2019 m. vasario 19 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Naujoji Garbės pilietė - žurnalistė Julijana SejavičienėSpausdinimo versija

Rajono savivaldybės taryba  už reikšmingą indėlį Akmenės rajonui, už Akmenės krašto žmonių telkimą įtaigiu ir menišku žodžiu Garbės pilietės vardą suteikė aktyviai visuomenės veikėjai, ilgametei „Vienybės“ laikraščio redaktoriaus pavaduotojai ir redaktorei Julijanai Sejavičienei.

Žurnalistė pagerbta Vasario 16-osios iškilmingame minėjime, įvykusiame Naujosios Akmenės kultūros rūmuose. Garbės pilietės regalijas jai įteikė Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Naująją Garbės pilietę, papildžiusią Akmenės kraštui ypatingai nusipelniusių žmonių plejadą, pasveikino didžiulis būrys įstaigų, nevyriausybinių organizacijų vadovų ir atstovų, draugai, pažįstami, buvę bendradarbiai, artimieji.    

J. Sejavičienė    51-erius metus paskyrė  žurnalistikai – 48-eri iš jų prabėgo Akmenės krašte. Dirbo „Vienybės“ laikraščio atsakingąja sekretore,  keturis dešimtmečius redaktoriaus pavaduotoja. Darbo karjerą baigė  būdama  laikraščio redaktore, gražiai atsisveikino su krašto šviesuomene ir skaitytojais.  Akmenės rajono bendruomenė vertina jos raiškų ir pozityvų  publicistikos žodį, žurnalistė  neretai vadinama Akmenės krašto metraštininke. J. Sejavičienės  rašiniai apie atgimusios Lietuvos ūkininkus, spausdinti „Vienybėje“ ir kituose  laikraščiuose, leidiniuose, knygose,  išaukština žmogaus darbą, meilę žemei. Už rašinius apie kaimo žmones žurnalistė pripažinta konkurso „Lietuvos kaimo spindulys“ laureate ir apdovanota Angelo skulptūra, jos rašiniai daug kartų buvo įvertinti ministerijų,   Lietuvos žurnalistų sąjungos kūrybiniuose konkursuose. Už  „Vienybės“ puslapiuose įgyvendintą projektą „Kaimo bendruomenių aidas“ J. Sejavičienė apdovanota Lietuvos ir JAV iniciatyvų fondo premija, didelio atgarsio sulaukė publikacijos įgyvendinant tarptautinį projektą „Dvi valstybės  viena bendruomenė“, rašinių ciklai apie krašto iškilius žmones „Diena ir visas gyvenimas“, „Valstybės istorija ir žmogaus gyvenimas“. J. Sejavičienė rajono bendruomenėje turi autoritetą, akmeniškiai žino ją kaip atsakingą ir pilietišką žurnalistę, nuoširdų žmogų.

Net 20 metų J. Sejavičienės  iniciatyva „Vienybės“ laikraščio redakcija ir skaitytojai rinko svarbiausius metų darbus ir jų autorius. Šiame konkurse rajono bendruomenei gražiai  pristatyta  daugiau kaip 100 krašto lyderių, Julija mokėjo renginius paversti šviesiais  išgyvenimais.

J.Sejavičienė  aktyviai dalyvavo rajono bendruomenės gyvenime. Daugiau kaip 10 metų ji vadovavo rajono moterims ir  daug nuveikė plėsdama jų akiratį – rengė turistines išvykas,  pagerbdavo daugiavaikes motinas. Atgimimo laikotarpiu ji subūrė Žurnalistų klubą ir rengdavo rajono bendruomenės narių susitikimus su iškiliais šalies žmonėmis. Žurnalistė  daugelį metų  dirbo įvairių konkursų komisijose, keletą kadencijų yra Savivaldybės apdovanojimų „Už nuopelnus Akmenės rajonui“ komisijos narė.  J. Sejavičienė  yra Nepriklausomųjų rašytojų ir Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, išleido publicistikos knygas   „Tarp laiko krantų“, „Įrašai medžio  žievėje“,  „Vitražas metų lange'', dokumentinių   apybraižų knygas ''Ventos krašto knyga dabarties ir ateities kartoms'', ''Javo žydėjimas“, „Kruopiai'“,  „Po amžinosios kaimynystės kupolu“, yra redagavusi Akmenės krašto literatų knygų. Jos  tekstų ir iliustracijų rasime daugelyje knygų ir leidinių apie Akmenės kraštą.

J. Sejavičienė  už žurnalisto profesinio vardo  stiprinimą ir garsinimą asmeniniu pavyzdžiu  apdovanota Lietuvos žurnalistų sąjungos medaliu „Už nuopelnus žurnalistikai“, 2011 m.  ji apdovanota Savivaldybės  ženklu „Už nuopelnus Akmenės rajonui“.

J. Sejavičienė išaugino dukrą ir du sūnus, įskiepijo jiems patriotiškumą ir teisingas gyvenimo vertybes.

 

Parengė Savivaldybės administracijos

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Osvaldo Balodžio ir Jono Vapsvos nuotraukose – Naujoji Garbės pilietė J.Sejavičienė su Savivaldybės meru V.Mitrofanovu; Vasario 16-osios šventinės akimirkos

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728010203
Vasaris
    2019