2019 m. gegužės 25 d., šeštadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Akcijos „Lietuva skaito“ Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje renginiaiSpausdinimo versija

Akmenės  rajono savivaldybės viešoji biblioteka,  bibliotekos skaitytojai dalyvavo Lietuvos leidėjų asociacijos ir Lietuvos spaustuvininkų asociacijos inicijuojamoje  skaitymo skatinimo akcijoje „Lietuva skaito“. Skaitymai vyko netradicinėje erdvėje, Viešosios bibliotekos lauko terasoje. Buvo skaitomos ištraukos iš rašytojo, istoriko Simono Daukanto kūrybos.

2019 metai Lietuvoje  paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais. Viešosios bibliotekos administracija, bibliotekininkai, skaitytojai skaitė iš rašytojo, Lietuvai pagražinti draugijos įkūrėjo Juozo Tumo-Vaižganto raštų. Buvo skaitomos apsakymas vaikams „Tėvelis obuolį rieškia“, publicistika „Trys ašaros dėl lietuviškos knygos“, „Lietuvių kalbos svarbumas mokslo žvilgsniu“, „Spaudos medis“, ištraukos iš kūrinių „Dėdės ir dėdienės“, „Rimai ir Nerimai“, „Pragiedruliai“, „Nebylys“ ir t.t. Akcijos metu buvo skaitomos ir poeto Justino Marcinkevičiaus mintys apie knygą.

Dalios Markulienės nuotraukoje iš kairės į dešinę: Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Janina Rekašienė, Viešosios bibliotekos darbuotoja Irma Brenciuvienė, Viešosios bibliotekos ūkio reikalų tvarkytoja Janina Mažeikienė, Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė, Spaudinių tvarkymo ir komplektavimo skyriaus bibliotekininkė Vilma Ruginienė, Viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė,  Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkė Nijolė Gauronskytė, Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus vedėja Aušra Šukienė, Skaitytojų aptarnavimo-informacijos skyriaus bibliotekininkės Vida Andriuškienė, Regina Rulinskienė, Kristina Urniežienė, Spaudinių tvarkymo ir komplektavimo skyriaus bibliotekininkė Galina Varneckienė, Viešosios bibliotekos skaitytoja, poetė Dinora Zokaitienė.

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos gimnazistai, mokytojai Viešosios bibliotekos Dr. Eugenijos Meškienės  vardo konferencijų salėje surengė skaitymų popietę ir prisijungė prie akcijos „Lietuva skaito“. Buvo skaitoma lietuvių poetų Maironio, A. Mickevičiaus, J. Marcinkevičiaus, H. Radausko ir kitų poetų poezija, mintys apie knygą, ką gyvenime žmogui reiškia knyga, skaitomos mintys iš senovinių periodinių leidinių apie lietuviškos spaudos draudimą, dainuojama lietuvių liaudies daina „Ant kalno karklai siūbavo“.  Gimnazistė Fausta Bauer renginio metu nupiešė knygnešio portretą ir padovanojo  Viešajai bibliotekai. Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė gimnazistei padovanojo knygą  apie Simoną Daukantą.

Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė perskaitė poetės, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkės Dalios Milukaitės-Buragienės eilėraštį „Gimtine – tau knygą rašau“, paminėdama kad D. Miklukaitės-Buragienės  dėdė, kunigas Antanas Milukas buvo žymus knygnešys ir padovanojo  Ramučių gimnazijos bibliotekai bei gimnazijos direktorės pavaduotojai Violetai Serbentienei poetės knygą „Skamba devynbalsė mūza“.

Viešosios bibliotekos muzikos ir meno skaitykloje vyko kūrybos vakaras su rašytoja, fotomenininke Vitalija Morkūniene ir jos esė ir fotografijų knygos „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“ pristatymas.

Teksto autorė

Viešosios bibliotekos direktorė

Zita Sinkevičienė

 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019