2017 m. lapkričio 20 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Japonijos ambasadorius prailgino viešnagę Akmenės krašteSpausdinimo versija

Akmenės krašte viešėjo Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda bei ambasados politikos ir ekonomikos analitikas Renatas Kirtiklis. Svečius priėmė Savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas, mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, Administracijos direktorė Aromeda Laucienė.

Svečiai apsilankė Akmenės krašto muziejuje ir Ventos regioninio parko Lankytojų centre. Ambasadorius neslėpė, jog susižavėjo tuo, ką išgirdo ir pamatė.

Rasta galimybių naujiems ryšiams

Ambasadorius T.Shigeeda Lietuvoje reziduoja nuo 2015 metų ir yra išsikėlęs sau tikslą apsilankyti visose 60-yje šalies savivaldybių. Apsilankė bene 40-yje. Savivaldybės meras V.Mitrofanovas pajuokavo: gaila, kad svetys savo pažintį pradėjo ne nuo abėcėlės pirmosios raidės ir ne Akmenės rajone apsilankė pirmiausia, tačiau gerai, jog dabar galės palyginti, kuo gražus, įdomus ir išskirtinis nuo kitų yra Akmenės kraštas.

T.Shigeedos žodžiais, Lietuva - puiki šalis, pasižyminti gražia gamta, turtinga kultūra, ilga istorija bei draugiškais ir svetingais gyventojais. Ir labai įvairi – kiekvienas rajonas esąs savitas, Akmenės kraštas irgi labai skirtingas nuo kitų. Esą Lietuva – labai daug žadanti šalis, todėl norėtųsi skatinti jos ir Japonijos ekonominius, kultūrinius santykius. T.Shigeeda iškart pasakė, kokie šiame kontekste galėtų būti ryšiai su Akmenės rajonu – geologinis paveldas ir laisvosios ekonominės zonos teikiamos galimybės. Mat Japonijoje taip pat rasta dinozaurų liekanų ir yra nemažai jomis besidominčių žmonių, turistų, norinčių atrasti nežinomas teritorijas, o skatinti ekonominius ryšius vis naujose šalyse japonams buvo, yra ir bus svarbu, ypač - po Didžiojo Rytų Japonijos žemės drebėjimo.

Japonijos ir Lietuvos tarpusavio mainai užsimezgė prieš šimtmetį, tačiau valstybių santykiai sustiprėjo vicekonsulo Chiune Sugiharos, dirbusio Japonijos konsulate Kaune ir išdavinėjusio vadinamąsias gyvybės vizas, nuopelnų dėka. Antrojo pasaulinio karo metais jis išgelbėjo tūkstančius Lietuvos žydų, kurie nuo represijų pabėgo į įvairias pasaulio šalis.

Daug pasakota apie Akmenės kraštą

Ambasadoriaus T.Shigeedos nuomone, lietuvių ir japonų charakteriai, tradicijos, darbštumas, kantrumas, geranoriškumas ir kitos vertybės – panašūs, būtų galima sėkmingai bendradarbiauti glaudžiau, tačiau Japonijoje per mažai žinoma apie Lietuvą. Japonai turistai, kurių per metus sulaukiama apie 22 tūkstančius, žino Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Trakus, Šiaulius dėl Kryžių kalno, tad T.Shigeedos siekis juos supažindinti ir su regionais. Tiesa, ir lietuviai dažniausiai lanko Tokiją, nors Japonija turtinga dviem tūkstančiais nedidelių regionų.

T.Shigeeda domėjosi, ką reiškia rajono vietovardžio pavadinimas. Išgirdęs, jog šis žodis susijęs tai su akmeniu, apsidžiaugė, jog tai – dar viena bendrystė su Japonija. Juk šioje šalyje ypatingą reikšmę ir populiarumą turi akmenų sodai. Savivaldybės meras V.Mitrofanovas svečiui apibūdino dar vieną sąsają: Akmenės rajone kultivuojama japoniška sporto rūšis – kiokušin karatė.  Akmenės sporto klubas „Energija“ įkurtas 1989 metais ir nuo tada išugdė didžiulį būrį prestižinių pasaulio varžybų prizininkų.  

Savivaldybės meras V.Mitrofanovas ambasadorių T.Shigeedą palydėjo ir į Akmenės krašto muziejų, ir į Ventos regioninį parką, tad išvykoje spėjo papasakoti dar daug ko įdomaus iš Akmenės rajono istorijos bei dabarties, išvardijo svarbiausius ateities planus. Meras sakė besididžiuojantis, jog palyginti mažame Akmenės rajone veikia net septyni vaikų darželiai, trys muzikos mokyklos, čia sudarytos itin geros sąlygos gyventi jaunoms šeimoms ir dinastijoms. Rajone draugiškai priimami pabėgėliai iš Ukrainos ir kiti užsieniečiai. Ateityje rajone turėtų išsikristalizuoti du stiprūs ekonominiai, pramoniniai centrai - Naujoji Akmenė ir Venta, bei du labiausiai patrauklūs kultūriniai ir gamtiniai centrai - Akmenė ir Papilė.

Svečiui vizitas taip patiko, jog jis užtruko pustrečios valandos ilgiau nei planuota. O merą V.Mitrofanovą ambasadorius net pakvietė atsakomojo vizito: dalykinių pietų į Vilnių, kurių metu būtų aptartos ekonominio bendradarbiavimo, investuotojų pritraukimo galimybės.      

Savivaldybės administracijos ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Nuotraukos autorės ir Ingridos Norbutaitės: Priėmimas Savivaldybėje buvo nuotaikingas

Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda pasirašė Akmenės rajono savivaldybės svečių knygoje  Dinozaurų tematika galėtų sudominti japonus, patikino ambasadorius Toyoei Shigeeda Savivaldybės merą Vitalijų Mitrofanovą ir Ventos regioninio parko direktorių Andrių Almanį  Garbingasis svetys pabuvojo ir Akmenės krašto muziejaus Drugelių name
Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30310102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930010203
Lapkritis
    2017