2018 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Jaunimas „asistavo“ Savivaldybės vadovams ir specialistams, diskutavo apie savanorišką veikląSpausdinimo versija

Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas kartu su savo patarėju Tomu Martinaičiu prieš tradicinę Jaunimo savivaldos (Asistento) dieną paprastai surengia susitikimus su rajono gimnazijų moksleiviais, kalbasi apie vietos savivaldą, jaunimo poreikius ir priimamus sprendimus.

Jaunimui dar geriau suprasti ir pažinti vietos savivaldos ypatybes padėjo š. m. spalio 6 d. Akmenės rajono savivaldybėje surengta tradicinė Asistento diena, kurios metu rajono ugdymo įstaigų moksleiviai turėjo galimybę būti mero Vitalijaus Mitrofanovo (Gabija Jokubauskaitė), vicemero Apolinaro Niciaus (Justas Pukštys), Administracijos direktorės Aromedos Laucienės (Kamilė Raudoniūtė), mero patarėjo Tomo Martinaičio (Agnė Marija Laurinaitytė)   bei kitų Savivaldybės darbuotojų asistentais.

Moksleiviai turėjo ir praktinės pažintinės patirties: su Administracijos direktore Aromeda Lauciene jie apsilankė baigiamoje įrengti modernioje Akmenės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Naujojoje Akmenėje, kalbėjo apie kultūros poreikį jauniems žmonėms, kartu svarstė jaunimui aktualias problemas dėl atvirosios erdvės jaunimui, nuolatinių patalpų jaunimo organizacijoms būtinybės.

Moksleiviai susipažino ne tik su Savivaldybės veiklos specifika. Jie pabuvojo Akmenės rajono policijos komisariate, Naujosios Akmenės ligoninėje, Akmenės rajono apylinkės teisme, bendravo Akmenės rajono ugniagesių komanda, atliko praktinių užduočių.

Antrąją renginio dalį „Būk savanoris – keisk pasaulį“ jaunimui vedė Kauno mieste esančios viešosios įstaigos „Actio Catholica Patria“ Savanorių centro Jaunimo savanorių tarnybos projektų koordinatorė, ES projekto ,,Atrask save“ savanorio mentorė Betina Gaertner ir Europos savanorių tarnybos savanoris italas Federiko Buci.

Moksleiviai kartu su jais diskutavo apie tai, kas yra tikroji savanoriška veikla, kaip atliekama savanoriška veikla vietoje, kokios galimybės atlikti savanorišką darbą iki metų trukmės Europos Sąjungos bei kitose ES šalyse partnerėse. Supažindinta su tarptautinės programos „Erasmus+“ veiksmu „Europos savanoriška tarnyba“, kuris ir sudaro galimybę jaunimui tobulėti mokantis savanoriškos veiklos pagrindu 17–30 metų amžiaus jaunuoliams.

Nuoširdūs Jaunimo savivaldos dienos dalyvių atsiliepimai apie renginį, aktyvus dalyvavimas, smalsumas  skatina brandų ir šiltą Savivaldybės ir jaunimo ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimą. Akmenės rajono jaunimo ir jaunimo organizacijų sąjungos „Jaunimo apskritasis stalas“ biuro nariai, valdybos pirmininkas Justas Teišerskis padėkojo Savivaldybės ir kitų įstaigų vadovams, darbuotojams už drauge prasmingai organizuotą šią dieną ir patirtus įspūdžius.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Arnolda Ruškienė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Rugsėjis
    2018