš ten skambindavo nukentėjusiesiems.
Paskambinę iš Marijampolės pataisos namuose neteisėtai laikomų mobiliojo ryšio telefonų į fiksuoto ryšio telefonus sukčiai prisistatydavo policijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnais ar gydytojais. Nukentėjusieji patikėdavo įvairiomis istorijomis – vieni pinigus atiduodavo norėdami padėti artimiesiems, kurie tariamai sužalodavo kitus žmones, kiti – pranešus apie laikomus galimai suklastotus pinigus. Esą taip jų artimieji išvengs baudžiamosios atsakomybės. Organizuotos grupės nariai kalbėdavo su žmonėmis iki tol, kol atsiimti pinigų atvykdavo tariami kolegos ar tariamų nukentėjusiųjų asmenų giminaičiai. Kiekvienu atveju pinigus paimti nueidavo viena iš kaltinamųjų moterų, o vyras laukdavo jos automobilyje.
Tokiu būdu sukčiai išviliodavo pinigų sumas nuo 300 iki 2000 eurų. Nukentėjusiais pripažinti 10 asmenų. Kai kurie iš jų nuo sukčių nukentėjo nebe pirmą kartą. Dalis nukentėjusiųjų pateikė civilinių ieškinių teismui – 4650 eurų sumai.
Ikiteisminiam tyrimui, kurio metu nustatyta galima telefoninių sukčių nusikalstama veika, vadovavo ir jį organizavo Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūros prokuroras Marius Fokas.
Baudžiamasis kodeksas kaltinamiesiems numato laisvės atėmimo bausmes iki 8 metų.

 


Aktyvi savaitė keliuose: 13 girtų vairuotojų, bandymas sprukti nuo pareigūnų

2018-06-11

Telšių apskrities policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnų vykdomos kelių eismo dalyvių kontrolės metu Telšių, Akmenės, Mažeikių, Kelmės rajonuose birželio 4-10 dienomis iš viso buvo užfiksuoti 41 administracinės teisės pažeidimai, dar septyni neblaivūs vairuotojai patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

Praėjusią savaitę iš viso nustatyti septyni neblaivūs automobilių vairuotojai, kuriems nustatytas didesnis nei 1,50 promilės girtumas (trys – Telšiuose, du – Mažeikiuose, po vieną Naujojoje Akmenėje ir Kelmės r.). Du iš šių neblaivių vairuotojų, Telšių ir Kelmės rajonuose, sukėlė eismo įvykius, kurių metu nukentėjo patys, taip pat apgadinti automobiliai bei kelio ženklai.

Kelionė baigėsi ir neblaiviam Mažeikių rajono gyventojui (gimęs 1998 m.), kuris vairavo transporto priemonę, kai jam tokia teisė yra atimta, o alkotesterio matuokliu vairuotojui nustatytas lengvas girtumo laipsnis - 0,97 promilės. Šis pažeidėjas patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Per savaitę nubausti ir penki neblaivūs dviratininkai. Trims iš jų buvo nustatytas lengvas girtumo laipsnis (0,75 promilės girtumas, 1,27 promilės girtumas, 1,32 promilės girtumas), dviem – vidutinis (1,61 promilės, 1,75 promilės). Pažeidimai dviratininkams užtraukė pinigines baudas atitinkamai nuo 80 iki 150 eurų ir nuo 150 iki 200 eurų.

Dviem atvejais transporto priemonės buvo vairuojamos asmenų, kurie neturi tokios teisės. Toks teisės pažeidimas užtraukia baudą nuo 289 eurų iki 434 eurų.

Vienas asmuo ne tik vairavo transporto priemonę, kai tokia teisė jam yra atimta, bet ir spruko nuo policijos pareigūnų. Telšių r., Degaičių k., Tryškių g., pastebėjus automobilį „Volkswagen Golf“, kurio vairuotojas (gimęs 1986 m.) pamatęs policijos automobilį sustojo, apsisuko ir nurūko tolyn. Kelių policijos pareigūnams pradėjus vytis automobilį ir pareikalavus sustoti, vairuotojas nevykdė teisėtų reikalavimų, o toliau didino greitį. Stabdomas asmuo pasuko į Anulėnų g., kurioje įvažiavęs į namo kiemą sustojo.

Nors išlipęs vairuotojas vis dar bandė pasišalinti, tačiau buvo sulaikytas policijos pareigūnų. Vairuotojas motyvavo, kad bijojo stoti policijos pareigūnams, nes jam atimta teisė vairuoti, todėl bėgo, tikėdamasis išvengti atsakomybės. Nors vairuotojas aktyviai bandė pasprukti nuo policijos pareigūnų, tačiau jis patrauktas administracinėn atsakomybėn už nepaklusimą uniformuoto policijos pareigūno teisėtam, aiškiai išreikštam nustatytą tvarką atitinkančiam reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, todėl jam gresia piniginė bauda nuo 1150 iki 1450 eurų, taip pat gali būti skiriamas transporto priemonės konfiskavimas.

Kelių policijos pareigūnams vykdant Kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolę buvo užfiksuoti penki asmenys, kurie pažeidė naudojimosi saugos diržais taisykles, t. y. važiavo neprisisegę. Jiems gresia baudos nuo 30 iki 50 eurų, pažeidimui pasikartojus – nuo 60 iki 90 eurų, o taip pat gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki dviejų mėnesių.

Užfiksuota net dešimt atvejų, kai vairuodami, asmenys rankomis naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis. Toks elgesys užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 90 eurų, bei gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Sustabdyti ir patraukti administracinėn atsakomybėn du, dviejų metų vairavimo stažo neturintys pradedantieji vairuotojai, kurie automobilius eksploatavo be skiriamojo ženklo „Klevo lapas“.

Praėjusią savaitę aktyvūs buvo ir greičio mėgėjai. Nustatyti septyni, leistiną greitį viršiję asmenys. Vienas iš jų, vairuotojas, neturintis dviejų metų vairavimo stažo, Telšiuose, Plungės g., važiavo 94 km/val. greičiu, kai leistinas greitis – 40 km/val. Likę šeši vairuotojai greitį viršijo daugiau kaip 20 km/val., bet ne daugiau kaip 30 km/val. Jiems gresia baudos nuo 30 eurų iki 90 eurų.

Vienu atveju nustatytas pažeidimas, kai buvo pritvirtinti ne tai transporto priemonei išduoti valstybinio numerio ženklai. Toks pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 eurų iki 340 eurų. Taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo šešių mėnesių iki vienų metų.

Taip pat fiksuoti ir kiti pažeidimai, tokie kaip: dviem atvejais pateikti negaliojantys vairuotojo pažymėjimai, fiksuotas automobilio padangų neatitikimas nustatytų techninių ar padangų naudojimo reikalavimams, automobilio, kuriam neatlikta privalomoji techninė apžiūra, eksploatavimas, kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų nesilaikymas, lenkimo sankryžoje pažeidimas bei keleivių vežimo taisyklių pažeidimai.

Telšių apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai ragina laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems ir saugiems kelyje.

 

Į Telšius iš Naujosios Akmenės atvykęs ir žaidimų kompiuterius padirbtais eurais įsigijęs 19-metis nuo pareigūnų nepasislėpė

2018-06-08

Gegužės 31-ąją Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Veiklos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl aptiktų galimai netikrų pinigų, kuriais gegužės 28 dieną 17-metis (gyv. Telšių r.) atsiskaitė už į namus atvežtą picą. Pradėjus aiškintis galimai netikrų pinigų judėjimo kelią, paaiškėjo, kad vaikinas dvi įtarimą sukėlusias kupiūras gavo iš nepažįstamojo, kuriam už 200 eurų pardavė žaidimų kompiuterius „XBOX ONE“, „PlayStation“ ir du žaidimų diskus.

Pardavęs savo turėtą turtą, jaunuolis nė nenumanė, kad jam buvo atsiskaityta galimai padirbtais pinigais, kurie buvo identiški tikriems – matėsi vandens ženklai, holograminės apsaugos priemonės. Pinigų tikrumu nebuvo suabejota ir jiems patekus į antras rankas, o nusikalstama veika paaiškėjo tik eurų banknotą patikrinus. Vienas iš šių, itin kokybiškai padirbtų banknotų, skirtumas – popierius, kurio paviršius nėra šiurkštus, kaip tikrųjų eurų, be to jis specifiškai nešiugžda.

Pradėjus aiškintis, kas disponuoja galimai padirbtais eurais, žaidimų kompiuterius pardavęs jaunuolis policijos pareigūnams pasakojo, kad su pirkėju susitiko Telšių r., Rainių k. esančioje degalinėje. Kaip prisiminė nukentėjusysis, su pardavėju buvo sutarta susitikti degalinės teritorijoje, tačiau sandoris vis tik įvyko jos prieigose. Spėjama, kad asmuo taip elgėsi, nenorėdamas patekti į filmuojamą degalinės zoną.

Nors vaizdo stebėjimo kameromis susitikimo vietoje asmuo nebuvo užfiksuotas, vis tik, pasitelkę įvairias priemonės ir profesionalumą, Telšių apskr. VPK Veiklos skyriaus pareigūnai atskleidė galimą įtariamąjį – 19-metį Naujosios Akmenės gyventoją.

Birželio 6 d. pareigūnams ir kinologui su tarnybiniu šunimi apsilankius Naujojoje Akmenėje, paaiškėjo, kad įtarimai pasitvirtino – nustatyto įtariamojo namuose rasti iš nepilnamečio įsigyti žaidimų kompiuteriai. Be to, tarnybiniam šuniui apieškojus gyvenamąsias patalpas, dėžutėje aptikta 17 folijos paketų, su galimai augalinės kilmės narkotine medžiaga.

Anksčiau neteisto asmens atžvilgiu vykdomi ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 213 str. (Netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimas, laikymas arba realizavimas) ir LR BK 259 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Aiškinamasi, kokiu būdu įtariamasis gavo galimai netikrų pinigų ir ar nėra daugiau nuo jo nukentėjusių asmenų.

Video medžiaga: https://www.youtube.com/watch?v=34R6fE_jk1A&feature=youtu.be

Sukčiai niekada nemiega – būkite budrūs!

2018-06-08

Nors nuolat kalbama apie nuo sukčių nukentėjusius asmenis ir raginama juos būti budriais, vis pasitaiko naujų atvejų, kai gyventojai pakliūva į sukčių pinkles, todėl šios temos aktualumas neblėsta. Sukčiai visada naudojasi žmonių patiklumu, išgalvodami jų artimiesiems nutikusias nelaimes ar įtikindami kitomis nebūtomis istorijomis. Svarbu prisiminti, kad įvairaus pobūdžio sukčiai naudojasi psichologiniais metodais, kurių dėka paveikia asmenis, iš kurių pažeidžiamiausi – vyresnio amžiaus žmonės.

Policijos pareigūnai pataria ne tik nepasitikėti telefonu paskambinusiais nepažįstamais asmenimis, bet būti itin atsargiais sudarant įvairius piniginius sandorius, ypač perkant internetinėje erdvėje. Nusikalstamas veikas vykdantys asmenys kruopščiai apgalvoja sukčiavimo metodus ir įvilioja gyventojus į jų spąstus. Štai gegužės 25 d., vaikinas, pagal rastą skelbimą norėjęs išsinuomoti butą, į nurodytą sąskaitą pervedė 400 eurų. Tačiau vos atlikus bankinę operaciją, susisiekti su asmeniu, kuris neva nuomoja butą, vaikinui nebepavyko.

Taip pat vis dar apstu jau ne kartą linksniuotų atvejų, kuriuos būtų galima pavadinti tradiciniais. Akmenėje, į garbaus amžiaus moters namus atvyko nepažįstama moteris, kuri prisistatė kaip savivaldybės darbuotoja ir iš senolės išviliojo 1300 eurų. Tokių nutikimų Telšių apskr. VPK prižiūrimoje teritorijoje būta ne vieną, o gegužės mėnesį nustatytas įtariamasis, Mažeikiuose ir Telšiuose iš senyvo amžiaus gyventojų pasisavinęs per 10000 eurų.

Patarimai, kaip nebūti apgautiems:

  • Nuomodamiesi butą ar kitas patalpas, būtinai sudarykite nuomos sutartį.
  • Jei atsitiko taip, kad nepažįstamasis atėjo ir namus ir prisistato gydymo, savivaldybės ar kitos įstaigos darbuotoju, paprašykite pateikti tai įrodančius dokumentus ir užsirašykite duomenis, tokius kaip vardas, pavardė, pažymėjimo numeris. Tačiau jei patys nekvietėte, patartina tokių asmenų į namus neįsileisti.
  • Paskambinusiam asmeniui prisistačius policijos pareigūnu ir pranešus, jog nukentėjo jūsų artimas žmogus, patariama nedelsiant susisiekti su, pasak sukčiaus, nukentėjusiu giminaičiu ar kitu asmeniu ir įsitikinti ar jam tikrai nutiko nelaimė.
  • Būkite budrūs, dažnai sukčiai skubina asmenis atlikti bankines operacijas, todėl neskubėkite to daryti, nepateikite nepažįstamiems asmenims savo asmeninių duomenų.
  • Nepirkite prekių ar paslaugų iš neoficialių internetinių parduotuvių, o jei nukentėjote, nedelsiant kreipkitės į policiją.

Įvairūs sukčiai bando asmenis apgauti siekdami asmeninės, finansinės naudos. Jie puikiai įvaldę apgavystės „meną“, todėl patiklūs žmonės savanoriškai perleidžia jiems savo turtą, pinigus. Taip pat vienas iš dažniausiai pasitaikančių sukčių bruožų – asmenų skubinimas atlikti veiksmus. Tuomet nespėjama pagalvoti apie informacijos tikrumą, vadovaujamasi emocijomis, o suvokimas, kad tapote sukčių auka, ateina kiek vėliau, paprastai, kai jau būna per vėlu.

Šiemet, nuo sausio 1 d. iki birželio 8 d., dėl sukčiavimo Telšių apskr. VPK buvo pradėta 15 ikiteisminių tyrimų, Mažeikių r. PK – 14, Akmenės r. PK – 5, Kelmės r. PK – 6. Taigi, visoje apskrityje, iš viso buvo pradėta 40 ikiteisminių tyrimų dėl įvairių sukčiavimo atvejų.

Telšių apskr. VPK pareigūnai, įtarus, jog yra sukčiaujama, visais atvejais ragina paskambinti bendruoju pagalbos centro telefonu 112 arba atvykti į artimiausią policijos komisariatą.

Demaskuota grupuotė, organizavusi iš Didžiosios Britanijos paštu siųstų narkotikų prekybą

 2018-05-31

Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Violeta Bartušienė teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje sunkiais ir labai sunkiais nusikaltimais, susijusiais su psichotropinių medžiagų kontrabanda iš Didžiosios Britanijos ir jų platinimu Lietuvoje, kaltinami penki Naujosios Akmenės gyventojai, tarp kurių – viena moteris.
Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, metu nustatyta, kad psichotropinės medžiagos iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą galimai keliavo nuo 2015 metų birželio iki 2016 metų sausio mėnesio. Pagrindinis kontrabandos organizatorius – 21-erių metų kaltinamasis, vadovavęs iš užsienio užsakytų psichotropinių medžiagų platinimui. Pinigus už neteisėtas prekes į sąskaitą jis pervesdavo ne pats, o perdavęs grynuosius kitam kaltinamajam. Pastarasis atlikdavo mokėjimą.
Psichotropinės medžiagos siųstos į Lietuvą kaip pašto siunta. Tyrimo metu paaiškėjo, kad narkotikų prekeiviai, siekdami nebūti demaskuoti, neleistinas medžiagas siuntėsi, nurodydami neegzistuojančius adresus Mažeikiuose ir Naujojoje Akmenėje. Stebėdami siuntos kelią interneto svetainėje, jie nuvykdavo į paštą ir atsiimdavo siuntą anksčiau, nei ji spėdavo pasiekti galutinį tikslą.
Tris kartus oro keliu atgabenti milteliai, supakuoti plastiko maišeliuose, buvo rasti ir paimti Vilniaus teritorinės muitinės Pašto poste, muitinės pareigūnams atliekant muitinį patikrinimą. Iš viso rasta daugiau kaip 35 g baltų ir gelsvai baltų miltelių maišeliuose.
Atliekant kratas kaltinamųjų namuose rasta ir daugiau psichotropinių medžiagų. Vieno iš kaltinamųjų – dvidešimtmečio bute ir sandėliuke Naujojoje Akmenėje rastas 21 užspaudžiamas plastikinis maišelis su 13 g žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga, kurioje aptikta psichotropinės medžiagos.
Nustatyta, kad augalinės kilmės medžiagas apipurkšdavo tirpalu, paruoštu iš paštu gautų sintetinio kanabinoido miltelių bei kitų augalinės kilmės medžiagų. Tokiu būdu prekybai paruošta „produkcija“ buvo itin pavojinga ir vartojant turėjo stiprų šalutinį poveikį.
Paruoštos medžiagos būdavo perduodamos bendrininkams, kad šie jas parduotų. Kaltinamieji (tuo metu 2 nepilnamečiai vaikinai) buvo aprūpinti mobiliaisiais telefonais, SIM kortelėmis, skirtais bendrauti tarpusavyje bei su psichotropinių medžiagų pirkėjais.
Šioje baudžiamojoje byloje kaltinami dar du jaunuoliai – vienas vaikinas kaltinamas įsigijęs psichotropinių medžiagų, o viena mergina nuomojamo buto sandėliuke saugojo sulaikyto draugo (jo neteisėtai iki sulaikymo laikytas) psichotropines medžiagas. Rasta daugiau nei 80 g žalios spalvos augalinės kilmės medžiagos su joje esančia psichotropine medžiaga.
Baudžiamasis kodeksas už psichotropinių medžiagų kontrabandą, pasikėsinimą įgyti psichotropines medžiagas bei pasikėsinimą įgyti labai didelį kiekį psichotropinių medžiagų, neteisėtą disponavimą psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti bei jų platinimą, neteisėtą disponavimą dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti, psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams, vaiko įtraukimą į nusikalstamą veiką penkiems kaltinamiesiems numato įvairias bausmes – viešuosius darbus, laisvės apribojimą, baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki 15 metų.

 

Transporto priemonių galingumą bandydami „kelių ereliai“ atsisveikina su teise vairuoti

2018-05-14

Policijos pareigūnų nuolat vykdoma Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolė parodo, kad eismo dalyviai piktnaudžiauja ir sąmoningai daro pažeidimus. Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams praėjusioji savaitė buvo aktyvi tiek vykdant prevenciją, tiek tramdant pažeidėjus piniginėmis baudomis ar teisės vairuoti transporto priemones atėmimu.

Praėjusią savaitę vėl nebuvo išvengta neblaivių vairuotojų, kurių vien savaitgalį (penktadienį-sekmadienį) demaskuota šeši. Vairuotojai, kuriems nustatytas didesnis nei 1,50 promilės girtumas, buv patraukti baudžiamojon atsakomybėn, o lengvai apgirtę – atsakys administracine tvarka. Bet kokiu atveju, visi vairuotojai, be piniginių baudų, praras teisė vairuoti transporto priemones.

Ypač aktyvūs – greičio mėgėjai. LR Administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 3 d. numato, kad viršijant greitį daugiau kaip 20 km/h., bet ne daugiau kaip 30km/h., tokie veiksmai užtraukia vairuotojams baudą nuo 30 eurų iki 90 eurų. Per savaitę užfiksuotas 21 greičio mėgėjas, būtent tiek viršijęs leistiną važiavimo greitį.

6 transporto priemonių vairuotojai ryžosi greitį viršyti daugiau kaip 30 km/h., bet ne daugiau kaip 40 km/h., taip „užsidirbdami“ baudą nuo 120 eurų iki 170 eurų. Vienas iš jų – motociklo vairuotojas (gimęs 2000 m.), Telšių r. Tryškių mstl., per gyvenvietę lėkė 83 km/h greičiu, tačiau buvo pričiuptas policijos pareigūnų. Be paskirtos piniginės baudos, vaikinas 3 mėnesiams atsisveikino ir su teise vairuoti transporto priemones.

Net 4 vairuotojai praėjusią savaitę nepabūgo akceleratoriaus pedalo spustelėti dar stipriau – jie leistiną važiavimo greitį viršijo nuo 40 km/h iki 50 km/h. Pažeidėjams paskirtos 170-230 eurų piniginės baudos.

Kelių policijos skyriaus pareigūnai demaskavo 4 savaitės greičio rekordininkus. Vienas jų, neseniai vairuotojo pažymėjimą įgijęs jaunuolis (gimęs 1998 m.), kelyje Mažeikiai-Plungė-Tauragė, kur leistinas greitis 70 km/h, važiavo 138 km/h. Jam paskirta 225 eurų bauda ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas 12 mėn.

12 mėnesių su teise vairuoti transporto priemones atsisveikino bei 225 eurų baudą „užsidirbo“ ir mažeikiškis (gimęs 1991 m.) motociklo vairuotojas, kuris Mažeikiuose, Sedos g. važiavo 119 km/h greičiu, kai leistinas važiavimo greitis – 50 km/h.

Jaunuolis (gimęs 1991 m.), vairuodamas automobilį, Naujojoje Akmenėje, Ventoje, kai leistinas 90 km/h, važiavo 164 km/h greičiu. Jam paskirta 225 eurų bauda bei 1 mėnesiui atimta teisė sėsti prie transporto priemonės vairo.

Savaitės rekordininkas, leistiną važiavimo greitį viršijęs net 81 km/h – jaunuolis (gimęs 1992 m.) iš Mažeikių. Jis skriejo net 171 km/h greičiu, tačiau budrūs Kelių policijos skyriaus pareigūnai demaskavo „kelių erelį“ ir jam paskyrė 225 eurų baudą bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimą 1 mėnesiui.

Policijos pareigūnai aktyviai vykdydami Kelių eismo taisyklių laikymosi kontrolę, užfiksavo ir kitus Kelių eismo taisyklių pažeidimus: naudojimąsi mobiliojo ryšio priemone be laisvų rankų įrangos – 1 atvejis, 2 atvejais lenkimas toje vietoje, kurioje lenkti draudžiama, 4 atvejais užfiksuotas naudojimosi saugos diržais pažeidimas, 1 atveju – važiavimas per ištisinę liniją, 2 atvejais – transporto priemonės vairavimas su dygliuotomis padangomis, dar 3 atvejais transporto priemonės vairavimas neturint tokios teisės, taip pat kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas. Pro policijos pareigūnus nepraslydo ir 4 neblaivūs dviratininkai.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai akcentuoja, kad svarbu pasirinkti saugų važiavimo greitį pagal oro, automobilių srauto, kelio dangos ir kitas sąlygas. Taip pat pabrėžia, kad kiekvienas vairuotojas turi atsakingai rinktis važiavimo greitį, neviršijant leistino. Vairuokime saugiai!

 

2018-04-27 Ieškoma Akmenės rajono miške rasto televizoriaus savininko

Balandžio 27 dieną, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnai, Akmenės r., Alkiškių k., atvykę į mišką dėl gauto pranešimo apie rastą sprogmenį, aptiko ne tik jį. Miško glūdumoje rastas į medį atremtas televizorius, kuris, kaip manoma, galimai yra vogtas. Todėl kreipiamasi į gyventojus, kurie galbūt atpažins savo prarastą daiktą. Gyventojų, atpažinusių savo daiktą ar žinantys asmenis, praradusius televizorių, prašoma paskambinti Telšių apskr. VPK Akmenės r. PK Reagavimo skyriaus viršininkui Sauliui Kvederiui, tel. (8 425) 40012, el. paštu: saulius.kvederis@policija.lt arba paskambinti bendruoju pagalbos centro tel. 112.

2018-04-26 Ieškomas automobilį apvogęs ir pinigus iš sąskaitų pasisavinęs asmuo

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariate atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str., dėl Akmenėje įvykdytos vagystės, kurios metu buvo patekta į automobilį, iš kurio vidaus pagrobta rankinė su įvairiais daiktais, tarp kurių ir banko mokėjimo kortelės. Pasinaudojus jomis, Naujojoje Akmenėje iš bankomato nuo sąskaitų buvo paimti 300 eurų.

Gyventojų, atpažinusių vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotą galimai vagystę įvykdžiusį asmenį, prašoma pranešti Telšių apskr. VPK Akmenės r. PK Veiklos skyriaus vyriausiajam tyrėjui Vidmantui Stilbiui, tel. (8 425) 40012, el. paštu: vidmantas.stilbis@policija.lt arba pranešti bendruoju pagalbos centro tel. 112.

Dėkojame už bendradarbiavimą!


NETEISĖTAS DISPONAVIMAS NARKOTINĖMIS MEDŽIAGOMIS BE TIKSLO JAS PLATINTI

Birželio 4 d., apie 19.19 val., Akmenės r., Menčių k., karjeruose sulaikyti trys asmenys, iš kurių pas vieną rasta galimai narkotinės medžiagos. Pas vieną iš asmenų (gimęs 1995 m.) buvo rastas vienas susuktas į foliją paketas su galimai viduje esančiomis narkotinėmis medžiagomis. Kartu buvo du asmenys (gimę 2000 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 259 str.


TURTO SUNAIKINIMAS AR SUGADINIMAS

Gegužės 28 d. buvo gautas pranešimas apie tai, kad gegužės 27 d., apie 13.00 val., Akmenės r., Ventoje, Žemaičių g. vežamas tarnybiniu policijos automobiliu „VW Kombi“, neblaivus (nustatytas 1,87 promilės girtumas) vyras (gimęs 1986 m.) sugadino pertvarą tarp sulaikymo kapsulės ir automobilio salono, spardydamas kojomis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 187 str.


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Birželio 13 d., apie 16.30 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., bute, į svečius atėjusi buvusi sutuoktinė (gimusi 1973 m.), kilus konfliktui, neblaiviam (nustatytas 2,22 promilės girtumas) vyrui (gimęs 1976 m.) nagais perdrėskė nugarą, taip sukeldama fizinį skausmą. Įtariamoji sulaikyta 18.10 val., jai nustatytas 0,97 promilės girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Birželio 10 d., apie 21.00 val., Akmenės r., Papilės mstl., namuose, kilus žodiniam konfliktui, neblaivus vyras (gimęs 1961 m.) savo neblaivią (nustatytas 2,08 promilės girtumas) sugyventinę (gimusi 1962 m.) suėmė už kaklo, vėliau spyrė į ranką, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Birželio 10 d., apie 20.30 val., Akmenės r., Ventoje, kilusio žodinio konflikto metu, vyras (gimęs 1975 m.) kumščiu trenkė į įvairias kūno vietas savo sugyventinei (gimusi 1973 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įvykį matė mažametė (gimusi 2012 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Birželio 9 d., 00.13 val., Akmenės r., Sablauskių k., namuose kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 1,64 promilės girtumas) vyras (gimęs 1948 m.) kumščiais sudavė smūgius neblaiviai (nustatytas 1,36 promilės girtumas) žmonai (gimusi 1955 m.) į galvos bei nugaros sritis, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Birželio 2 d., apie 21.10 val., Akmenės r., Papilės sen., namo kieme, konflikto metu kaimynas (gimęs 1960 m.) sumušė vyrą (gimęs 1979 m.) į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Nukentėjusysis pristatytas į ligoninę, jam nustatytas galvos ir veido sumušimas, dantų lūžiai, alkūnės sumušimas, nubrozdinimas, stuburo slankstelių ataugų lūžimai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str.


Gegužės 30 d., apie 21.00 val., Akmenės r., Papilės sen., Klaišių k., prieškambaryje, neblaivus (nustatytas 1,64 promilės girtumas) jaunuolis (gimęs 1992 m.) kilus konfliktui spyrė savo sugyventinei (gimusi 1971 m.) į galvos sritį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Po to pasiėmęs metalinį strypą įbėgo į kambarį ir užsimojęs ketino trenkti sugyventinei ir šalia stovėjusiam nepilnamečiui (gimęs 2003 m.). Įvykį matė mažametis (gimęs 2014 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 29 d., apie 18.00 val., Akmenės r., Akmenės III k., išgertuvių metu, neblaivus (nustatytas 3,47 promilės girtumas) vyras (gimęs 1965 m.) trenkė delnu į veido sritį neblaiviai savo sugyventinei (gimusi 1963 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 28 d., apie 17.56 val., Naujojoje Akmenėje, Eibučių g., automobilyje „Mitsubishi Lancer“ vyras (gimęs 1962 m.) ranka sudavė į veido sritį buvusiai savo sugyventinei (gimusi 1962 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Ligoninėje nustatytas smegenų sukrėtimas. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 27 d., apie 17.40 val., Akmenės r., Akmenės III k., savo namuose, konflikto metu, neblaivus (nustatytas 3,18 promilės girtumas) vyras (gimęs 1968 m.) mušė neblaivią (nustatytas 2,98 promilės girtumas) žmoną (gimusi 1964 m.) į veido sritį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 27 d., apie 14.00 val., Akmenės r., Daubiškių k., savo namuose, konflikto metu, blaivus žentas (gimęs 1980 m.) trenkė rankos kumščiu savo uošviui (gimęs 1944 m.) į galvos sritį, spyrė į pilvo sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 24 d., apie 18.57 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., neblaivus (3,08 promilės girtumas) vyras (gimęs 1975 m.) mušė neblaivią (nustatytas 3,38 promilės girtumas) savo sugyventinę (gimusi 1964 m.) į veido sritį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 16 d., apie 13.30 val., Akmenės r., Papilėje, J. Basanavičiaus g., vyras (gimęs 1958 m.) žodinio konflikto metu, savo sugyventinei (gimusi 1963 m.) trenkė į veido sritį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 15 d., apie 14.50 val., Akmenės r., Ventoje, namuose, konflikto metu neblaivus vyras (gimęs 1961 m.) peiliu sužalojo brolį (gimęs 1967 m.), kuris dėl durtinės žaizdos kojoje gydomas ambulatoriškai. Abu konflikto dalyviai uždaryti į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 11 d., apie 22.15 val., Akmenės r., Sablauskių k., namuose kilusio konflikto metu, neblaivus (nustatytas 1,36 promilės girtumas) vyras (gimęs 1948 m.) lazda sudavė smūgius neblaiviai (nustatytas 0,71 promilės girtumas) sugyventinei (gimusi 1955 m.) į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 8 d. buvo gautas Akmenės rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus pranešimas, kad Naujojoje Akmenėje, Respublikos g. vyras (gimęs 1990 m.) balandžio mėnesio pabaigoje, namuose, smurtavo prieš mažametį sūnų (gimęs 2015 m.), taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 5 d., 14.49 val., neblaivus (nustatytas 2,63 promilės girtumas) vyras (gimęs 1987 m.) pranešė, kad gegužės 4 d., apie 21.00 val., Akmenės r., Jučių k., įvykus žodiniam konfliktui, sugyventinė peiliuku įpjovė jam į ranką, taip sukeldama fizinį skausmą. Sulaikyta neblaivi (nustatytas 1,41 promilės girtumas) įtariamoji, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 4 d., apie 21.00 val., Akmenės r., Jučių k., įvykus žodiniam konfliktui, vyras (gimęs 1987 m.) sugriebė sugyventinei (gimusi 1978 m.) už rankos, taip sukeldamas fizinį skausmą. Sulaikytas neblaivus (nustatytas 2,63 promilės girtumas) įtariamasis, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 4 d., apie 21.40 val., Akmenėje, Sodo g., kilusio konflikto metu, vyras (gimęs 1965 m.) sudavė smūgį buvusiam draugės sugyventiniui (gimęs 1975 m.) į veidą, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis nesulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Gegužės 2 d., 3.00 val., Naujojoje Akmenėje, Vegerių g., namo kieme, vyras (gimęs 1968 m.) ištempė pažįstamą neblaivią (nustatytas 1,22 promilės girtumas) moterį (gimusi 1968 m.) iš automobilio bei tempė žeme, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis nesulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Balandžio 24 d., apie 18.30 val., Akmenės r., Ventos k., dėl asmeninių priežasčių įvykus konfliktui, vyras (gimęs 1985 m.) lazda trenkė pažįstamai moteriai (gimusi 1973 m.) į nugarą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis pasišalino, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Balandžio 22 d., 19.46 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., bute vykusių išgertuvių metu, nežinomas asmuo sudavė smūgius neblaiviai (nustatytas 1,45 promilės girtumas) moteriai (gimusi 1958 m.) į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Moteris po išgertuvių taip pat pasigedo savo rankinės bei pinigų, patirdama 168 eurų žalą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str..


Balandžio 21 d., apie 19.00 val., Akmenės r., Agluonų k., nepilnametis (gimęs 2002 m.) kumščiu trenkė nepilnametei (gimusi 2000 m.) į nugarą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str..


Balandžio 9 d., 18.22 val., Naujoje Akmenėje, Respublikos g., bute, išgertuvių metu vyras, gimęs  1957 m. (0,58 prom. girtumas), smurtavo prieš savo sugyventinę, gimusią 1988 m. (1,12 prom. girtumas). Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 10 d., apie 21.00 val., Naujojoje Akmenėje, Žemaitės g., mergina (gimusi 1999 m.), nepilnametė (gimusi 2000 m.) ir jaunuolis (gimęs 1997 m.) sumušė nepilnametę (gimusi 2000 m.), kuri dėl galvos smegenų sukrėtimo, kaklo ir galvos sumušimų paguldyta į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


PLĖŠIMAS

Kovo 11 d., apie 6.20 val., Akmenės r., Ventoje, prie vyro (gimęs 1964 m.) pribėgo jaunuolis, kuris sudavęs smūgius į veidą ir kitas kūno vietas, atėmė striukę, mobiliojo ryšio telefoną, banko mokėjimo kortelę, asmens tapatybės kortelę, dokumentus, buto raktus, išmušė priekinį dantų protezą ir nuskėlė dantį. Padaryta žala tikslinama, įtariamasis nustatinėjamas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 180 str.


SUKČIAVIMAS

Gegužės 29 d., apie 10.45 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., į moters (gimusi 1931 m.) namus atėjo nepažįstama moteris, kuri prisistatė, jog yra darbuotoja iš Savivaldybės ir apgaulės būdu išviliojo 1300 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str.


Gegužės 17 d., apie 16.15 val., Akmenės r. Papilės mstl., moteris (gimusi 1959 m.), užsiregistravusi internetinėje svetainėje dėl darbo, gavusi nurodymus iš susisiekusių su ja asmenų dėl investavimo, pervedė jiems 827,1 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str.


VAGYSTĖS

Birželio 9 d., gautas pranešimas, kad Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., iš daugiabučio laiptinės pagrobtas moteriai (gimusi 1986 m.) priklausantis 300 eurų vertės dviratis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Birželio 6 d., 12.00 val., į policiją kreipėsi vyras (gimęs 1963 m.), kuris pranešė, kad Akmenės r., Dabikinėlės k., iš negyvenamos sodybos pagalbinio pastato buvo pavogtas kalnų dviratis, giluminis siurblys su žarna, 50 m elektros kebelis. Iš viso padaryta 620 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Birželio 4 d., apie 21.30 val., Naujojoje Akmenėje, Astrų g., vyras (gimęs 1986 m.) pastebėjo, kad įsibrauta į jo draugui (gimęs 1984 m.) priklausantį sodo namelį. Padaryta žala tikslinama. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Birželio 3 d., apie 10.19 val., Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės g., įmonės teritorijoje, buvo įsibrauta į automobilį „AUDI A4“ išdaužus lango stiklą, iš kurio pavogta magnetola, vidaus apdailos detales, automobilio porankį. Iš viso padaryta 380 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Gegužės 18 d., apie 16.00 val., Akmenės r., Papilės mstl., vyras (gimęs 1956 m.) pastebėjo, kad iš gyvenamojo namo, kuris buvo paliktas neužrakintas, dingo 45 eurai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Gegužės 16 d., apie 14.30 val., Akmenės r., Ventoje, prekybos centre, pagrobta vaikino (gimęs 2000 m.) piniginė, kurioje buvo 10 eurų ir moksleivio pažymėjimas. Iš viso padaryta 12 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Gegužės 8 d., apie 11.00 val., Akmenės r., Ventos k., įmonės darbuotojas (gimęs 1989 m.) pastebėjo, kad atlenkus metalinę tvorą, buvo įsibrauta į įmonės teritoriją, iš kurios buvo pavogtos dvi išorinės kubilo krosnelės. Iš viso padaryta 578 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Gegužės 2 d., apie 9.00 val., Akmenės r., Ventoje, į parduotuvę atėjusi darbuotoja pastebėjo, kad iš seifo dingo 1410 eurų. Įsilaužimo į seifą žymių nepastebėta, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Balandžio 8 d., apie 11.30 val., Naujoje Akmenėje, Žemaitijos g., turguje iš moters, gimusios 1958 m., gyvenančios Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., rankinės pavogta piniginė, kurioje buvo apie 20 eurų, banko kortelė, asmens tapatybės kortelė. Padaryta 40 eurų turtinė žala. Įtariamieji nenustatyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Balandžio 8 d., apie 8.00 val., Naujoje Akmenėje, Sodininkų g., iš vyrui, gimusiam 1961 m., gyvenančiam Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., priklausančio sodo namelio, išdaužus langus ir išlaužus medines sodo namelio duris, pavogti  žoliapjovė, elnio ragai ir krūmapjovė. Padaryta 300 eurų turtinė žala. Įtariamieji nenustatyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


 Kovo 11 d., laikotarpiu nuo 10.00 iki 10.30 val., Naujojoje Akmenėje, Žemaitijos g., turguje, iš moters (gimusi 1947 m.) pagrobta piniginė, kurioje buvo 30 eurų, banko mokėjimo kortelės ir asmens tapatybės kortelė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


2018-03-09 Akmenės rajone nuo pareigūnų bandė sprukti girtas motorolerio vairuotojas

Kovo 7 d., apie 13.41 val., patruliuodami Akmenės rajone, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai Akmenės I k. pastebėjo įtarimą sukėlusį motorolerį. Pradėjus stabdyti dviratę transporto priemonę, pastarosios vairuotojas tik dar labiau padidino greitį ir nuo pareigūnų bandė sprukti įveikęs nedidelį upelį ir pradėjęs važiuoti laukais. Tačiau bėglio kelionė ilgai netruko. Policijos pareigūnai, palikę tarnybinį transportą ir peršokę upelį, bėgte nusivijo bandantį sprukti motorolerio vairuotoją. Jį sulaikius paaiškėjo ir bandymo pabėgti priežastys. Motorolerį vairavęs Akmenės rajono gyventojas (gimęs 1983 m.) neturėjo teisės vairuoti, buvo neblaivus (nustatytas 0,81 promilės girtumas), o jo transporto priemonė nustatyta tvarka buvo išregistruota, jai neatlikta techninė apžiūra, nedrausta privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, nepaženklinta valstybiniu registracijos numeriu. Be šios pažeidimų puokštės, asmuo motorolerį valdė ir nepasirūpinęs savo saugumu – neužsidėjęs šalmo.

Už aibę administracinių pažeidimų vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, jam gresia bauda, galinti siekti iki 1500 eurų.

Vaizdo medžiaga: https://www.youtube.com/watch?v=-YkuTAely38&feature=youtu.be


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Kovo 2 d., 23.29 val., Akmenės r., Kruopių sen., namuose, neblaivus (nustatytas 2,85 promilės girtumas) vyras (gimęs 1980 m.) kumščiu trenkė blaiviai sugyventinei (gimusi 1978 m.) į galvą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įvykio metu namuose buvo nepilnametis (gimęs 2009 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


2018-02-26 Išrinktas Telšių apskr. VPK viršininko pavaduotojas ir Akmenės r. PK viršininkas

Vasario 26-ąją Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos įvyko dvi atrankos į svarbias Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigas – viršininko pavaduotojo ir Akmenės rajono policijos komisariato viršininko. Abiejose atrankose dalyvavo po du kandidatus. Telšių apskr. VPK viršininko pavaduotoju išrinktas prieš tai Telšių apskr. VPK Kelmės r. PK viršininku dirbęs, o nuo 2017 m. gegužės mėn., esant tarnybiniam būtinumui, Telšių apskr. VPK viršininko pavaduotojo pareigas vykdęs Robertas Jagminas. Akmenės r. PK viršininku tapo iki šiol Šiaulių apskr. VPK Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriui vadovavęs Rolandas Karalius.

       R. Jagmino stažas vidaus tarnybos sistemoje 24 metai, R. Karaliaus – 20 metų. 


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Gegužės 2 d. gautas Akmenės rajono savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriaus pranešimas dėl galimo vyro (gimęs 1988 m.) fizinio smurto panaudojimo mažametės (gimusi 2014 m.) atžvilgiu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Balandžio 4 d., apie 22.00 val., Akmenės r., Papilėje, namuose kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 2,21 promilės girtumas) vyras (gimęs 1966 m.) sugriebęs už plaukų, tampė neblaivią (nustatytas 1,61 promilės girtumas) sugyventinę (gimusi 1969 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Balandžio 3 d., apie 00.00 val., Akmenės r., Ventoje, išgertuvių metu, neblaivų (nustatytas 1,09 promilės girtumas) asmenį (gimęs 1996 m.) sumušė pažįstamas pilietis, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis nesulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 31 d., 21.31 val., Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., namuose, rastas vyro (gimęs 1971 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Kovo 28 d., apie 10.20 val., Akmenės r., Kruopių sen., blaivus vyras (gimęs 1993 m.) stumdė bei suko blaiviai sugyventinei (gimusi 1998 m.) rankas, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 23 d., apie 15.00 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., į svečius atėjęs pažįstamas vyras (gimęs 1988 m.) kumščiais sudavė vyrui (gimęs 1987 m.) į veidą, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis nesulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 18 d., apie 13.00 val., Akmenės r., Ventoje, namuose, neblaivus (nustatytas 2,52 promilės girtumas) vyras (gimęs 1973 m.) koja spyrė blaiviai sugyventinei (gimusi 1971 m.) į pilvą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 14 d., apie 16.30 val., Naujojoje Akmenėje, Eibučių g., bute vykusių išgertuvių metu kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 2,56 promilės girtumas) vyras (gimęs 1965 m.) metė peleninę į neblaivią (nustatytas 1,69 promilės girtumas) sugyventinę (gimusi 1969 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 14 d., apie 16.41 val., Naujojoje Akmenėje, Eibučių g., bute vykusių išgertuvių metu kilus konfliktui, neblaivi (nustatytas 1,69 promilės girtumas) moteris (gimusi 1969 m.) sudavė smūgį neblaiviam (nustatytas 2,56 promilės girtumas) sugyventiniui (gimęs 1965 m.) į galvą, taip sukeldama jam fizinį skausmą. Įtariamoji sulaikyta, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Kovo 5 d., 17.02 val., Akmenės r., Ventoje, bute vykusių išgertuvių metu kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 1,63 promilės girtumas) vyras (gimęs 1960 m.) sudavė smūgius dviem savo broliams (gimęs 1961 m., nustatytas 2,16 promilės girtumas; gimęs 1959 m., nustatytas 1,68 promilės girtumas) į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Vasario 24 d., apie 21.20 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., bute, neblaivus (nustatytas 1,59 promilės girtumas) vyras (gimęs 1957 m.) kumščiu trenkė neblaiviai (nustatytas 1,09 promilės girtumas) sugyventinei (gimusi 1988 m.) į veidą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


 GRASINIMAS NUŽUDYTI

Gegužės 10 d., po 13.00 val., Naujojoje Akmenėje, Mokyklos g., sūnus (gimęs 1972 m.) grasino jai lauke, išdaužė namo langą, nes motina neįsileido į namus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str.


Balandžio 30 d., 21.44 val., Akmenės r., Daubiškių k., neblaivus (nustatytas 2,43 promilės girtumas) vyras (gimęs 1970 m.) peiliu grasino sužaloti neblaivią (nustatytas 1,32 promilės girtumas) sugyventinę (gimusi 1968 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str.


RASTI ŽMONIŲ LAVONAI

Gegužės 27 d., apie 10.20 val., Akmenės r., Paeglesių k., savo namuose rastas vyro (1959 m.) lavonas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Gegužės 26 d., 9.12 val., Akmenės r., Kairiškių k., namuose, rastas vyro (gimęs 1968 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirtis priežasčiai nustatyti.


Gegužės 13 d., 5.20 val., Akmenėje, Liepų g., savo namuose rastas moters (gimusi 1967 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Balandžio 9 d., apie 15.40 val., Akmenės r., Naujosios Akmenės kaimiškojoje seniūnijoje, rastas vyro, gimusio 1955 m., lavonas be matomų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Balandžio 9 d., 15.28 val., Akmenės r., Papilėje, nuosavo namo kieme rastas vyro, gimusio 1944 m.,  lavonas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Balandžio 8 d., 12.35 val., Akmenės r., Paeglesių k., savo namuose rastas vyro, gimusio 1943 m., lavonas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Kovo 29 d., apie 9.00 val., Akmenės r., Šiaudinės k., namuose, rastas vyro (gimęs 1970 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Kovo 26 d., apie 13.40 val., Akmenės r., Ramučių k., namuose, rastas moters (gimusi 1969 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Vasario 21 d., apie 17.20 val., Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., namuose rastas moters (gimusi 1953 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


BE ŽINIOS DINGĘ ASMENYS

Gegužės 6 d., apie 21.30 val., iš namų Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., išėjo ir iki šiol negrįžo nepilnametė (gimusi 2001 m.). Mergina iš namų pabėga ne pirmą kartą, vykdoma paieška.


Gegužės 2 d., 10.31 val. gautas pranešimas, kad balandžio 30 d., apie 15.00 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., iš namų išėjo ir iki šiol negrįžta nepilnametė (gimusi 2001 m.). Iš namų mergina dingsta ne be pirmą kartą, vykdoma paieška.


Balandžio 9 d., apie 18.40 val., iš Akmenės r. Agluonų k., iš globos namų išėjo berniukas, gimęs  2002 m. Paskelbta paieška.


Balandžio 8 d., apie 18.40 val., iš Akmenės r. Agluonų k., iš globos namų išėjo berniukas, gimęs  2004 m. Paskelbta paieška.


Kovo 18 d., ryte, iš namų, esančių Akmenės r., Akmenės III kaime, išėjo ir dingo be žinios moteris (gimusi 1959 m.). Vykdoma paieška.


Vasario 25 d. gautas pranešimas, kad vasario 23 d., iš komandiruotės Kazlų Rūdoje į namus, esančius Akmenės r., Ventoje, negrįžo vyras (gimęs 1960 m.). Vykdoma asmens paieška.


Vasario 20 d., 21.35 val. gautas pranešimas, kad Akmenės r., Agluonų k., iš Akmenės rajono paramos šeimai centro, išėjo ir negrįžta globotiniai (gimę 2002 m., 2004 m.). Nepilnamečiai dingsta ne pirmą kartą, vykdoma jų paieška.


Vasario 18 d., 22.08 val., gautas pranešimas, kad Akmenės r., Agluonų k., į globos namus negrįžo globotinė (gimusi 2000 m.). Nepilnametė iš globos namų pabėga ne pirmą kartą, vykdoma jos paieška.


KITI ĮVYKIAI

Gegužės 28 d., Akmenės r., Papilės mstl., netoli geležinkelio stoties pastato atliekant griovio kasimo darbus rasti sprogmenys. Atvykę išminuotojai, keturis artilerijos sviedinius ir vieną prieštankinę miną susprogdino Dumbrių karjere.


Gegužės 26 d., apie 15.13 val., Akmenės r., Papilės k., upėje, rasta rankinė granata F-1, kurią, atvykę išminuotojai sunaikino vietoje.


Gegužės 20 d., 11.29 val., Akmenės r., Ventoje, moteris tvarkydama kiemą, rado daiktą panašų į sprogmenį. 11.45 val. įvestas planas „Skydas“. Rastas sprogmuo M-1939 kėlė pavojų aplinkiniams. Sprogmuo sunaikintas Dabikinėlės kaimo apylinkėse.


Gegužės 19 d., apie 3.30 val., Akmenės r., Avižlių k., name, į svečius atėjęs neblaivus asmuo (gimęs 1993 m.), pasinaudojęs bejėgiška ten gyvenančios moters (gimusi 1985 m.) būkle, dėl jos girtumo, prieš jos valią, seksualiai ją prievartavo. Gegužės 19 d., 19.03 val., nukentėjusiajai nustatytas 3,32 promilės girtumas, įtariamasis ieškomas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 150 str.


Gegužės 16 d., apie 14.43 val. buvo gautas pranešimas apie tai, kad Akmenės r., Papilės sen., prie geležinkelio pervažos rastas daiktas, kuris panašus į sprogmenį. 15.15 val. įvestas planas „Skydas“. Atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono grupės karininkai nustatė, kad tai yra minosvaidžio mina 50 mm, kuri nugabenta į smėlio karjerą ir sunaikinta.


Balandžio 26 d., 14.55 val., Akmenės r., Suginčių k., laukuose rastos dvi II-ojo pasaulinio karo laikų minosvaidžio minos, kurias atvykę išminuotojai sunaikino vietoje.


Balandžio 24 d., 16.09 val., Akmenės r., Kivylių k., laukuose rasta minosvaidžio mina, kurią atvykę išminuotojai sunaikino vietoje.


Balandžio 23 d., 11.49 val., Akmenės r., Vegerių k., kasant melioracijos griovį, rastas II-ojo pasaulinio karo laikų 105 mm artilerijos sviedinys, kurį atvykę išminuotojai sunaikino vietoje.


Kovo 20 d., apie 4.00 val., Akmenėje, Klykolių g., vyras (gimęs 1975 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už KET pažeidimą (automobilį vairavo neblaivus, nustatytas 1,07 promilės girtumas), Telšių apskr. VPK Akmenės r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnams davė 50 eurų kyšį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 227 str.


Vasario 17 d., apie 9.00 val., Naujojoje Akmenėje, Parko g. vyras (gimęs 1958 m., gyv. Telšiuose) mirusios mamos namuose, virtuvės spintelėje, rado šaunamąjį graižtvinį revolverį ,,ALFA 620“ su 5 šoviniais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 253 str.


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Vasario 16 d., apie 22.00 val., Naujojoje Akmenėje, namuose kilusio konflikto metu, neblaivus (nustatytas 0,55 promilės girtumas) vyras (gimęs 1956 m.) peiliu sužalojo neblaivią (nustatytas 1,64 promilės girtumas) moterį (gimusi 1967 m.), kuri dėl pjautinės žaizdos rankoje paguldyta į ligoninę. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


VIEŠOSIOS TVARKOS PAŽEIDIMAI

Birželio 10 d., apie 3.30 val., Akmenės r., Kadagių k., parke, po renginio, nepažįstami asmenys sumušė neblaivius jaunuolius (gimęs 1999 m., nustatytas 0,38 promilės girtumas, gimęs 2000 m., nustatytas 0,46 promilės girtumas ). Vienas jų dėl sužalojimų GMP ekipažu išvežtas į Šiaulių Respublikinę ligoninę. Įtariamieji nustatinėjami, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


Birželio 7 d., apie 19.30 val., Akmenės r., Papilės mstl., viešoje vietoje, iš matymo pažįstami trys jaunuoliai, kurių vienas, matant kitiems pašaliniams asmenis, tyčia kumščiu sudavė jaunuoliui (gimęs 1999 m.) į galvos sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Ligoninėje nustatytas dešinės akies voko ir periokolinės srities žaizda. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


Gegužės 5 d., apie 18.30 val., Akmenės r., Papilėje, žodinio konflikto metu, vyras (gimęs 1998 m.) ir moteris (gimusi 1998 m.) viešoje vietoje, matant kitiems asmenims sudavė smūgius į įvairias kūno vietas asmeniui (gimęs 1996 m.), taip sukeldami jam fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


Gegužės 3 d. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl balandžio 27 d., apie 20.19 val., Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., atvykusius policijos pareigūnus užsipuolusio, necenzūriniais žodžiais įžeidinėjusio nepilnamečio (gimęs 2002 m.), kuris taip pat apgadino tarnybinį automobilį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


Gegužės 1 d., 15.27 val., Akmenės r., Ramučių k., prie tvenkinio, kitų asmenų akivaizdoje, neblaivūs asmenys (gimęs 2003 m., nustatytas 1,40 promilės girtumas; gimęs 2002 m., nustatytas 1,08 promilės girtumas; gimęs 2001 m., nustatytas 1,49 promilės girtumas) be jokios priežasties užpuolė ir sumušė blaivų vyrą (gimęs 1989 m.). Įtariamieji sulaikyti, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


Kovo 5 d., 22.55 val., gautas pranešimas, kad į namus grįžo sumuštas vyras. Nustatyta, kad Akmenės r., Ventoje, prie daugiabučio namo, be priežasties buvo užpultas ir sumuštas vyras (gimęs 1975 m.). Dėl patirtų sužalojimų, nukentėjusysis buvo išvežtas į Mažeikių ligoninę, kur diagnozuotas galvos sumušimas, smegenų sukrėtimas, gydomas chirurgijos skyriuje. Įtariamieji nustatinėjami, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


Vasario 16 d., apie 17.00 val., Akmenės r., Ventoje, pušyne, iš matymo pažįstami asmenys sudavė smūgius nepilnamečiui (gimęs 2001 m.) į įvairias kūno vietas bei suplėšė striukę. Nukentėjusysis dėl galvos smegenų sukrėtimo, galvos, nosies, lūpų ir ausų sumušimų paguldytas į ligoninę. Įtariamieji nustatinėjami, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 284 str.


 SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Vasario 12 d., apie 16.40 val., Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės al., kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 1,75 promilės girtumas) vyras (gimęs 1980 m.) kumščiu trenkė neblaiviai (nustatytas 2,07 promilės girtumas) sesei (gimusi 1984 m.) į veidą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Vasario 11 d., 23.27 val., Akmenės r., Ventoje, bute vykusių išgertuvių metu kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 0,81 promilės girtumas) vyras (gimęs 1993 m.) kumščiais sudavė smūgius neblaiviai (nustatytas 1,66 promilės girtumas) sugyventinei (gimusi 1996 m.) į galvos sritį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Konflikto metu namuose buvo dviejų mėnesių mergaitė, kuri perduota atvykusiam vaikų teisės apsaugos skyriaus darbuotojui. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Vasario 10 d., apie 19.45 val., Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., parke, moterį (gimusi 1984 m.) iškoneveikė necenzūriniais žodžiais pažįstama moteris gimusi 1970 m.) bei nagais apibraižė jai veidą, taip sukeldama fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


NEBLAIVŪS VAIRUOTOJAI

Birželio 10 d., apie 13.45 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., sulaikytas automobilį „Peugeot 306“ vairavęs neblaivus (nustatytas 1,70 promilės girtumas) vyras (gimęs 1957 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.


Birželio 2 d., apie 23.39 val., Akmenės r., Kruopių k., vyras (gimęs 1960 m.), būdamas neblaivus (nustatytas 2,22 promilės girtumas), vairavo traktorių „MTZ 80“ su puspriekabe be valstybinių numerių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.


Gegužės 19 d., apie 23.24 val., kelyje Naujoji Akmenė-Venta, sustabdytas automobilis „Opel Sintra“, kurį vairavusiam vyrui (gimęs 1963 m.) nustatytas 2,05 promilės girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.


Gegužės 18 d., apie 2.12 min., Akmenės r., Ventoje, sustabdytas automobilis „Honda Civic“, kurį vairavo neblaivus (nustatytas 1,59 promilės girtumo laipsnis) jaunuolis (gimęs 1995 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.


 Kovo 23 d., apie 1.10 val., Akmenės r., Papilės mstl., sustabdytas automobilis „Opel Zafira“, kurio vairuotojui (gimęs 1999 m.) nustatytas 1,77 promilės girtumas), asmuo taip pat neįgijęs teisės vairuoti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.


Vasario 9 d., apie 9.55 val., Akmenėje, S. Daukanto g., sustabdytas automobilis „Audi 80“, kurį vairavo ne darbo metu neblaivus (nustatytas 0,85 promilės alkoholio) Akmenės rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos neuniformuotas gelbėtojas-ugniagesys R. Ž. (gimęs 1957 m.). Surašytas protokolas pagal LR ANK 422 str. 5 d.


KITI ĮVYKIAI

Kovo 5 d., apie 13.00 val., Akmenės r., Padarbių k., moteris (gimusi 1941 m.) pastebėjo, kad iš neužrakintų namų, kambaryje esančios spintelės, dingo 100 eurų bei banko kortelė su PIN kodu. Patikrinus banko sąskaitą paaiškėjo, kad nuo sąskaitos nuimta 4000 eurų. Padaryta 4100 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 215 str.


Vasario 9 d., 17.19 val., Akmenės r., Pašakarnių k., buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurio vairuotojas (gimęs 1991 m.), būdamas neblaivus (nustatytas 0,68 promilės girtumas), jį sustabdžiusiems policijos pareigūnams pateikė galimai suklastotą vairuotojo pažymėjimą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 300 str.


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Vasario 8 d., apie 20.45 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., į butą pro neužrakintas duris užėjo grupė asmenų, kurie sumušė vyrą (gimęs 1997 m.) ir šovė į jį galimai iš šratinio ginklo. Neblaivus (nustatytas 0,54 promilės girtumas) nukentėjusysis dėl rankos kaulo lūžimo bei šautinės (šratu) žaizdos galvoje paguldytas į ligoninę. Aplinkybės nustatinėjamos, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str.


RASTI ŽMONIŲ LAVONAI

Kovo 25 d., apie 19.18 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., namuose, rastas vyro (gimęs 1971 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Kovo 24 d., apie 10.15 val., Akmenės r., Kruopių sen., Šapnagių k., namuose, rastas vyro (gimęs 1950 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Vasario 8 d., apie 7.00 val., Akmenėje, Sodo g., užgesinus gaisrą vyro (gimęs 1947 m.) ūkiniame pastate, gaisravietėje rastas apdegęs vyriškio, galimai šeimininko, lavonas. Įtariama, kad gaisras kilo dėl neatsargaus elgesio su elektriniu šildytuvu. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


GRASINIMAS NUŽUDYTI

Vasario 6 d., apie 13.00 val., moteriai (gimusi 1981 m., gyv. Akmenės r.) į mobiliojo ryšio telefoną buvęs draugas (gimęs 1982 m.) parašė grasinančio pobūdžio SMS žinutes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str.


SVEIKATOS SUTRIKDYMAI

Vasario 6 d., apie 19.00 val., Akmenės r., Ventoje, namuose kilus konfliktui, blaivus vyras (gimęs 1992 m.) sugriebė blaiviai sugyventinei (gimusi 1997 m.) už gerklės ir ėmė ją smaugti, taip sukeldamas fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.


BE ŽINIOS DINGĘ ASMENYS

Vasario 6 d., 8.52 val., į policiją kreipėsi moteris, kuri pranešė, kad vasario 5 d., apie 17.00 val., Akmenės r., Akmenės I k., iš seniūnijos pastato pabėgo ir negrįžo jos sūnus (gimęs 2002 m.). Vykdoma paieška.


VAGYSTĖS

Kovo 31 d., apie 20.00 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., prekybos centre, pagrobta moters (gimusi 1979 m.) piniginė, kurioje buvo 50 eurų, banko mokėjimo kortelė, asmens tapatybės kortelė, nuolaidų kortelės ir du loterijos bilietai. Viso padaryta 58 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Kovo 6 d., 1.16 val., gautas pranešimas, kad Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., nuo automobilio „VW Touran“, priklausančio vyrui (gimęs 1970 m .), pagrobtos keturios padangos. Padaryta 200 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


 Vasario 5 d., 14.24 val., Akmenėje, Sodo g., iš moteriai (gimusi 1974 m.) priklausančio garažo, pagrobtas motoroleris bei akumuliatorius. Motoroleris rastas ir grąžintas nukentėjusiajai. Padaryta žala tikslinama. Nustatytas vagyste įtariamas nepilnametis (gimęs 2002 m.), jis perduotas mamai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


 Vasario 5 d., laikotarpi nuo 14.30 val. iki 15.00 val., Akmenėje, K. Kasakausko g., iš gatvėje stovinčio neužrakinto automobilio „Opel Zafira“ pagrobta vyrui (gimęs 1965 m.) priklausanti rankinė, kurioje buvo piniginė, automobilio užvedimo raktelis su pulteliu, darbo sutartis, laisvų rankų įrangos ausinukas, užrašų knygelė, banko kortelės PIN kodų rinkinys. Piniginėje buvo apie 30 eurų, vienas doleris, vairuotojo pažymėjimas, asmens tapatybės kortelė, banko mokėjimo kortelės. Padaryta 90 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


 KITI ĮVYKIAI

Vasario 5 d. iš Akmenės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus gautas pranešimas, kad socialiniame tinklapyje „Facebook“ viešai platinami merginos (gimusi 1999 m.) galimai pornografinio turinio video filmai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 309 str.


LR BK 178 straipsnis: VAGYSTĖ

Vasario 5 d., 14.24 val., Akmenėje, Sodo g., iš moteriai (gimusi 1974m.) priklausančio garažo, pagrobtas motoroleris bei akumuliatorius. Motoroleris rastas ir grąžintas nukentėjusiajai. Padaryta žala tikslinama. Nustatytas vagyste įtariamas nepilnametis (gimęs 2002 m.), jis perduotas mamai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


 Vasario 5 d., laikotarpi nuo 14.30 val. iki 15.00 val., Akmenėje, K.Kasakausko g., iš gatvėje stovinčio neužrakinto automobilio „Opel Zafira“ pagrobta vyrui (gimęs 1965 m.) priklausanti rankinė, kurioje buvo piniginė, automobilio užvedimo raktelis su pulteliu, darbo sutartis, laisvų rankų įrangos ausinukas, užrašų knygelė, banko kortelės PIN kodų rinkinys. Piniginėje buvo apie 30 eurų, vienas doleris, vairuotojo pažymėjimas, asmens tapatybės kortelė, banko mokėjimo kortelės. Padaryta 90 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str.


Sausio 31 d., 19.58 val., Sodo g., Akmenėje, pastebėta, kad iš automobilio „Mazda Tribute“, priklausančio vyrui, gimusiam 1965 m., gyvenančiam Nepriklausomybės g., Naujojoje Akmenėje, pavogti jam priklausantys daiktai (rankinė, dokumentai, piniginė, mobilaus ryšio telefonas). Padaryta 365 eurų turtinė žala. Įtariamieji nenustatyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.


 LR BK 281 straipsnis: KELIŲ TRANSPORTO EISMO SAUGUMO AR TRANSPORTO PRIEMONIŲ EKSPLOATAVIMO TAISYKLIŲ PAŽEIDIMAS

Vasario 5 d., apie 1.56 val., Akmenės r., Ventoje, buvo sustabdytas automobilis „Ford Mondeo“, kurį vairavo neblaivus (nustatytas 2,27 promilės girtumas) vyras (gimęs 1979 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 281 str.


 Sausio 31 d., 14.30 val., Naujojoje Akmenėje automobilis „Opel Astra“, vairuojamas vyro, gimusio 1967 m., gyvenančio V. Kudirkos g., Naujoji Akmenė, važiuodamas Respublikos g., Naujoji Akmenė, kliudė automobilį „Toyota Corola“ ir pasišalino iš eismo įvykio vietos. Vairuotojui nustatytas 2,95 promilės girtumas. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.


Naujojoje Akmenėje kilusio gaisro metu sudegė du žmonės

Sausio 31 d., 4.57 val., Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate gautas pranešimas dėl Naujojoje Akmenėje, už Ramučių g.,  laukuose esančio degančio sodo namelio. Užgesinus gaisrą, rasti dviejų neatpažintų, moteriškos ir vyriškos lyties sudegę lavonai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai. Turimais duomenimis, name ne nuolatos gyveno sutuoktiniai moteris, gimusi 1942 m., ir vyras, gimęs 1952 m., name nebuvo tiekiama elektros energija.


BE ŽINIOS DINGĘ ASMENYS

Sausio 29 d., apie 16.30 val. į policiją kreipėsi moteris, kuri pranešė, kad iš namų, esančių Naujojoje Akmenėje, Ramučių g., išėjo ir negrįžta nepilnametė dukra (gimusi 2000 m.). Vykdoma paieška.


Vasario 6 d., 8.52 val., į policiją kreipėsi moteris, kuri pranešė, kad vasario 5 d., apie 17.00 val., Akmenės r., Akmenės I k., iš seniūnijos pastato pabėgo ir negrįžo jos sūnus (gimęs 2002 m.). Vykdoma paieška.


KITI ĮVYKIAI

 Vasario 7 d. Telšių apskr. VPK Akmenės r. PK gautas Panevėžio m. sav. administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus pranešimas, kad sausio 27 d., apie 20.20 val., Akmenės r., Paeglesių k., Ventos socialinės globos namuose, socialinės darbuotojos padėjėja pastebėjo, kad iš lovytės krenta berniukas (gimęs 2008 m.) ir sugriebė jį už kojytės, o, pastebėjus, kad ši ištino, vaikas nuvežtas į Šiaulių ligoninę, kur jam nustatytas šlaunikaulio lūžimas ir jis paguldytas gydyti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 139 str.


Vasario 6 d., apie 13.00 val., moteriai (gimusi 1981 m., gyv. Akmenės r.) į mobiliojo ryšio telefoną buvęs draugas (gimęs 1982 m.) parašė grasinančio pobūdžio SMS žinutes. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str.


 Vasario 6 d., apie 19.00 val., Akmenės r., Ventoje, namuose kilus konfliktui, blaivus vyras (gimęs 1992 m.) sugriebė blaiviai sugyventinei (gimusi 1997 m.) už gerklės ir ėmė ją smaugti, taip sukeldamas fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.


Vasario 5 d. iš Akmenės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus gautas pranešimas, kad socialiniame tinklapyje „Facebook“ viešai platinami merginos (gimusi 1999 m.) galimai pornografinio turinio video filmai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 309 str.


 Vasario 3 d., apie 21.32 val., Akmenės r., Akmenės I k., namuose kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 2,17 promilės girtumas) vyras (gimęs 1954 m.) sudavė smūgius neblaiviai (nustatytas 1,84 promilės girtumas) žmonai (gimusi 1952 m.) į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


 Vasario 3 d., 21.32 val., Akmenės r., Akmenės I k., namuose vykusių išgertuvių metu kilus konfliktui, neblaivi (nustatytas 1,84 promilės girtumas) moteris (gimusis 1952 m.) puodeliu sudavė neblaiviam (nustatytas 2,17 promilės girtumas) vyrui (gimęs 1954 m.) į galvą, taip sukeldama jam fizinį skausmą. Įtariamoji sulaikyta, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 29 d., 12.56 val., į policiją kreipėsi moteris (gimusi 1962 m.), kuri pranešė, kad Naujojoje Akmenėje, Statybininkų g., namuose remonto darbus turėję atlikti asmenys, kuriems buvo sumokėtas 600 eurų avansas, neatliko sutartų darbų, o pinigų negrąžina. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 182 str. 


Sausio 28 d., apie 14.30 val., Akmenės r., Ventoje, namuose, neblaivus (nustatytas 3,06 promilės girtumas) vyras (gimęs 1987 m.) metaliniu kastuvėliu trenkė neblaiviam (nustatytas 2,85 promilės girtumas) tėvui (gimęs 1965 m.) per galvą, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 28 d. apie 0.30 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., bute kilus konfliktui, trys jaunuoliai sumušė nepilnametį (gimęs 2002 m.), kuris dėl galvos smegenų sukrėtimo gydomas ambulatoriškai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 


Sausio 27 d., apie 18.33 val., Naujojoje Akmenėje, V. Kudirkos g., bute, neblaivus (nustatytas 1,48 promilės girtumas) vyras (gimęs 1969 m.) kumščiais sudavė smūgius sugyventinei (gimusi 1951 m.) į įvairias kūno vietas, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


 Sausio 23 d., apie 17.47 val., Akmenės r., Ventoje, namuose, rastas vyro (gimęs 1965 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


 Sausio 20 d., apie 12.00 val., pastebėta, kad Akmenės r., Papilės mstl., išvartyti už ūkinio pastato stovėję, vyrui (gimęs 1953 m.) priklausantys du aviliai, viduje esančios bitės galimai apipūstos cheminėmis medžiagomis. Padaryta apie 400 eurų turtinė žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 287 str.


Sausio 20 d., apie 17.00 val., Akmenės r., Spaigių k., neblaivus (nustatytas 2,57 promilės girtumas) vyras (gimęs 1972 m.) keikė necenzūriniais žodžiais ir grasino nužudyti blaivią žmoną (gimusi 1976 m.). Įvykio metu namuose buvo nepilnametis vaikas (gimęs 2005 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 145 str.


Sausio 19 d., apie 14.30 val., Akmenės r., Saunorių k., namuose kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 2,28 promilės girtumas) vyras (gimęs 1969 m.), kumščiu trenkė pas mamą į svečius atvykusiai blaiviai sesei (gimusi 1967 m.) į veidą, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 19 d., 20.30 val., Naujojoje Akmenėje, Braškių g., namuose kilus konfliktui, neblaivus (nustatytas 1,59 promilės girtumas) vyras (gimęs 1968 m.) kumščiu sudavė sūnui į galvos sritį, taip sukeldamas jam fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 19 d., 22.48 val. gautas pranešimas, kad Akmenės r., Agluonų k., į Akmenės rajono paramos šeimai centrą negrįžo globotinis (gimęs 2001 m.). Vykdoma paieška.


Sausio 18 d., 20.04 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., bute, neblaivus vyras (gimęs 1962 m.) kumščiu trenkė sugyventinei (gimusi 1960 m.) į veidą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis nesulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 15 d., 15.45 val., Akmenės r., Avižlių k., namuose vykusių išgertuvių metu, neblaivi (nustatytas 2,63 promilės girtumas) moteris (gimusi 1985 m.) nenustatytu daiktu sudavė smūgius savo mamai (gimusi 1962 m.) į kaktą, taip sukeldama jai fizinį skausmą. Įtariamoji sulaikyta, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


 Sausio 15 d., apie 20.25 val., Naujojoje Akmenėje, P. Jodelės g., vyras (gimęs 1971 m.) pastūmė stalą į savo mamą (gimusi 1935 m.), taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 14 d., 17.39 val., Akmenės r., Gulbinų k., namuose, neblaivus (girtumą nusistatyti atsisakė) vyras (gimęs 1985 m.) stūmė blaivią buvusią žmoną (gimusi 1989 m.), su kuria kartu gyvena, į krosnį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 12 d., apie 6.30 val., Akmenėje, Dabikinės g., namuose, rastas vyro (gimęs 1945 m.) lavonas be stebimų išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Sausio 11 d., apie 16.20 val., Akmenės r., Ventoje, namuose kilus konfliktui, neblaivus vyras (gimęs 1977 m.), mažamečio sūnaus (gimęs 2015 m.) akivaizdoje, rankos kumščiu trenkė sugyventinei (gimusi 1979 m.) į veidą, po to sugriebęs už kaklo ją smaugė, taip sukeldamas fizinį skausmą. Vyras taip pat sudavė į veidą sugyventinės dukrai (gimusi 2000 m.), gynusiai mamą. Įtariamasis pasišalino, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


 Sausio 9 d., apie 17.00 val., Akmenėje, S. Daukanto g., bute kilus konfliktui, mažamečių vaikų (gimę 2011 m., 2015 m.) akivaizdoje, vyro (gimęs 1987 m.) atžvilgiu smurtavo uošviai (gimę 1962 m., 1963 m.), kurie parvertę jį ant žemės, spaudė krūtinę bei įkando į ranką, taip sukeldami fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 7 d., apie 20.35 val., Akmenėje, S. Daukanto g., bute kilus konfliktui, blaivus vyras (gimęs 1987 m.), norėdamas iš uošvio (gimęs 1962 m.) atimti žmonai priklausantį mobiliojo ryšio telefoną, trenkė jam alkūne į veidą, taip sukeldamas fizinį skausmą. Įvykio metu buvo du mažamečiai vaikai (gimę 2011 m., 2015 m.). Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 7 d., apie 9.02 val., Akmenės r., Gulbinų k., savo namuose, rastas legaliai laikomu lygiavamzdžiu šautuvu nusišovęs vyras (gimęs 1950 m.). Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Sausio 6 d., 22.13 val., Akmenės r., Agluonų k., iš šeimai ir paramos centro išėjo ir iki šiol negrįžta globotinis (gimęs 2001 m.). Vykdoma paieška.


Sausio 6 d., apie 22.49 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., bankomate, pasinaudojus pagrobta vyro (gimęs 1964 m.) banko mokėjimo kortele, iš sąskaitos paimta 260 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 215 str.


Sausio 6 d., apie 1.30 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., bute kilus konfliktui, vyras (gimęs 1962 m.) kumščiu sudavė smūgius neblaiviai (nustatytas 0,29 promilės girtumas) moteriai (gimusi 1988 m.) į galvos sritį, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Įtariamasis nesulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 4 d., 19.50 val., Naujojoje Akmenėje, Nepriklausomybės g., buvo sustabdytas mopedas „ZIPP Neken“, kurio vairuotojui (gimęs 1964 m.) nustatytas 1,69 promilės girtumas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal 281 str.


Sausio 3 d., 17.08 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., neblaivus (nustatytas 2,88 promilės girtumas) vyras (gimęs 1988 m.) įspyrė į koją ir trenkė blaiviai žmonai (gimusi 1985 m.) į veidą, taip sukeldamas jai fizinį skausmą. Konflikto metu namuose buvo du mažamečiai vaikai (gimę 2008 m., 2014 m.), tačiau konflikto nematė. Įtariamasis sulaikytas, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


Sausio 3 d., 1.15 val., į Mažeikių ligoninę kreipėsi ir dėl galvos traumos gydomas ambulatoriškai mažametis (gimęs 2003 m.), kuris paaiškino, kad sausio 2 d. (laikas tikslinamas) Akmenės r., Papilės mstl., jį sumušė iš matymo pažįstamas vaikas. Aplinkybės tikslinamos.


Sausio 1 d., 21.20 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., namo kieme, nepažįstamas asmuo sudavė smūgius nepilnamečiui (gimęs 2003 m.) į įvairias kūno vietas. Šiaulių miesto ,,Vaiko ir motinos klinikoje“ nukentėjusiajam diagnozuotas galvos sumušimas, smegenų sukrėtimas, nosies kaulo lūžimas, paguldytas į vaikų chirurgijos skyrių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 138 str.


 Sausio 1 d., 2.47 val., Naujojoje Akmenėje, Respublikos g., namo kieme, neblaivi (nustatytas 1,63 promilės girtumas) moteris (gimusi 1993 m.) delnu sudavė smūgį buvusiam neblaiviam (nustatytas 0,95 promilės girtumas) sutuoktiniui (gimęs 1990 m.) į veidą bei jį apibraižė nagais ir spyrė į įvairias kūno vietas, taip sukeldama fizinį skausmą. Įtariamoji sulaikyta, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str.


 

Pastaba. Suvestinė parengta pagal gautą pirminę informaciją apie įvykius.

Informaciją teikia:

Aušra Blaževičienė, Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė, Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Karaliaus Mindaugo g. 1, Telšiai

Tel.: (8 444) 72416, 8 633 93303, žin. tel. 61216.

El. paštas: ausra.blazeviciene@policija.lt

http://telsiai.policija.lt

Vilniaus Lietuvos tūkstantmečio Rotary klubas, kartu su Policijos departamentu prie VRM, šeštus metus iš eilės organizuoja socialinę akciją „Aš neimu kyšių“, kurios metu apdovanoja korupcijai atspariausius policijos pareigūnus iš visos Lietuvos. Sausio 23 d. Nacionalinėje dailės galerijoje apdovanota 11 pareigūnų iš visos Lietuvos.

Socialinės akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į korupcijos žalą, jos mastus, o tuo pačiu – šviesti visuomenę. Ceremonijoje dalyvavęs policijos generalinis komisaras Linas Pernavas padėkojo rotariečiams už dėmesį, pasidžiaugė, kad korupcijos mąstai policijoje ženkliai mažėja.
Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pabrėžė, kad geras policijos pavyzdys kovoje su korupcija skatina ir kitas institucijas daugiau dėmesio skirti šiai problemai spręsti.

Tarp apdovanotųjų pareigūnų šiemet – ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Ričardas Vasiliauskas. Trečius metus policijos sistemoje dirbantį pareigūną Akmenės r. PK viršininkas Arūnas Bubliauskas įvardija kaip darbštų ir iniciatyvų, atsakingai ir sąžiningai vykdantį savo pareigas. Praėjusiais metais šis pareigūnais išaiškino daugiausiai kyšių siūlymo atvejų Telšių apskrityje.

Normal 0 19 false false false LT X-NONE X-NONE


Paskutinis atnaujinimas: 2018-06-22 08:36:22 Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018