2017 m. liepos 24 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Svečiai iš Lietuvos – Bocholto muzikos mokyklos šventėjeSpausdinimo versija

Bocholto miesto (Vokietija) kultūros dienose 2017 (EUBOH) lankėsi oficiali Akmenės rajono delegacija.

Partnerystė tarp Naujosios Akmenės ir Bocholto miestų puoselėjama jau ne vienerius metus. Liepos 5-9 dienomis Bocholte apsilankė Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas ir kiti oficialūs asmenys. Kartu su oficialia delegacija vyko ir jaunimo grupė iš Naujosios Akmenės muzikos mokyklos.

Koncertas istorinės Bocholto miesto rotušės aikštėje

Liepos 7 d. mokiniai dalyvavo meninėje Bocholt-Isselburg muzikos mokyklos šventės dalyje. Iniciatyvinės jaunimo grupės „Meno arka“ ir smuikininkų ansamblio „Stebuklingas strykas“ (vadovė Danguolė Vanagienė) dalyviai atliko populiariosios lietuviškos muzikos kūrinius. Mokiniams talkino mokytojas Stanislovas Altukavičius. Programos pabaigoje abiejų muzikos mokyklų mokiniai atliko bendrą kūrinį. 

Abi muzikos mokyklas sieja glaudūs meniniai ryšiai, nuolat organizuojami kultūriniai mainai. 2016 m. Naujosios Akmenės muzikos mokykloje svečiavosi klarnetininkų ir fleitistų ansambliai. 
Viešnagės Bocholte metu jaunimo grupe su dideliu entuziazmu dalyvavo komandos formavimo programoje kliūčių parke, taip pat vandens parke „Bachia“.

Aplankyta Kelno miesto Katedra 

Oficiali Akmenės rajono delegacija kartu su muzikos mokyklos jaunimu ir Bocholto miesto atstovais aplankė Kelno miestą. Vizito akcentas buvo „Muzikos pietūs“ Kelno filharmonijoje. Didelį įspūdį paliko pilna 2000 žiūrovų salė, klausant avangardinės muzikos, kurią atliko Kelno filharmonijos simfoninis orkestras. Ši įspūdingą nemokamą koncertą aplankyti mums patarė gidė, kuri vedė turiningą ekskursiją po Kelno senamiestį. Taip pat buvo aplankyta viena gražiausių pasaulyje –Kelno katedra. 

Turininga oficialios delegacijos programa

Kartu su muzikos mokyklos atstovais Bocholte lankėsi ir oficiali Akmenės rajono savivaldybės delegacija, kurią sudarė rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, tarybos narė Jolanta Januitienė, Savivaldybės administracijos darbuotoja Asta Navikaitė bei delegacijos vertėjas, mero patarėjas Tomas Martinaitis. Delegacija ne tik pasidžiaugė muzikos mokyklos auklėtinių pasirodymu, bet taip pat turėjo turiningą programą. Vokiečiai supažindino akmeniškius su Bocholte vykdomu didžiulės apimties infrastruktūros projektu Kubaa. Pasitelkiant privačias ir savivaldos lėšas planuojama kardinaliai pertvarkyti miesto centre esančią pramoninę teritoriją, mūsų delegacijai buvo pristatyta projekto koncepcija, sprendiniai, sunkumai su kuriais buvo susidurta įgyvendinant projektą bei išmoktos pamokos.

Kitą dieną buvo suorganizuota ekskursija į naujai sutvarkytą Bocholto ugniagesių departamentą. Kalbėta apie galimybę iš Bocholto miesto įsigyti jų nebenaudojamą ugniagesių mašiną, stiprinti tarptautinį Bocholto ir Akmenės ugniagesių bendradarbiavimą, vykdant gaisrų prevenciją bei skatinant savanorystę.
Bendraujant su šeimininkais, pasikeista naujomis idėjomis, kaip dar labiau skatinti tarptautinį tarpusavio bendradarbiavimą, kultūros, sporto bei kitose srityse.

 

Savivaldybės mero patarėjas Tomas Martinaitis

Nuotraukose: Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas aptarti būsimą bendradarbiavimą susitiko su Bocholto miesto meru Peter Nebelo.

 

Savivaldybės oficialią delegaciją vizito metu lydėjo Bocholto miesto mero pavaduotoja Hanni Kammler (antra iš kairės).

 

Iniciatyvinės jaunimo grupės „Meno arka“ ir smuikininkų ansamblio „Stebuklingas strykas“ dalyviai

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Liepa
    2017