2018 m. lapkričio 15 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Minint Vietos savivaldos dieną, šalies ministerijos išdalijo „Auksinės krivūlės“ apdovanojimusSpausdinimo versija

Renginyje Vilniuje dalyvavo Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, Tarybos nariai J. Isajevas, R. Norbutas ir  kiti akmeniškiai.Savivaldybių asociacijos iniciatyva jau tryliktą kartą savivaldybės įvertintos už reikšmingiausius metų darbus.

Prie ministerijų apdovanojimų prisidėjo dar viena nominacija, kurią įsteigė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, taip pat Europos komisijos institucijos Lietuvoje bei Lietuvos  verslo konfederacijos apdovanojimai. Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinime akcentuota, kad šių metų apdovanojimai  savivaldybėms atitenka Lietuvos valstybės atkūrimo jubiliejiniais metais ir atspindi jų svarų indėlį į  valstybės 100-mečio  raidą. Seimo pirmininkas V. Pranckietis šventiškame šalies savivaldybių renginyje sakė, kad gyvename mūsų valstybės  auksinį laikotarpį, savivaldybės labai daug prie to prisidėjo. O krivūlės vardija gražiausius dalykus, kurie per metus įvyko šalyje. Premjero S. Skvernelio sveikinime pabrėžta, kad Savivaldybių asociacijos apdovanojimai leidžia pasidžiaugti  regionų pažangos lyderiais.

Šį kartą  į nominacijų akiratį pateko retesni veiklos akcentai. Pavyzdžiui, Teisingumo ministerijos krivūlė paskirta Varėnos rajonui už daugiausiai prestižinėse rajono vietovėse užregistruotų  santuokų. Žemės ūkio ministerijos apdovanojimas atiteko Ukmergės rajonui už tai, kad savivaldybė vaikų darželiuose  skatina vartoti vietinius ekologiškus maisto produktus. Aplinkos ministerijos įsteigta krivūlė pagerbė viešųjų erdvių kūrėjus ir puoselėtojus, pasitelkiant vietos bendruomenes. Lygių galimybių kontrolieriaus įsteigta pirmoji  nominacija vainikavo Vilkaviškio savivaldybės pažangos žingsnius.

 Kitų metų pavasarį vyks savivaldybių tarybų rinkimai, tad svarbiausia ir reikšmingiausia, kas padaryta žmonėms, atsispindės rinkimų rezultatuose. Šių metų apdovanojimai savivaldybėms buvo jų  kadencijos pabaigos ir pirmą kartą visuotinai rinktų merų veiklos sėkmės apžvalga. Per 13 metų, kai teikiamos krivūlės, net 5 kartus prie apdovanojimų kvietė  Akmenės rajono savivaldybę. Šį kartą krivūlės paukštės sparnai mūsų neapglobė.  Mūsų regione apdovanojimai  džiugino tik Šiaulių miesto ir rajono atstovus.  Savivaldybės meras V. Mitrofanovas sakė, kad krivūlės neteikiamos toms pačioms savivaldybėms už tas pačias  ar panašias veiklas, juk apdovanojimų laukia  60 savivaldybių.  Mūsų savivaldybė galėjo pretenduoti į metų investicijų, į švietimo raidos, į viešosios diplomatijos ir kitas nominacijas. Ankstesniais metais Akmenės rajono savivaldybei teiktos nominacijų krivūlės už pilotinį socialinį projektą, už viešosios diplomatijos plėtotę, už  dviračių takų tinklą, už aktyvų darbą su Krašto apsaugos savanoriais, už bendruomenių stiprinimą atiteko  Vilniaus ir  Kauno  miestų, Panevėžio, Kupiškio  bei  kitų rajonų savivaldybėms.  Šventiškame renginyje koncertavo V. ir V. Tarasovai, V. Genytė, E. Sašenko, A. Ivanauskas-Fara ir kiti atlikėjai

Julija SEJAVIČIENĖ 

 

Autorės nuotraukoje: Savivaldybės meras V. Mitrofanovas, Tarybos nariai J. Isajevas, R. Norbutas su Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu R. Malinausku ir Birštono savivaldybės mere N. Dirginčiene, renginyje  apdovanota „Auksinės krivūlės riterio“ ženklu.

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Lapkritis
    2018