2017 m. kovo 26 d., sekmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Everestas gimtinėjeSpausdinimo versija

Apkeliavęs įdomiausius pasaulio kraštus, svajojęs  palaikų pelenais  pabirti viršum Himalajų kalnų, keliautojas, fotografas, rašytojas Paulius Romualdas Normantas vis dėlto sugrįžo į gimtąjį Papilės kraštą. Papilės piliakalnis tapo jo paskutiniu ir amžinuoju Everestu...

Gimęs 1948 metais Kalniškių kaime, mokytojų šeimoje, Paulius Normantas išėjo į platųjį kelią  ir tapo pasaulio žmogumi, tačiau  nuolat sugrįždavo į gimtąjį  Papilės  ir Viekšnių kraštą, pasisemdavo stiprybės. Susidomėjęs kelionėmis, fotografija, jis gyvenimą paskyrė pasauliui pažinti ir įamžinti. Išleido daug  fotoalbumų, kalendorių,  surengė daug įspūdingų fotografijos parodų, rašė haikus. Mūsų kraštietis  dalyvavo  ekspedicinėse kelionėse  po Tibetą, Himalajus, Indiją, Tailandą, Kambodžą, Laosą, Indoneziją, Šri Lanką, Butaną ir kitas įdomiausias pasaulio valstybes.

 Jis turėjo Lietuvos ir Vengrijos pilietybes, tad ir jo kūryba labai aukštai  įvertinta abiejose šalyse.  Po kūrėjo mirties prabilta apie Pauliaus į  mūsų gyvenimo pilkumą atneštą neįprastą Himalajų dvasią ir šviesą. Toji šviesa jį lydėjo paskutinėje kelionėje į amžinuosius namus.

Šių metų sausio 7 dieną Vengrijoje miręs dviejų valstybių pilietybę turėjęs Paulius Normantas palaidotas dviejose  valstybėse. Viena urna su palaikų dalimi  liko  Vengrijoje, o kitą dalį kovo 14- ąją parvežė į gimtąjį kraštą.  Šv. Mišias už jo vėlę aukojo Papilės parapijos klebonas J. Jucys, pamaldose dalyvavo iš Vengrijos, iš Vilniaus, iš Šiaulių, iš Mažeikių ir kitur  atskubėję jo artimieji,  talento ir asmenybės  gerbėjai, mūsų krašto žmonės.  Aukštajame Papilės kalnelyje, kur ilsisi  istorikas ir švietėjas Simonas Daukantas, amžinosios ramybės atgulė ir Paulius Normantas. Prie kapo duobės apie iškilųjį menininką,   apie jo didžiulį palikimą pasaulio kultūrai kalbėjo Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, istorikė V. Girininkienė, rašytojas V. Rubavičius, taip pat Vengrijos lietuvis, keliautojai ir fotografai iš Šiaulių. Aidėjo Ventos muzikos mokyklos mokytojų birbynėmis atliekamos melodijos. Kalbėdami P. Normanto atminimui skirtoje popietėje S. Daukanto gimnazijoje, vicemeras A. Nicius ir kiti prisiminė  jo viešnages gimtinėje, spontaniškai pateikė siūlymų, kaip  įamžinti  atminimą – jo vardu pavadinti gimnazijos geografijos kabinetą, jo darbams skirti nišą Akmenės krašto muziejuje. Visi pasiklausė P. Normanto gyvo balso, kurį užrašė žurnalistas V. Ruškys.

Julija SEJAVIČIENĖ

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Kas mėnesį nustatytu laiku, pvz., pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. posėdžių salėje, meras organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus.
Dažniau organizuoti susitikimus su Savivaldybės atitinkamų sričių specialistais, įstaigų vadovais atsakant į gyventojams rūpimus klausimus.
Balsavo: 24 žmonių