2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Kūrybingas, prasmingas poilsis „Saulutėje“Spausdinimo versija

Vasara vaikams – aktyvaus poilsio gamtoje, kūrybinio potencialo, žaidimų, naujų pažinčių laikotarpis, todėl Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje nuo birželio 1 dienos iki birželio 8 dienos dešimt mokinių iš socialiai remtinų šeimų savo vasarą pradėjo stovykloje „Saulutė“.

Stovykla veikė pagal socialinės pedagogės Vilijos Šnarienės parengtą projektą, kurį finansavo Akmenės rajono savivaldybė ir rėmėjai: UAB „Cemtekas“, AB „Akmenės cementas“, AB „Kalcitas“.

Stovyklautojai nuolat turiningai leido laisvalaikį, sportavo, žaidė žaidimus, dainavo, šoko, gamino įvairius darbelius, piešė, keliavo.

Pedagogės tikslas – supažindinti su tradiciniais lietuvių liaudies amatais, prisiminti Lietuvos Nepriklausomybės istoriją, įtraukti vaikus į lietuvių liaudies paveldo saugojimą, skiepyti meilę savo kraštui, knygai, kalbai,  turiningai praleisti laisvalaikį su savo bendraamžiais  jaukioje, įdomioje aplinkoje bei ugdyti visuomenei pilietišką įvairiapusę asmenybę, sugebančią integruotis į visuomenę.

Įdomi veikla kiekvieną dieną stovykloje buvo vis kitokia: draugystės dieną vaikai susipažino, aptarė, rašė, piešė stovyklos elgesio taisykles, žaidė žaidimus, šoko lietuvių liaudies šokius. Diskusijų dieną  stovyklautojai bendravo su progimnazijos bibliotekininke I. Kratavičiute, kuri supažindino su Lietuvos istorija, rodė knygas, kuriose galima rasti informaciją dominančia tema, atsakė į pateiktus klausimus bei pakvietė apžiūrėti knygų parodą. Vėliau mokyklos kieme ant plėvelės mokiniai piešė kolektyvinį piešinį „Aš ir Lietuva“. Knygos dieną stovyklautojai susitiko su viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vaikų erdvės bibliotekininkėmis  A. Gerulskiene, R. Kybartaite, jos supažindino su knygomis apie Lietuvą, vaikai dalyvavo parengtoje viktorinoje „Mano kraštas“, darė skirtukus knygoms. Tą pačią dieną mokiniai bendravo su  Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūne R. Vėlavičiene, kuri su vaikais kalbėjo tema „Saugus vaikų elgesys prie vandens telkinių“. O susitikimo pabaigoje kiekvienas gavo dovaną - pieštukų dėžutę, įsimintinoms vasaros akimirkoms nupiešti. Kultūrinę – pažintinę dieną mokiniai vyko į Šiaulių „Aušros“ muziejų. Apžvalginėje ekskursijoje klausėsi pasakojimo apie valstiečių buitį ir būtį XIX a. pab. - XX a. I p., edukaciniame užsiėmime iš vaško plokštelės suko žvakelę, darė molinę žvakidę. Dieną, kuri buvo skirta amatams, pinti žilvičio vytelėmis mokė liaudies meno mylėtojas ir puoselėtojas D. Serapinas. Praktiniame užsiėmime dalyviai susipažino su žilvičio savybėmis, tradicijų raida, pagrindinėmis pynimo technikomis, meninėmis ypatybėmis, mokėsi pinti gėlę, stebėjo magijos triukus, lipdė iš modelino  įvairius dirbinius (karolius, sages, pakabukus ir t.t.). Paskutinę stovykloje dieną, smaližių dieną, stovyklautojai vyko į Šiaulių saldainių fabriką „Rūta“. Ten lankė muziejų, susipažino su šokolado istorija, gamino šokoladinius saldainius. Laimingi, pilni įspūdžių, su lauktuvėmis (savo pagamintais saldainiais) grįžo namo.

Greitai ir nepastebimai prabėgo turiningos vasaros atostogų dienos. Vaikai sakė, atrodo, dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti. „Saulutė“ – 2018“ baigė savo darbą. Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, komandiniai žaidimai, sportinės varžybos, kiti užsiėmimai, atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.

Stovyklos vadovė Vilija Šnarienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018