2017 m. gegužės 29 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Atlikta legioneliozės profilaktikaSpausdinimo versija

Pasitvirtinus faktams, kad Vilniuje legioneliozės protrūkis pasiekė ekstremalios situacijos lygį, atsargumo priemonių imtasi ir Akmenės rajone.

Akmenės rajono savivaldybėje 2017 m. kovo 15 d. įvyko Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame buvo įvertinta ekstremali situacija Vilniuje ir aptartos legioneliozės profilaktikos priemonės Akmenės rajone.

 Žinant, kad viena iš profilaktikos priemonių yra tinkamos temperatūros karštas vanduo (daugiau nei 50 ºC, kadangi tokioje temperatūroje Legionella bakterijos nebesidaugina) sistemoje, komisija įpareigojo UAB „Akmenės energija“ užtikrinti, kad visuose daugiabučiuose namuose, kuriems tiekiamas karštas vanduo, karšto vandens tiekimo sistemose ir leidžiant vandenį butuose iš čiaupų, karšto vandens temperatūra būtų aukštesnė nei 50 ºC. UAB „Akmenės energija“ užtikrino, kad karšto vandens temperatūra  sistemose pakelta ir yra aukštesnė nei 50 ºC.

VšĮ „Akmenės būsto“ direktorius buvo įpareigotas nupirkti paslaugą dėl karšto vandens laboratorinių tyrimų atlikimo legioneliozės bakterijoms nustatyti 7 daugiabučiuose namuose pasirinktinai (3 namai Naujojoje Akmenėje, 2 namai Akmenėje ir 2 namai Ventoje).

Tyrimai buvo atlikti daugiabučiuose namuose: Žemaičių gatvėje, Ventoje;  Ramučių ir Respublikos gatvėse Naujojoje Akmenėje ir Laižuvos ir Stadiono gatvėse Akmenėje.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Šiaulių skyriaus mikrobiologinių tyrimų protokoluose pažymėta, kad atlikus tyrimus Legionella bekterijų Akmenės rajono daugiabučiuose karšto vandens sistemose nenustatyta.

Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras išplatino pranešimą apie legioneliozę ir jos profilaktiką.

Dar kartą primename, kad legioneliozė – plaučių uždegimo rūšis, kurią sukelia Legionella bakterijos. Šios bakterijos plinta per vandens dulksną (aerozolius), dažniausiai dėl netinkamai prižiūrimos ar sukonstruotos vandentiekio sistemos. Geriant ar maisto ruošimui vartojant užkrėstą vandenį, šia liga neužsikrečiama, taip pat neužsikrečia ir nuo sergančio žmogaus. Legionelės aplinkoje plačiai paplitusios: vandens telkiniuose, dumble, dirvoje, gamybinės ir visuomeninės paskirties objektų karšto ir šalto vandens apytakos sistemose. Palankiausia vandens temperatūra legionelėms daugintis 20 – 45 ºC, žemesnėje nei 20ºC ir aukštesnėje nei 60ºC legionelės nesidaugina. Dažniausiai legionelių randama oro kondicionieriuose, aušintuvuose, kompresorinėse, dušinėse, baseinuose, įvairioje medicininėje aparatūroje. Vyresni žmonės yra jautresni šiai infekcijai nei jauni. Legioneliozė paprastai prasideda aukštu karščiavimu, nuovargiu, galvos ir raumenų skausmu. Sausas kosulys ir pleurinio pobūdžio skausmas krūtinėje progresuoja iki sunkios pneumonijos. Apie 30 proc. ligonių viduriuoja ar vemia ir apie 50 proc. patiria sąmonės sutrikimų.

Legioneliozės profilaktika – tai sukėlėjo rezervuaro paieška ir jo nukenksminimas terminiais ar cheminiais metodais, oro kondicionavimo, vėsinimo, drėkinimo ir kitų sistemų tinkama priežiūra.

Profilaktinės priemonės bus taikomos ir ateityje.

 

                                                                    Savivaldybės gydytoja Dalia Sketrė

 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Gegužė
    2017     
Dienos klausimas
Kiek Jums asmeniškai yra svarbus aktyvus visuomeninis gyvenimas, bendruomeniškumo jausmas? Įvertinkite nuo 1(visiškai nesvarbu) iki 5(labai svarbu).
1
2
3
4
5
Balsavo: 19 žmonių