2019 m. gegužės 23 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Per dvi savaites – daugiau nei šimtas saugaus darbo pamokųSpausdinimo versija

Informacija žiniasklaidai                                                                                                                            2019-04-17

 

Per dvi savaites – daugiau nei šimtas saugaus darbo pamokų

Minėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną – balandžio 28-ąją – Valstybinė darbo inspekcija (VDI) jau tryliktus metus organizuoja įvairius renginius. Šiais metais VDI kreipėsi į šalies įmones ir mokyklas, kviesdama 5–6 klasių moksleivius dalyvauti projekte „Dirbsiu saugiai“. Džiugu, kad ir įmonės, ir mokyklos aktyviai atsiliepė.

Nuo balandžio pradžios VDI inspektoriai ir įmonių atstovai lankosi šalies mokyklose ir veda saugaus darbo pamokas. Jų metu įspėjama apie pavojus įvairiuose darbuose, supažindinama su saugaus darbo pagrindais. Kartu su inspektoriumi atvykęs projekto partneris – įmonės atstovas – pasakoja, kokie pavojai darbuotojui gali būti jo įmonėje, kokiais būdais jie apsisaugo nuo kylančių rizikų, pademonstruoja įmonėje naudojamas darbuotojų asmenines apsaugos priemones ir pan. Tokių pamokėlių įvyko jau daugiau nei šimtas, jose dalyvavo daugiau nei du tūkstančiai mokinių.

Vienoje iš pamokėlių, šiandien vykusioje Vievio gimnazijoje, apie saugias darbo sąlygas su penktokais kalbėjosi ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrė Eglė Radišauskienė. Ji pasakojo, kokie veiksniai sukelia rizikas ir kaip šias rizikas suvaldyti. Paprastų pavyzdžių galima rasti mūsų aplinkoje. Ar dažnai pagalvojame, koks pavojingas veiksnys yra triukšmas, dėl kurio kyla rizika pablogėti klausai ar apkursti? Ar žinome, kad galime sau pakenkti netaisyklingai keldami daiktus, susižaloti lįsdami į apleistus statinius, kurie gali užgriūti ir pan.

Dar galima dalyvauti kūrybiniame konkurse!

VDI primena, kad visą balandžio mėnesį 5–6 klasių moksleiviams taip pat vyksta ir kūrybinis konkursas „Dirbsiu saugiai“ tema. VDI laukiami kūriniai bet kokiame formate: tai gali būti plakatas, piešinys, fotografija, garso ar vaizdo įrašas, rašinys ir pan.

Projekto „Dirbsiu saugiai“ kulminacija – nacionalinė interaktyvi darbuotojų saugos ir sveikatos viktorina 5–6 klasėms. Balandžio 29 d. šių klasių moksleiviai bus kviečiami atsakyti į VDI interneto svetainėje www.vdi.lt paskelbtos interaktyvios viktorinos klausimus.

VDI kviečia aktyviai pasidalyti šia žinia apie dar vykstantį konkursą, būsimą viktoriną ir, pagal galimybes, paraginti jame mokyklas dalyvauti.

Susumavus kūrybinio konkurso ir viktorinos rezultatus, klasėms-nugalėtojoms bus suteiktas „Saugiausios klasės 2019“ titulas.

Ugdykime saugaus darbo kultūrą drauge

VDI kartu su partneriais vykdomo projekto „Dirbsiu saugiai“ tikslas – skatinti moksleivius atkreipti dėmesį į saugos ir sveikatos svarbą darbe, populiarinti šios srities žinias jaunesniųjų moksleivių tarpe, juos įtraukti konkrečiai susipažįstant su saugaus darbo sąvoka, pagrindiniais saugaus darbo reikalavimais, elementais ir kartu – nuo mažens ugdyti saugaus darbo kultūrą.

Projekto globėjai: Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo misterija bei Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 

 

 Išsamesnė informacija – VDI Komunikacijos skyrius, tel. (8 5) 265 1628

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019