2018 m. gegužės 21 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Jaunimo politikos klausimai aptarti su Jaunimo reikalų departamento ir Savivaldybės vadovaisSpausdinimo versija

Akmenės rajono jaunimo ir suaugusiųjų švietimo centre organizuotas susitikimas jaunimo politikos Savivaldybėje įgyvendinimo klausimams aptarti. Susitikime dalyvavo Jaunimo reikalų departamento  prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (JRD) direktorius V. Trapinskas, šio departamento Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja
V. Karnickaitė ir Savivaldybės atsakingi pareigūnai:

Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (SJRT) pirmininkas, mero patarėjas T. Martinaitis, Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos ,,Jaunimo apskritasis stalas“ (JAS) valdybos pirmininkas  J. Teišerskis kartu su savanoriu iš Ispanijos Federiko Buci, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Juozapavičius, jaunimo reikalų koordinatorė A. Ruškienė, Švietimo centro direktorė B. Baltutienė.

Susitikimo vieta pasirinkta neatsitiktinai – ši įstaiga yra JRD partnerė, įgyvendinat Jaunimo garantijų iniciatyvos projektą ,,Atrask save“, kurio pagrindinis tikslas yra padėti sunkumų turintiems jauniems žmonėms, kviečiant juos tęsti mokslą, dalyvauti savanoriškoje veikloje akredituotose Savivaldybės organizacijose ar atlikti darbo stažuotę įmonėje. Įstaigos direktorė B. Baltutienė kalbėjo apie darbo rezultatus, tarpžinybinio bendradarbiavimo svarbą šiais klausimais, veiklos viešinimo būtinybę – projekto veiklos balandžio mėnesį pristatytos Savivaldybės tarybos komitetuose, Savivaldybės tarybos, SJRT posėdžiuose.

JRD direktorius V. Trapinskas domėjosi pagrindiniais šiuo metu Savivaldybėje įgyvendinamais jaunimo politikos uždaviniais. Akmenės rajono savivaldybėje  jaunimas sudaro apie 20 proc. gyventojų populiacijos - yra 4544 jauni žmonės. Jaunimo reikalų koordinatorė A. Ruškienė nurodė aktualiausius įgyvendinamus klausimus. Tai: europinės Jaunimo garantijų iniciatyvos projekto priemonės, mobilaus darbo su jaunimu galimybių analizė, siekiant užtikrinti atokiose vietose gyvenančio jaunimo dalyvavimą veiklose. Svarbi atvirojo darbo su jaunimu metodo taikymas. Labdaros ir paramos fondo ,,Prieglobstis“  atvirajame jaunimo centre ,,NewStone“, penkiose atvirosiose jaunimo erdvėse tie patys nevyriausybinių organizacijų, švietimo, kultūros darbo  specialistai ieško įvairesnių, patrauklesnių  veiklos su jaunimu formų, galvoja apie tokių patrauklių paslaugų teikimą Kairiškių ir Agluonų daugiafunkciuose centruose. Šiandien itin svarbu yra savanoriškos veiklos Savivaldybėje palaikymas - nuodugniai aptariamas parengtas šios veiklos modelis, tapsiantis nacionalinės Savanoriškos veiklos programos dalimi. Siekiama kuo reikšmingesnės SJRT veiklos.

Apie SJRT darbą plačiau papasakojo šios tarybos pirmininkas T. Martinaitis, pasidžiaugdamas jungtinių SJRT posėdžių, vykstančių organizacijose ir įstaigose efektyvumu, galimybe tiksliau įvertinti ir ištirti jaunimo problematiką bei numatyti tikslingesnius sprendimo ir pagalbos būdus.

Apie JAS veiklą papasakojo J. Teišerskis. Deleguoti JAS atstovai aktyviai dalyvauja SJRT darbe, jaunimo galimybės pristatomos organizacijoms narėms, jaunimo lyderiai mokosi. Praėjusiais metais pirmą kartą nominuoti aktyviausi ir kūrybiškiausi jauni žmonės, jaunimo darbuotojai.

Aktyviai dirbant Savivaldybės jaunimo reikalų tarybai, pasisekė paskatinti jaunimo iniciatyvas, o jaunimą padrąsinti ir mokyti identifikuoti jaunimo problemas. Kartu su jaunimu ir suinteresuotais jaunimo situacijos gerinimu Savivaldybės specialistais, nevyriausybinių organizacijų vadovais  buvo parengtas 2013 -2018 metų jaunimo problemų sprendimo planas, numatytos priemonės 2016-2018 metams. Jos koreliuoja su Savivaldybės 2017-2019 metų strateginiu planu.

Apklausų ir tyrimų būdu įvardintos pagrindinės spręstinos problemos: jaunimo laisvalaikis, jaunimo nedarbas, jaunimo sveikata. Jaunimo politikos plėtra – yra įrankis kartu su jaunais žmonėmis siekti gerinti jaunimo situaciją. Viena iš daugelio priemonių, kuri skatina jaunimo aktyvumą ir dalyvavimą, yra Savivaldybės Jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo programa. Šiais metais sulaukta net 23 paraiškų.

Vėl bursis jaunos šeimos kūrybai, drauge muzikuoti, numatomas aktyvus jaunimo dalyvavimas bendruomenės renginiuose, bus organizuojama jaunųjų šaulių trijų dienų stovykla, jaunimas mokysis amatų, drauge kurs įvairias veiklas naujose erdvėse jaunimui Kruopiuose ir Kairiškiuose, rengs kūrybinius tarptautinius renginius ir pan. Projektus rašė aktyvieji Savivaldybės ateitininkai, skautai, jaunieji maltiečiai, jaunieji šauliai, jaunieji policijos rėmėjai, mokinių tarybos, Lietuvos moksleivių sąjungos informacinio centro padalinys, organizacijos ,,Nestabdyk“, ,,Šiaudinukai“ ir kitos.

Dalyvaujama programoje ,,Erasmus+“. Pagal šią programą Asociacija ,,Milžinų lizdas“ (organizacijos vadovė - J. Jančiauskaitė) įgyvendino 13 valstybių jaunimo darbuotojų mokymus. Jie turėjo galimybę susipažinti ir su Savivaldybės jaunimo, bendruomenės veiklomis, etnine kultūra.

Vienas iš didžiausių iššūkių buvo praėjusiais metais organizuotas Akmenės rajono savivaldybėje nacionalinis renginys ,,Jaunimo vasaros akademija“, pakviečiant 20 savivaldybių (kartu su Latvijos Dobelės miesto jaunimo komanda). Čia diskutuota apie jaunimo organizacijų svarbą, jaunimo dalyvavimą, ,,Erasmus +“ programos galimybes, tarptautinius jaunimo mainus, jaunimo informavimą. Pristatyta savanoriška veikla – kiekviena savivaldybė parengė namų darbus tema ,,20 savanorystės iššūkių“, organizuota Europos Parlamento posėdžio simuliacija su Europos namais prie Europos komisijos, netrūko ir pramogų.

Savivaldybės vadovai įsiklauso į jaunimo pasiūlymus. Taip atsirado riedlenčių parkai, švieslentė Savivaldybės didžiojoje aikštėje, jaunimo nurodytos saugios viešosios erdvės. Kiekvienais metais rengiama Jaunimo savivaldos diena savivaldybėje. Su jaunimu diskutuojami jų kultūriniai poreikiai, moksleiviškos problemos. Buriasi jaunos šeimos kalbėtis tarpusavyje, galintys ir patys kurti sau palankesnę aplinką ir laisvalaikį. Jauni žmonės rašo laiškus merui V. Mitrofanovui, kviečia į renginius ir forumus ne tik merą, Savivaldybės vadovus, bet ir LRS narį V. Ąžuolą – išsako savo rūpesčius. 

Mūsų rajono dirbantieji su jaunimu sėkmingai dalyvauja jaunimo darbuotojų mokymuose Suomijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Bulgarijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse. Mero patarėjas, SJRT pirmininkas T. Martinaitis sėkmingai pristato Savivaldybės jaunimo politiką nacionaliniuose ,,ambasadorystės“ renginiuose ir puikiai atstovauja Savivaldybės jaunimą lyderystės forumuose užsienyje.

JRD atstovams buvo pareikšta, kad pagal numatytus ir įgyvendinamus svarbiausius jaunimo politikos uždavinius galime teigti, kad esame draugiška jaunimui Savivaldybė.

Tokia nuostata buvo patvirtinta ir SJRT, apsvarsčius visą informaciją, susijusią su jaunimo sritimis bei 2016 metais atlikus ir aptarus Jaunimo politikos kokybės vertinimą, kuris apėmė pagrindinius veiklos indikatorius, pagal kuriuos ir buvo įvertinta situacija: t. y. jaunimo politikos formavimas, jaunimo dalyvavimas, informavimas, jaunimo veiklos finansavimas, tarpžinybinis bendradarbiavimas, mokymai ir konsultavimas, atlikti tyrimai, apklausos. Visą šią informaciją teikėme Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai – programos ,,Kurk Lietuvai“ atstovams, kurie draugiškos jaunimui Savivaldybės nominaciją, pasinaudodami kitų šalių patirtimi,  paskelbė.

Praėjusias metais, padedant JRD, atliktas jaunimo problematikos tyrimas pagal nustatytas kvotas, apklausiant įvairias jaunimo grupes pagal amžių, gyvenamąją vietą.

Šie darbai buvo labai atsakingi ir džiaugiamės, kad jaunimo situacija buvo nuoširdžiai įvertinta dėl to, kad Savivaldybėje dirba nuoširdi komanda. Jaunimo politika – integruota – su jaunais žmonėmis dirbama švietimo, sporto, kultūros, socialinėje ir daugelyje kitų sričių. Labai aktyvūs ir atsakingi yra jaunimo reikalų tarybos nariai, identifikuoti situaciją padeda skyrių vedėjai, specialistai. Gražia novatoriška jaunimo veiklos patirtimi dalinasi organizacijų vadovai.

Po šio susitikimo jau Savivaldybės salėje JRD vadovai V. Trapinskas ir V. Karnickaitė vedė seminarą Savivaldybės organizacijų ir įstaigų atstovams apie įsitraukimą į Savanoriškos veiklos plėtros kūrimo sistemą, kuri startuos visoje šalyje, išsamiai ją aptarus. Seminare dalyvavo Savivaldybės meras V. Mitrofanovas,  mero pavaduotojas A. Nicius.

JRD atstovams pabrėžta, kad visada jaučiamas politikų ir administracijos vadovų palaikymas jaunimo politikos iškeltiems tikslams ir uždaviniams.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Nuotraukoje: seminarą veda JRD direktorius Vydūnas Trapinskas ir JRD Jaunimo politikos plėtros ir programų įgyvendinimo skyriaus vedėja Valda Karickaitė  

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gegužė
    2018     
Dienos klausimas
Ar esate dalyvavęs nors vienoje Savivaldybės organizuotoje apklausoje ir pareiškęs nuomonę apie asmenų aptarnavimo kokybę?
Taip
Ne
Balsavo: 9 žmonių