2019 m. vasario 19 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Papilėje skambėjo žemaitiškas žodisSpausdinimo versija

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ vyko rajono ikimokyklinio ugdymo vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Mona šalelė, poiki Lietuvelė“, kuriuo siekėme ugdyti vaikų pilietiškumą ir tautiškumą, skatinti pažinti ir puoselėti Žemaitijos tradicijas, papročius, etninio paveldo unikalumą, nes 2019-ieji paskelbti Žemaitijos metais.

Gyvename Žemaitijoje, bet vis mažiau girdime kalbant ar patys kalbame žemaitiškai.  Jaunesnės kartos, ypač ikimokyklinio amžiaus vaikams, ši kalba yra visiškai svetima. Tačiau džiaugiamės, kad konkurso nuostatai neišgąsdino ir parodyti savo talentą – pakalbėti žemaitiškai, susirinko 15 gabiausiųjų  ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  amžiaus vaikų iš visų rajono darželių. Kartu atvyko jiems pasiruošti padėję pedagogai, tėveliai, močiutės ir seneliai.  

Svečius pasveikino ir sėkmės palinkėjo švietimo padalinio (skyriaus) vadovė Roma Lupeikienė, padrąsinantį žodį tarė rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Lukauskaitė.

Renginio vedėjos, logopedės Marijos Kazlauskienės  teigimu, „senuovie žmuonis darbus pradiedava so daina“, tad šeimininkų  ansamblis (mokytoja Odeta Ąžuolaitė) savo pasirodymu rimtam darbui nuteikė visus dalyvius bei vertinimo komisiją: gimnazijos švietimo padalinio (skyriaus) vadovę Kristiną Dorofėjienę, pradinių klasių mokytoją metodininkę Dalią Karvelytę bei   rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąją specialistę Nijolę Lukauskaitę. 
Konkursą pradėjo viena iš renginio vedėjų, ,,Kregždutės“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aušra Jankaitienė, savo kūrybos eilėmis ,,Laisvės paukščio pasaka“, kurią pasekė kartu su sūnumi  Dovydu (6 m.).  Jauniausia šio renginio dalyvė Saulė Momkauskaitė (4 m.) iš Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis“(mokytoja Zina Pranckienė), visus sužavėjo drąsa ir žemaitiška tarme deklamuojant eilėraštį ,,Zoike nelaimė“. Goda Urbaitytė (5 m.) iš Naujosios Akmenės l/d ,,Atžalynas“ skyriaus ,,Žvaigždutė“ (mokytoja Ona Deniušienė), kad būtų drąsiau,  į sceną žengė su ją atlydėjusiu seneliu. Net trys dalyviai atvyko iš Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Berželis“. Sofija Kostiugovaitė (6 m.) labai išraiškingai ir įtaigiai pasekė ,, Pāsaką aple vuora ė mosė bluogiokė“ (mokytoja Asta Jankauskienė). Dovydas Aužbikavičius (5 m.) drąsiai deklamavo ,,Žemaitiejou...“(mokytoja Rasa Užienė), o šešiametė Brigita Volskytė (mokytoja Jūratė Kesminienė) užtraukė dainą ,,Ein per žemi museleli“. Puikios nuotaikos įnešė kruopiškiai Aiva Adomaitytė (5 m.), Greta Bukauskaitė (6 m.) ir Elonas Damskis (6 m.)  kartu su mokytoja Liuda Povilaityte atlikę nuotaikingą ir linksmą ,,Spragilų dainelę“. Ta pati  Greta Bukauskaitė dar ir pasaką ,,Pelėdos akys“ pasekė (mokytoja Odeta Kalinauskaitė).   Klausytojus žavėjo Papilės ,,Kregždutės“ auklėtiniai: Ema Stulpinaitė (6 m.) su nuotaikingai padeklamuotu  eilėraščiu ,,Pėrms snėigs“ (mokytoja Aušra Jankaitienė), Lėja Beatričė Balčiūtė (6 m.) papasakojusi ,,Zoikė nelaimė“ (mokytoja Zita Dabožinskienė) ir Elzė Šiurkutė, tarmiškai perteikusi eilėraščio ,,Vakolele pavasaris“ nuotaiką (mokytoja Ramutė Gricienė).

Ypatingai gražiai skambėjo žodžiai iš Naujosios Akmenės l/d ,,Atžalynas“  ugdytinių Gedimino Pokšto (6 m.) ir Rėjaus Mačiaus (6 m.) lūpų.  Tarsi padėka Lietuvai už gražias, laisvas ir laimingas gyvenimo akimirkas. Gediminas deklamavo Justino Marcinkevičiaus eilėraštį  ,,Tai gražiai mane augino“, o Rėjus - Kosto Kubilinsko ,,Baltijos bangelė“. Abu ugdytinius ruošė mokytoja Rasa Butkevičiūtė.

Konkurse pralaimėjusių nebuvo: visiems skaitovams už dalyvavimą buvo įteikti padėkos raštai,  o konkurso   komisijai nutarus prizinių vietų neskirti,  atminimo dovanėlės įteiktos „truopniausiems pasakoriams“ -  Saulei Momkauskaitei, Sofijai Kostiugovaitei, Emai Stulpinaitei ir  Rėjui Mačiui. Padėkos raštais apdovanoti ir vaikus padėję rengti pedagogai.  

Konkursas ,,Mona šalelė, poiki Lietuvelė“  pranoko mūsų lūkesčius ir paliko daug gražių įspūdžių.  Smagu buvo išgirsti sodrų gyvą tarmišką žodį, skambantį iš vaikų lūpų.


Roma Lupeikienė

Papilės Simono Daukanto gimnazijos švietimo padalinio

(ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Kregždutė“) vadovė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019