2018 m. rugsėjo 24 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Informacija jaunoms šeimoms, pageidaujančioms pasinaudoti finansine paskata įsigyjant pirmąjį būstąSpausdinimo versija

Finansinė paskata teikiama jaunoms šeimoms perkant arba statant būstą ir deklaravusioms gyvenamąją vietą arba įtrauktoms į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą:

LR piliečiams ir jų šeimos nariams; ES valstybės narės ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybės piliečiams ir jų šeimos nariams; užsieniečiams, turintiems LR ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi ES; užsieniečiams, kuriems suteiktas prieglobstis  LR.

Jauna šeima – šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių yra ne vyresnis kaip 35 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas vieni augina vieną ar daugiau vaikų (įvaikių) ir yra ne vyresni kaip 35 metų.

Subsidijų dydžiai suteikiami:

 1. jaunoms šeimoms, neauginančioms vaikų ar vaikų, kuriems nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), dydis – 15 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos;
 2. jaunoms šeimoms, auginančioms vieną vaiką ar vieną vaiką, kuriam nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), dydis – 20 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos;
 3.  jaunoms šeimoms, auginančioms du vaikus, kuriems (ar vienam iš jų) gali būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), dydis – 25 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos;
 4. jaunoms šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų, kuriems (ar vienam iš jų) gali būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), dydis – 30 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos.
 5. Būsto kredito pirmajam būstui įsigyti suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkstančiai Eur arba šios sumos ekvivalentas kita valiuta.  
 6. Ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito pirmajam būstui įsigyti sumos gali būti panaudota žemės sklypui, kuriame yra būstas arba planuojama jį statyti, įsigyti.

Teisę į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms turi jaunos šeimos, kurios atitinka visus šiuos reikalavimus:

              1)prašymo dėl teisės į finansinę paskatą pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms  pateikimo metu atitinka jaunos šeimos apibrėžimą;

              2) iki kreipimosi dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms dienos neturėjo ir kreipimosi, pažymos išdavimo metu nė vienas jaunos šeimos narys neturi Lietuvos Respublikoje ir užsienio valstybėje nuosavybės teise priklausančio būsto;

              3) įsigyja pirmąjį būstą Lietuvos Respublikos regione, kurio teritorijoje nekilnojamojo turto ploto vieneto normatyvinė vertė yra ne mažiau kaip 65 proc. mažesnė negu didžiausia būsto daugiabučiuose pastatuose vieno kvadratinio metro normatyvinė vertė, kurią nustato ir savo interneto svetainėje skelbia Nekilnojamojo turto registro tvarkytojas pagal kiekvienų metų sausio 1 dienos vidutines nekilnojamojo turto rinkos vertes Lietuvos miestuose, savivaldybių centruose ir kitose savivaldybių teritorijose;

              4) Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka deklaravo turtą :

 • nekilnojamąjį daiktą, įskaitant nebaigtą statyti statinį;
 • kilnojamąjį daiktą, jeigu šios rūšies daiktui pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus privaloma teisinė registracija;
 • pinigines lėšas (toliau – lėšos), turimas bankuose ir kitose kredito įstaigose bei ne bankuose ir kitose kredito įstaigose, jeigu jų bendra suma viršija 1 500 eurų;
 • pasiskolintas ir negrąžintas lėšas, jeigu jų bendra suma viršija 1 500 eurų;
 • paskolintas ir nesusigrąžintas lėšas, jeigu jų bendra suma viršija 1 500 eurų;
 • meno kūrinius, brangakmenius, juvelyrinius dirbinius, tauriuosius metalus, kurių vieneto vertė viršija 1 500 eurų;
 • vertybinius popierius, jeigu jų bendra vertė viršija 1 500 eurų.

Dėl finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms gavimo nuo š. m. rugsėjo 1 d. besikreipiantys gyventojai turės deklaruoti 2017 m. gruodžio 31 d. turėtą turtą.

              5) būstas negali būti įsigyjamas iš jaunos šeimos artimų giminaičių (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai, broliai ir seserys).

Pageidaujantys pasinaudoti teise į finansinę paskatą:

 1. Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba sklypą statybai.
 2. Deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai Savivaldybės administracijos Interesantų priimamajame „vieno langelio“ patalpose (I aukšto fojė, L. Petravičiaus a. 2, Naujoji Akmenė). Prašymai teikiami toje savivaldybėje, kurioje yra įsigyjamas būstas.
 3. Kartu su prašymu pateikia duomenis, reikalingus teisei į finansinę paskatą nustatyti.
 4. Savivaldybės administracija per 10 darbo dienų suformuoja pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jeigu šeima atitinka kriterijus. Jeigu visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma neišduodama.  Tokiu atveju formuojamas sąrašas ateinantiems metams, laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi laukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, bet prašymo pateikimo metu sutuoktiniai buvo ne vyresni kaip 35-erių metų, jie atitinka kriterijus.
 5. Jauna šeima su gauta pažyma per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.
 6. Kredito įstaiga per du mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne.

Paramą gavusi šeima negalės perleisti ar parduoti įsigytos nuosavybės pirmuosius 10 metų, kitu atveju tektų grąžinti valstybės skirtą sumą.

Prašymai dėl finansinės paskatos pirmam būstui įsigyti priimami nuo  2018 m. rugsėjo 1 d.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis  į Akmenės rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistę Dalę Strakšienę (204 kab., tel. 59774, el. p. dale.straksiene@akmene.lt).

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSINĖS PASKATOS PIRMĄJĮ BŪSTĄ ĮSIGYJANČIOMS JAUNOMS ŠEIMOMS ĮSTATYMAS

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018