2019 m. sausio 23 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Kvietimas dalyvauti ilgalaikėje neformaliojoje švietimo lyderystės programojeSpausdinimo versija

Kviečiame  rimtai mokytis pasiryžusius švietimo bendruomenės narius įsijungti į ilgalaikę neformaliąją programą, kurios paskirtis –sustiprinti lyderystės kompetencijas bei švietimo vadybos išmanymą taikant į praktiką ir patirtį orientuotas mokymosi strategijas. Ši programa buvo sukurta ir išbandyta ankstesniuose projekto „Lyderių laikas“ etapuose, joje jau mokėsi 270 nacionalinio, savivaldos bei mokyklos lygmens švietimo lyderių iš visos Lietuvos.

Kam skiriama ši programa?

Programa skiriama ir patyrusiems, ir mažiau patirties turintiems švietimo bendruomenės atstovams: visų tipų  mokyklų vadovams, pavaduotojams, visų dalykų mokytojams, nacionalinio lygmens bei savivaldybių specialistams, linkusiems į savarankišką studijavimą bei refleksiją, kuriems ne tiek svarbu gauti formalųjį išsilavinimo pripažinimą, kiek įgyti naujos patirties bei kompetencijų,  refleksyviai analizuoti savo praktiką bei kurti naujas veiklos idėjas,  bendradarbiaujant su kolegomis iš savo bei kitų savivaldybių. Programą baigę dalyviai gebės integruoti teorines žinias į savo praktinę veiklą, kurdami  ir įgyvendindami pozityvius mokymosi pokyčius savo klasėje, mokykloje, savivaldybėje ir šalyje.

Koks yra neformaliosios programos turinys bei mokymosi procesas ?

Programą sudaro penki moduliai, iš kurių vienas yra privalomas, kiti – pasirenkamieji.

1. Privalomas įžanginis modulis – Švietimo lyderystės samprata. Šio modulio paskirtis – išsiaiškinti lyderystės mokymuisi sampratą, saviugdos, vadovavimo kitiems, organizacijai bei mokymuisi teorinius bei praktinius pagrindus ir  sąmoningai pasirinkti modulius gilesniam studijavimui. Pabaigus šį modulį, dalyviai kviečiami pasirinkti vieną, du, tris arba  keturis modulius iš pasirenkamųjų modulių.

 2. Pasirenkamieji moduliai:

  • Lyderis – savivaldžiai besimokantis vedlys; Dalyviai mokysis, kaip kryptingai ugdytis ir asmenines, ir profesines kompetencijas ir kaip tai perkelti į savo veiklą tam, kad taptume savivaldžiai besimokančiais bei kritiškai mąstančiais profesionalais, pažįstančiais save ir kryptingai einančiais augimo keliu.
  • Lyderis ir pasekėjai; Čia mokomasi apie santykių su kitais kūrimą, puoselėjimą bei keitimą siekiant veikti išvien bei kartu su kitais, kuriant veiksmingas komandas bei taikant ugdomojo vadovavimo strategijas.
  • Lyderis besimokančioje organizacijoje; Šiame modulyje mokomasi apie efektyvų švietimo lyderių veikimą struktūrose, kaip ribojimo sąlygomis kurti erdves asmeniniam ir sutelktam veikimui vardan sėkmingo vaikų ir suaugusiųjų mokymosi.  
  • Lyderis mokymosi vedlys. Šiame modulyje mokomasi apie sėkmingą mokymąsi lemiančius psichologinius bei organizacinius veiksnius, veiksmingas bei inovatyvias mokymosi aplinkas, skatinančias pereiti iš mokymo į mokymosi paradigmą Lietuvos mokyklose.

Kiekvieną modulį sudaro 48 val., arba 6 dienos auditorinio bei 200 val. savarankiško mokymosi, skirto mokslinės literatūros studijavimui bei analizei, projektų rengimui ir pristatymui, individualiai ir kolegialiai refleksijai. Kiekvienas modulis yra suskaidytas į 3 dviejų dienų dalis, tarp kurių atliekamos savarankiškos užduotys bei grupiniai projektai. Trečioji dalis yra skiriama individualioms bei grupinėms konsultacijoms bei grupinių projektų pristatymams. Baigę kiekvieną modulį bei visą programą dalyviai gaus pažymėjimą, kuriame aprašytos jų lavintos kompetencijos , ir tai yra suderinta su Švietimo lyderystės magistrantūros programa.

Mokymasis neformaliojoje programoje yra įtraukiantis, aktyvus bei savivaldus, mažiau auditorinio, daugiau savarankiško bei praktinio darbo.  Užsiėmimai vyks Jūsų arba gretimoje savivaldybėje parenkant vietą (mokyklą, švietimo centrą ar kt.) , į kurią būtų patogu atvažiuoti iš kelių savivaldybių.

Kaip organizuojama programa?

1. Iki 2018 m. kovo 15 d. – paraiškų priėmimas. Norintieji dalyvauti programoje kreipiasi į Akmenės rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąją specialistę Violetą Karalienę ir pateikia savo duomenis. Iki 2018 m. kovo pabaigos suformuojamos dalyvių grupės, sudaromi mokymosi tvarkaraščiai, parenkami mokymosi centrai.

2. 2018 m. balandžio mėn. – privalomojo modulio „Švietimo lyderystės samprata“ I dalis (1 diena); birželį  – II dalis (2 dienos), rugpjūtį – III dalis (2 dienos), rugsėjį – IV dalis (1 diena).

3. Iki 2018 m. rugsėjo pabaigos pasirenkami moduliai tolesniam studijavimui.  

4. 2018 m. spalį – lapkritį prasidės pasirenkamųjų modulių mokymai pasirinkusiems.

5. 2019 gruodį - programos pabaiga tiems, kurie pasirinks visus keturis pasirenkamuosius modulius.

6. Baigus programą dalyviai kviečiami įsijungti į projekto „Lyderių laikas“ alumnų judėjimą. 

Privalomojo modulio mokymasis bus organizuojamas 6-iais srautais, t.y. vieną besimokančiųjų grupę sudarys dalyviai iš 2-jų arba 3 gretimų savivaldybių. Pirmasis modulio užsiėmimas vyks vienoje savivaldybėje, o antrasis – kitoje, kad dalyviams nereikėtų dažnai važiuoti toliau nuo namų. Pasirenkamųjų modulių mokymasis vyks 3-mis srautais, grupę sudarys dalyviai iš 5 artimiausią savivaldybių. Mokydamiesi mišriose grupėse bei lankydamiesi kitose savivaldybėse, ne tik susipažinsite su naujais žmonėmis, bet ir aplankysite kitas mokyklas, užmegsite naujų ryšių bei kartu kursite bendrus projektus.

Projektas finansuoja dalyvių mokymosi bei individualių konsultacijų išlaidas, bet nedengia  kelionės bei maitinimo išlaidų. 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Sausis
    2019