2018 m. gruodžio 19 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Vyresniojo draugo pagalba jaunesniajam draugui „Saulėtekio” progimnazijojeSpausdinimo versija

Šiais mokslo metais „Saulėtekio” progimnazijoje startavo naujas projektas „Vyresniojo draugo pagalba jaunesniajam draugui“, kurio iniciatorės anglų kalbos mokytoja Neringa Vaičiūtė-Gabalienė ir socialinė pedagogė Audronė Vitkutė.

Projekte dalyvauja 5-ų ir 8-ų klasių mokiniai: devyni penktokai ir devyni aštuntokai. Vyresnieji, aštuntokai, šiais mokslo metais yra draugais penktokams, padeda jiems adaptuotis mokykloje, draugauti, atlikti namų darbų užduotis ir  visais kitais atvejais teikia pagalbą. Siekiant, jog stiprėtų tarpusavio ryšys, kad mokiniai bendromis jėgomis suvoktų fizinės ir emocinės sveikatos svarbą, jie dalyvauja bendrose projektinėse veiklose. Dar gegužės mėnesį su klasių vadovais aptarėme, kurie mokiniai dalyvaus šioje veikloje. Pirmoji veikla „Fraktalų piešimas“  vyko spalio mėnesį. Per fraktalinius piešinius galime pamatyti piešiančiojo charakterio savybes, emocinę būseną, ankstesnes psichologines traumas, įgimtus talentus ir netgi stipriau išreikštas tas organizmo vietas ir organus, į kuriuos labiausia vertėtų atkreipti dėmesį. Mokiniams taip patiko šis užsiėmimas, jog net jam pasibaigus laukė lektorės norėdami sužinoti daugiau informacijos apie spalvas ir juos pačius. Fraktalų piešimui kvietėme lektorę Svetlaną Lopatkiną iš Šiaulių. Siekiant dar labiau sudominti mokinius apie alternatyvius būdus kaip stiprinti emocinę ir fizinę sveikatą su ta pačia fraktalų lektore suorganizavome dar du atskirus užsiėmimus – gongų garsų terapijos ir jogos užsiėmimus. Aštuntokams, o ypač penktokams, tai bus visiškai nauja patirtis. Atsižvelgdamos į fizinės veiklos svarbą nutarėme mokinius supažindinti ir su aerobikos ir kangoo batų užsiėmimo subtilybėmis. Apsilankėme sporto salėje ir kartu su trenere Gintaute Urbaitiene mokėmės šių užsiėmimų paslapčių. Tačiau prieš tai, lapkričio mėnesį, pasikvietėme sveikos mitybos specialistę Iloną Kuodienę iš Šiaulių, jog projekto dalyviams papasakotų ir pristatytų sveikos mitybos principus paskaitoje „Mityba ir smegenys”. Mitybos specialistė mokiniams pabrėžė, kad nuo mitybos priklauso ir jų smegenų veikla. Taip pat paaiškino maisto svarbą mūsų organizmui, o ypač kokybiško. Buvo kalbėta ir apie šlamštmaistį ir jo nenaudą mokiniui.

Mūsų projekto tikslas, jog mokiniai jaustųsi emociškai saugiai mokykloje ir būtų motyvuoti sveikai gyventi. Bendros veiklos, kurios buvo jiems organizuotos, ne tik stiprino penktokų ir aštuntokų tarpusavio ryšį, bet praplėtė mokinių suvokimą apie fizinę ir emocinę sveikatą. Mums rūpi ne tik fizinė mokinių sveikata, bet ir emocinė, kuri yra kuriama bendraujant, bendradarbiaujant ir naudojant alternatyvius metodus.

Projekto lėšos buvo skirtos iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos.

 

Projekto vykdytojos „Saulėtekio” progimnazijos anglų kalbos mokytoja

Neringa Vaičiūtė-Gabalienė ir socialinė pedagogė Audronė Vitkutė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018