2018 m. liepos 22 d., sekmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Kuriamas ankstyvosios pagalbos vaikui ir šeimai modelisSpausdinimo versija

Įgyvendinant Lietuvos savivaldybių asociacijos vykdomą projektą „Vaiko teisių užtikrinimo ir pagalbos vaikui ir jo šeimai stiprinimas Lietuvos savivaldybėse: Ankstyvosios intervencijos modelis“, kurį iš dalies finansuoja Norvegijos finansiniai mechanizmai, nuo liepos vidurio rengiami mokymai kiekvienos savivaldybės specialistams, susijusiems su vaiko gerove ir saugumu.

„Mokymuose sužinojome apie ankstyvosios intervencijos privalomus, nes ankstyvoji intervencija suteikia pagalbą anksčiau nei atsiranda problema. Susipažinome su vaiko gerovės užtikrinimu Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje ir Estijoje, nagrinėjome pagrindinius vaiko teises užtikrinančius dokumentus. Įvertinome Alytaus miesto ir Kauno rajono savivaldybės sukauptą patirtį šioje srityje“, – įspūdžiais apie mokymus dalijasi Akmenės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytautas Juozapavičius

Per mokymus pristatomas ir įgyvendinant projektą rengiamas ankstyvosios intervencijos modelis.

Šio modelio rengimo vadovės uždarosios akcinės bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“  vyr. konsultantės  Jūratės Griciūtės teigimu, Lietuvoje kuriamas naujas kiekvieno vaiko gerovės ir reikiamos pagalbos užtikrinimo įrankis, keičiantis požiūrį į vaiką ir jo šeimą, pabrėžiantis vaiko poreikių tenkinimo svarbą. Vadovaujantis Norvegijos ir kitų užsienio šalių patirtimi kuriamo modelio esmė – orientacija ne į problemas, bet į rizikų vertinimą, kad būtų kuo anksčiau pastebėti požymiai, rodantys, jog tam tikroje srityje gali būti grėsmė vaiko gerovei.

„Parengto ir pristatyto ankstyvosios  intervencijos modelio privalumas tas, kad modelis remiasi atsakomybių pasidalinimo – bendradarbiavimo, lankstumo ir nuolatinio tobulinimo, vaiko gerovės pirmenybės principais., – teigia V. Juozapavičius..

Rugsėjo 20 dieną vykusiame projekto stebėsenos komiteto posėdyje buvo apžvelgti nuveikti darbai ir buvo pabrėžta, kad ankstyvosios intervencijos modelis, atsižvelgiant į mokymų dalyvių pastabas ir pasiūlymus, dar tobulinamas. Be to, baigus projektą ankstyvosios intervencijos modelis bus išbandytas penkiose pilotinėse – Kauno ir Alytaus miestų, Alytaus ir Telšių rajonų ir Elektrėnų – savivaldybėse, o tai leis modelį dar labiau patobulinti ir supaprastinti. Kad darbuotojams būtų paprasčiau modelį naudoti, stebėsenos komisijos posėdyje buvo pasiūlyta jį automatizuoti, kas leistų vietoje naudojant išmanųjį telefoną jį užpildyti.

Įgyvendinant projektą rengiama ir stebėsenos komiteto posėdyje pristatyta ir ankstyvosios intervencijos modelio stebėsenos metodika, kas sudarys galimybes sukurtą įrankį pastoviai tobulinti, nes, kaip pabrėžia J. Griciūtė, net pati tobuliausia metodika turi būti keičiama, atsižvelgiant į gyvenimo pokyčius.

Genovaitė Paulikaitė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Liepa
    2018