2018 m. spalio 22 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Judėjimas – žvalumo, sveikatos ir jėgos eliksyrasSpausdinimo versija

Jau seniai įrodyta, kad geriausias žvalumo ir jėgos eliksyras – geras fizinis kūno grūdinimas ir judėjimas, todėl Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyrius „Žvaigždutė“ prisijungė prie kasmetinės Europos judumo savaitės.

Pirmas šios renginys – respublikinė etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“. Šiemet ugdytiniai mokė savo tėvelius šokti tradicinius ir etnografinius šokius įstaigos etnografiniame kiemelyje. Renginį vedė lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Irena Daščiorienė ir neformaliojo švietimo mokytoja (muzikos mokymas) ekspertė Ona Deniušienė.

Kiekvieną dieną ugdytiniai mankštinosi lauke skambant muzikai, vyresnieji bėgo ilgą distanciją aplink darželio pastatą, o mažesnieji ėjo pėstute. Tai tradicija tapęs įprotis.

Vienas iš įstaigos prevencinės programos „Mokomės saugaus eismo“ tikslų – saugus elgesys gatvėje. Rugsėjis visoje Lietuvoje skelbiamas saugaus eismo mėnesiu, kurio metu vyksta akcija „Apsaugok mane“. Jos metu šalies vairuotojai skatinami būti itin atidūs kelyje ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.

Įstaigos priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai dalyvavo nukeliavo prie vienos iš miesto sankryžų. Juos sutiko Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės policijos bendruomenės pareigūnė Ramunė Vėlavičienė ir kelių policijos vyresnysis specialistas Lorenas Balčiūnas. Ugdytiniai buvo supažindinti su saugiu elgesiu gatvėje ir kiekvienas perėjo gatvę lydimi policijos komisariato specialistų.

Kelių policijos vyresnysis specialistas Lorenas Balčiūnas atsakė į ugdytinių klausimus.

Europos judumo savaitės renginius vainikavo penktą kartą surengta sportinė pramoga „Aš turiu dviratuką“. Tai pramoga priešmokyklinio ir vyresnio amžiaus ugdytiniams ir jų šeimos nariams.

Renginį tradiciškai vedė piratai Alis (lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Alina Pivanovičienė) ir piratas Renius (lopšelio-darželio auklėtoja metodininkė Irena Daščiorienė). Ugdytiniai ir jų šeimos nariai dalyvavo paspirtukų ir dviratukų parade, mankštinosi taip, kaip mankštinasi piratai, šoko piratų šokį. Piratai klausinėjo ugdytinių apie saugų važiavimą dviratukais ir paspirtukais darželio teritorijoje. Priminė, kad gatvėje be tėvelių palydos jiems draudžiama važiuoti vieniems. Vėliau ugdytiniai ir tėveliai dalyvavo parodomajame važiavime aplenkiant kliūtis, tėveliai bandė važiuoti savo vaikų dviračiais. Renginio pabaigoje ugdytiniai buvo apdovanoti atšvaitais.

Renginiai, skirti judėjimui ir sveiko gyvenimo puoselėjimui, vyks visus ugdymo(si) metus, nes mūsų įstaiga dalyvauja valstybinių institucijų, socialiai atsakingų verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų bendrame projekte „Sveikatiada“.

 

Naujosios Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Atžalynas“ skyriaus „Žvaigždutė“ metodininkė Irena Daščiorienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018