2018 m. gegužės 22 d., antradienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Jaunimo reikalų tarybos posėdyje dalyvavo svečiai iš Telšių atviro jaunimo centro Spausdinimo versija

Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdyje mobiliojo darbo su jaunimu patirtimi dalijosi svečiai –Telšių atviro jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė ir šio centro jaunimo darbuotoja Jurgita Kaveckienė.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Algirdas Bučys pasidžiaugė Telšių rajono savivaldybės finansuojama mobilia jaunimo darbuotojų komanda, kuri teikia prasmingą pagalbą jauniems žmonėms, gyvenantiems atokesnėse vietovėse ir turintiems mažiau saviraiškos galimybių.

Posėdyje pristatyti rezultatai Akmenės rajone vykdytos jaunų žmonių apklausos apie laisvalaikio poreikius. Apklausoje dalyvavo daugiau kaip 200 respondentų. Didžioji jų dalis pageidautų sporto, kultūrinių ir kitų jaunimu patrauklių paslaugų arčiau gyvenamosios vietos.

Atsižvelgiant į jaunų žmonių nuomonę, nagrinėta, ar galėtų būti suburta jaunimo darbuotojų mobili grupė, ar geriau pasiteisintų įsteigtos naujos atvirosios jaunimo erdvės prie kultūros įstaigų ir bibliotekų, kur būtų sudaromos galimybės čia jauniems žmonėms ateiti vakare. Tuo pačiu aptarta, kaip užtikrinamas pavėžėjimas į seniūnijų centruose esančias neformaliojo ugdymo įstaigas, būrelius. Apie tai kalbėjo  SJRT narė, Kruopių seniūnijos seniūnė Rasa Statkuvienė,  Kruopių pagrindinės mokyklos direktorė Asta Lipkinienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Mockuvienė.

Posėdžio dalyviai analizavo, kaip seniūnijose išplėtotas jaunimo laisvalaikis. Tuo tikslu peržiūrėta, kokiose vietovėse  įgyvendinami jaunimo organizacijų, jaunimo iniciatyvinių grupių, sporto klubų, bendruomenių, kultūros įstaigų, kitų dirbančių su jaunimu organizacijų projektai, finansuoti pagal Savivaldybės programas.

Kultūros centro direktorė Edita Statkienė paminėjo, kad atvirasis darbas su jaunimu reikalauja papildomo kultūros darbuotojų darbo laiko ir pastangų. Naujai veiklos krypčiai reikėtų darbuotojų, atitinkamo pasiruošimo, kompetencijų. Tuo tikslu yra papildomi Kultūros centro nuostatai.

Apie tai, kad bibliotekų darbuotojai, kurie vykdo specifines užduotis, daug ir nuoširdžiai dirba su vaikais, kalbėjo viešosios bibliotekos direktorė Z. Sinkevičienė.

Naujojoje Akmenėje esančio Labdaros ir paramos fondo ,,Prieglobstis“ atvirojo jaunimo centro ,,NewStones“ socialinė darbuotoja Gina Meškauskienė paminėjo, kad dirbama daug, tačiau finansavimas organizuoti turiningą jaunimo laisvalaikį yra per mažas, darbuotojų darbo užmokestis minimalus.

Mero patarėjas, SJRT pirmininkas Tomas Martinaitis pateikė siūlymą dėl naujų atvirųjų erdvių jaunimui steigimo bibliotekų, kultūros namų, bendruomenių patalpose. Šiuo tikslu būtina papildyti įstaigų ir organizacijų įstatus apie pasirengimą vykdyti atvirąjį darbą. Tai užtikrintų didesnes finansinės paramos galimybes pagal nacionalines programas. Taip pat turėtų būti sudarytos palankesnės sąlygos specialistams, dirbantiems su jaunimu, dalyvauti seminaruose ir mokymuose.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Dalios Sketrės nuotraukoje: (iš kairės) Telšių atviro jaunimo centro direktorė Saulena Pilitauskaitė, šio centro jaunimo darbuotoja Jurgita Kaveckienė, Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto ,,Atrask save“ koordinatorius Justinas Jocas, mero patarėjas, SJRT pirmininkas Tomas Martinaitis.

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018