2019 m. gegužės 23 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Mokymai Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, miestų, kaimų, mokyklų bibliotekininkamsSpausdinimo versija

Viešosios bibliotekos administracija  suorganizavo mokymus Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, miestų, kaimų, mokyklų bibliotekininkams „Sensoriniai skaitymai: kitoks skaitymas autizmo spektro ir kitų kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems vaikams“, kuriuos vedė Agnė Pranckutė ir Giedrė Areliūnaitė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkės.

„Sensoriniai skaitymai“ – tai galimybė visiems prisitaikyti prie aplinkos. Tik suteikiant reikalingą ir individualizuotą pagalbą galima padėti vaikui gyventi visavertį, savarankiškais sprendimais pagrįstą gyvenimą. Šie skaitymai parengti vaikams, turintiems kalbos arba komunikacijos sunkumų. Vaikams suteikiama galimybė išgyventi pasakojimus ne tik kalba ir tekstu, bet ir sensoriniais (pojūčių) stimulais. Nuosekliai įtraukiami sensoriniai dirgikliai, vaikams padeda priprasti prie ne itin mėgstamo, bet dažnai aplinkoje pasitaikančio dirgiklio. Mokymuose dalyviai  įgijo daugiau žinių apie autizmo sutrikimų turinčius vaikus, gilino žinias, kaip su tokiais lankytojais reikia bendrauti, pelnyti jų pasitikėjimą, kokie edukaciniai metodai yra efektyviausi.

Pranešimą „Skaitymo skatinimas" skaitė Urtė Vaserienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė. Pranešėja kalbėjo apie tai, kad reikia skatinti įvairaus amžiaus ir socialinių grupių  lankytojus daugiau skaityti, gerinti jų skaitymo įgūdžius, taip pat kelti skaitymo prestižą.  Skaitymo nauda yra neišmatuojama, skaitymas ugdo kūrybinį ir kritinį mąstymą, skatina protinę veiklą, padeda ugdyti dėmesio koncentraciją. Skaitydamas žmogus įgyja estetinę patirtį. Knygos praturtina sielą ir teikia gausybę informacijos. Skaitymas naudingas ne tik tada, kai teikia malonumą, bet ir kai skatina jauną žmogų augti.

Buvo plačiau papasakota apie „Knygų pristatymo konkursą 2018“. Šio konkurso tikslas - ugdyti regiono moksleivių skaitymo, kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir kitus su skaitymu susijusius įgūdžius, kelti skaitymo prestižą visuomenėje ir populiarinti kokybišką, vertingą vaikų ir jaunimo literatūrą.

Įgytas žinias bibliotekininkai pritaikys bibliotekiniame – informaciniame darbe su bibliotekų lankytojais, skaitytojais.

 Viešosios bibliotekos direktorė

Zita Sinkevičienė

 

Dalios Markulienės nuotraukos 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019