Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Lietuvos mokyklų žaidynių rezultataiSpausdinimo versija

Baigėsi didžiausias sporto renginys Lietuvoje – Lietuvos mokyklų žaidynės. Šiuo visus mokslo metus trunkančiu renginiu  sudaromos sąlygos mokiniams per sportą ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų ir kartu su bendraamžiais pasinerti į sporto teikiamus džiaugsmus.

Mokyklų žaidynėse aktyvūs buvo ir Akmenės rajono ugdymo įstaigų auklėtiniai. 2015–2016 mokslo metais rajone įvyko dešimties sporto šakų varžybos įvairioms mokinių amžiaus grupėms. Rajono varžybų nugalėtojai dalyvavo žaidynių zoninėse, tarpzoninėse ir finalinėse varžybose. Iš viso  rajono garbę Lietuvos mokyklų žaidynėse gynė 27 ugdymo įstaigų sportininkų komandos. Aukštus rezultatus žaidynėse pasiekė trijų sporto šakų mūsų rajono atstovai. Papilės Simono Daukanto gimnazijos 5–6 klasių mergaičių komanda (mokytoja Birutė Daunienė) iškovojo Mokyklų žaidynių kvadrato varžybų bronzos medalius, rungtyniaudama kaimo vietovių mokyklų grupėje. Akmenės gimnazijos atstovai  iškovojo III vietą štangos spaudimo varžybose, kuriose asmeninėje įskaitoje Arnoldas Papirtis ir Viktoras Šimaitis tapo Lietuvos čempionais, Ovidijus Gartvikas – Lietuvos vicečempionu, Elijas Palionis ir Darius Mikalauskis liko treti (mokytojas Steponas Rinkūnas).  Naujosios  Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos stalo tenisininkių komanda (mokytojas E. Puzonas)  Mokyklų žaidynėse iškovojo III vietą, komandos narė Gabrielė Strodomskytė asmeninėje įskaitoje iškovojo  III vietą.

Susumavus visų sporto šakų rezultatus komandinėje įskaitoje III rajono grupėje (pagal mokinių skaičių savivaldybėje) tarp 27 rajonų Akmenės rajonas užėmė septintąją vietą. Bendroje komandinėje įskaitoje tarp 90 šalies bendrojo lavinimo mokyklų Akmenės  gimnazija užėmė dvyliktąją vietą, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija – 23, Ventos gimnazija – 26.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Zita Stanislauskienė