2017 m. rugsėjo 21 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Mažųjų stalo tenisininkų iššūkisSpausdinimo versija

2017 metų birželio 14-15 dienomis 7 Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ nariai ir 6 NVŠ programos „Stalo teniso pradžiamokslis“ mokiniai keliavo dviračiais iš Akmenės į pramogų ir poilsio parką „Balsių slėnis“, esantį Akmenės rajone, Balsių kaime.

Žygio išlaidos dalinai finansuotos Akmenės rajono jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo  ir visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programų lėšų.

Kelionės tikslas - skatinti jaunimą aktyviai poilsiauti, ugdyti valią, stiprinti pasitikėjimą savimi, pažymėti 2016-2017 metų stalo teniso treniruočių ir varžybų sezono pabaigą.

Žygyje dalyvavo 13 (iš jų 11 sportininkų iki 29 metų amžiaus) Akmenės rajono stalo tenisininkų iš Akmenės, Naujosios Akmenės ir Kivylių k. Tiesa, ne visi išdrįso važiuoti dviračiais iki Balsių kaimo, trys pradinių klasių mokinius tiesiai į stovyklavietę su automobiliu atvežė jų pačių tėveliai.

Žygis dviračiais Akmenės rajono stalo tenisininkams nėra naujiena, bet žygis dviračiais su pradinių klasių mokiniais tai patiems žygio vadovams Kęstučiui Barauskui ir Loretai Avelienei buvo nauja patirtis. Prieš pradedant 2 dienų žygį į Balsius aštuoni pradinių klasių mokiniai buvo pratestuoti kelione dviračiais iš Naujosios Akmenės į Alkiškių kaimą ir atgal. Esu maloniai nustebintas vaikų fizinėmis galimybėmis ir jų valios pastangomis, be didelių bėdų visi testuoti mokiniai įveikė 15 km. atstumą. Reikia tik padėkoti rajono valdžiai už išlietą dviračių taką nuo Naujosios Akmenės iki Alkiškių kaimo, kuriuo naudojasi daug rajono žmonių. Tikiuosi, kad dviračių takas taip pat bus išlietas nuo Alkiškių kaimo iki Akmenės, manau, kad šiuo taku ne ką mažiau būtų naudojamasi.

Neapsakomai malonus jausmas buvo išvysti vaikų švytinčias akis (ypač pradinių klasių mokinių), jiems labai patiko keliauti dviračiais, tai naujas gyvenimo potyris. Žygį pradėjome nuo Akmenės muziejaus ir net nepastebėjome kaip greitai atsidūrėme Papilėje, sustojome atsigerti vandens, pavalgyti, nusipirkti ledų. Sustojome prie Simono Daukanto paminklo, kur susitikome Papilės jėgos sporto klubo „Grizliai“ vadovą, stalo teniso entuziastą Valdą Sungailą, kuris maloniai pakvietė vaikus aplankyti jo pačio namuose įrengtą sporto klubą. Nuostabiai įrengta sporto salė, moderniausi treniruokliai, kuriuos vaikai turėjo galimybę išbandyti. Kadangi treniruoklių buvo daug, tai kol visus išbandėme nepastebimai pralėkė net 2 valandos.   

Lipome ant dviračių ir skubėjome pasiekti galutinį tašką – Balsių slėnį. Nors nemažai jėgų buvo išeikvota treniruoklių salėje, jėgų pasiekti kelionės tikslą pakako. Esu sužavėtas vaikų drausmingumu kelyje, vieni nuo kitų laikėsi saugaus atstumo, buvo supratingi silpnesniųjų atžvilgiu, kiekvienas buvo atsakingas už visą komandą.

Balsių slėnį pasiekėme 16.00 valandą, susipažinome su gražiai įrengta stovyklaviete, atsigėrėme arbatos ir skubėjome statytis palapines. Buvo smagu matyti, kaip vaikai, su tėvelių pagalba, patys statėsi palapines, kūrė jaukią poilsio zoną. Paruošus stovyklavietę susiskirstėme į dvi komandas ir ėjome žaisti futbolą, prie komandos prisijungė Šarūnės Vabalaitės tėtis Gytis Vabalas, kuris žaidė komandoje su berniukais prieš mokytojo Kęstučio Barausko komandą, kurioje žaidė visos mergaitės ir Aleksandras Norbutas. Atkaklioje kovoje, po 1 valandos žaidimo, rezultatas baigėsi 8:6 mokytojo Kęstučio komandos naudai, berniukams teko pripažinti mergaičių pranašumą.

Kol žaidėme futbolą, Loreta jau rūpinosi mūsų vakariene, degino malkas šašlykinėje ir kepė šašlykus, kuriuos skaniai išraugino Emilijaus Generausko tėveliai, Ačiū jiems. Pasportavę ir užvalgę vakarienę nuėjome į pirtį. Stebėjausi, kad mažiems vaikams taip patinka pirtis, ir kiek ilgai jie joje gali išbūti, kaip jie lengvai pernešė karštį..., tikri šaunuoliai. Šalia pirties yra mažas vandens telkinys, į kurį visi ėjo maudytis, gerai atvėsta vandenyje ir vėl bėga į pirtį sušilti. Puikus jausmas, jau tamsoje, 23.30 val mėgautis pirties ir tvenkinio malonumais, žinoma viskas vyko su mokytojų Loretos ir Kęstučio priežiūra.      

Negana to, kad jau buvo vėlu, jie dar visi buvo pilni jėgų ir sugalvojo žaisti naktines slėpynes, tiesa, buvo uždegti keli deglai, bet tamsių vietų tikrai netrūko, teritorija didelė. Nepastebimai praėjo dar dvi valandos ir jau 2.00 val. nakties kiekvienas lindome į savo palapines ilsėtis.

Anksti ryte, apie 5.30 val. mokytojas Kęstutis pabunda nuo keisto garso, iškišu galvą iš palapinės ir žiūriu, kad antrokas Emilijus Generauskas, net nebepamenu su kuo, bet matau žaidžia šaškėm, nu keistas vaizdas, likau maloniai nustebintas. Pirmiausiai buvo keista, kad tokie maži vaikai nemiega tiek daug gavę pramogų, bet ne gana to, jie anksti ryte, lauke, ne kuo kitu, o šaškėmis žaidžia. Šiais laikais greičiau gali pamatyti nemiegantį vaiką su telefonu rankose, o čia kitaip, kaip senais gerais laikais.

Kaip ir kiekviename žygyje 8.00 val. ryto visi buvo pažadinti ir judėjome daryti mankštą, „šaškininkų“ žinoma nereikėjo žadinti, jie jau senai nebemiegojo. Pusę valandos atlikome mankštą, gerai visi prasibudinome ir judėjome praustis. Nuėjome pavalgyti pusryčius ir ruošiamės dar vienai linksmai pramogai, tai yra Balsių slėnio teikiamomis pramogomis – laipiojimas medžiais ir nusileidimais lynu. Puikios emocijos, puikios užduotys, kurios ypatingai iš žmogaus reikalauja pusiausvyros ir koordinacijos, tai, ko labai reikia stalo tenise. Turėjome 3 valandas neišdildomų potyrių.

14.00 val. judėjome į kavinę pavalgyti pietų, po kurių jau mažieji stalo tenisininkai parodė, kad jų energija yra stipriai išnaudota per visą stovyklavimo laiką. Pradinių klasių vaikų tėveliai su savo atžalomis pasitarė ir atgal dviračiais keliauti neberizikavo. 35 km. atstumą, iš Akmenės į Balsių kaimą, įveikė antrokai Benas Kaikaris, Emilijus Generauskas ir ketvirtokas Tadas Kaikaris. 70 km. atstumą, iš Akmenės į Balsių kaimą ir atgal, įveikė septintokė Karolina Kuznecova, aštuntokė Skirmantė Jankauskaitė ir jų mokytojas Kęstutis Barauskas. Per 2 dienas 100 km. atstumą, iš Kivylių kaimo į Akmenę, Balsių kaimą ir atgal, įveikė septintokai Armandas Šemeta, Aleksandras Norbutas ir Aivaras Norbutas. Klubo „Mažoji raketė“ pirmininkė Loreta Avelienė rūpinosi mūsų visų daiktais, juos su automobiliu atvežė į stovyklavietę ir parvežė atgal, Ačiū jai.    

Parmynus paskutinius kilometrus nuovargis pasimatė ir pas vyresnius moksleivius, žygis praėjo labai greitai, patirta daug gražių emocijų. 2016-2017 metų stalo teniso sezono treniruočių ir varžybų uždarymas užskaitytas.

Dėkoju visiems prisidėjusiems prie šio žygio:

1)       Akmenės rajono jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo programai;

2)      Akmenės rajono visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programai;

3)       Akmenės rajono stalo teniso klubo „Mažoji raketė“ klubo pirmininkei Loretai Avelienei už visus organizacinius reikalus;

4)      Akmenės rajono sporto centro direktoriui Mantui Mačiui už suteiktą transportą;

5)      Emilijaus Generausko tėveliams už maisto organizavimą stovyklavietėje;

6)      visiems mokinių tėveliams už pasitikėjimą mokytoju, už suteiktą galimybę savo vaikams patirti neišdildomų įspūdžių.

Didžiausia pagarba mano auklėtiniams, kurie yra geriausi ir šauniausi. Jie yra kantrūs, ištvermingi, draugiški, paklusnūs, atkaklūs, kuriems atsidėkoti norisi pačiais įdomiausiais žygiais.

 

Gražios ir prasmingos visiems Jums vasaros!

 

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas Kęstutis Barauskas

 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Rugsėjis
    2017