2017 m. kovo 25 d., šeštadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Nauja paroda Simono Daukanto muziejujeSpausdinimo versija

Beveik paskutinės vasario mėnesio keturios dienos Vilniuje buvo skirtos visiems knygų ir spausdinto žodžio mylėtojams – šiomis dienomis vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į Vilniaus knygų mugę.

Kultūros renginių tendencijos neaplenkė ir Simono Daukanto muziejaus – vasario 24 d. popietę muziejuje vyko mažeikiškės Rimos Berkutės-Sadauskienės knygų pristatymas ir tapybos darbų parodos atidarymas „Artėjimas“.

Galbūt kasdien patiriate stresą, įtampą ir nuolat skubate? Mūsų muziejus gali pasiūlyti gerą „receptą“ – švelnios ir prislopintos pastelinės spalvos, harmoningas minimalizmas ir įdomūs peizažai, kurie atskleidžiami Rimos Berkutės-Sadauskienės tapytuose paveiksluose, – visa tai gali padėti išvengti visų šių dirgiklių.

Žiūrėdami ir apmąstydami autorės nutapytus paveikslus nejučia panyrame į meditaciją, buvimą su savimi arba pradedame kurti istoriją, tarsi būtume rašytojai. Įdomumo dėlei vertėtų paminėti, kad nemažai rašytojų, apsilankę muziejuose ar meno galerijose, paprastai išsirenka vieną dėmesį patraukusį paveikslą ir ima sau pasakoti apie jį istoriją, kitaip tariant, realistiškame ir tikroviškų detalių prisodrintame fone rašytojas ima kurti netikrą tikro tapytojo gyvenimo ir paveikslo istoriją.

Galbūt ramybė ateina vien pažvelgus į melsvame, žalsvame ar gelsvame fone tyliai plunksnomis čiuženančius dangaus angelus, kažkur tolumoje skendinčius medžius, suolelį ir siluetą šalia jo ar iš dailininkės paveikslo ilgesingai žvelgiančias nepažįstamosios akis... O gal ramuma slypi melsvame danguje, ramunės žiede arba žalsvoje kalvoje? Atsakymus į šiuos klausimus rasite tik patys pamatę Rimos Berkutės-Sadauskienės tapytus paveikslus.

Intriguoja dar ir tai, kad dailininkė ir rašytoja Rima Berkutė-Sadauskienė prie kiekvieno tapyto paveikslo yra užkabinusi po kortelę: iš vienos pusės – paveikslo pavadinimas, iš kitos – autorės linkėjimas. Prasmingi žodžiai įsimenami ir dar kartą pažvelgus į paveikslą pradedama ieškoti sąsajų su nutapytu vaizdu. Dailininkė save išreiškia ne tik tapydama, bet ir pasitelkdama plunksną – rašo įvairios tematikos apsakymus ir romanus apie gyvenimo prasmę ir savęs ieškojimą. Taip pat ji aprašė ir greitai įsižiebusias, bet dar greičiau užgesusias žvaigždeles – kažkada Lietuvoje ypač populiaraus realybės šou dalyvių gyvenimus.

Visa rašytojos, dailininkės ir privačios meno galerijos savininkės Rimos Berkutės-Sadauskienės kūryba eksponuojama Papilės Simono Daukanto muziejuje. Maloniai kviečiame užeiti ir žvelgiant į tapytus paveikslus galbūt atrasti vidinę ramybę, o vartant rašytojos knygą pajusti skaitymo džiaugsmą.

 

Papilės Simono Daukanto muziejaus vadovė Ernesta Šmukštaitė 

Jono Strazdausko nuotraukoje Rima Berkutė-Sadauskienė ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų bažnyčios klebonas Zenonas Degutis

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Kas mėnesį nustatytu laiku, pvz., pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. posėdžių salėje, meras organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus.
Dažniau organizuoti susitikimus su Savivaldybės atitinkamų sričių specialistais, įstaigų vadovais atsakant į gyventojams rūpimus klausimus.
Balsavo: 24 žmonių