asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Iš X Pasaulio lietuvių sporto žaidynių stalo tenisininkai parvežė 12 medaliųSpausdinimo versija

2017 m. birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune praūžė X Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Jubiliejinėse žaidynėse dalyvavo per 4000 tūkstančių lietuvių (iš kurių apie 1400 išeivijos lietuviai) iš visų penkių žemynų (iš 26 pasaulio šalių) – rekordinis ir didžiausias iki šiol žaidynėse dalyvavusių sportininkų skaičius. Iš viso buvo varžomasi 19 sporto rungtyse dėl 633 medalių komplektų.

Šiose žaidynėse teisę žaisti turėjo tik pajėgiausi Lietuvos stalo tenisininkai, į kurių gretas prasibrovė ir keletas Akmenės rajono stalo tenisininkų: Gintautas Adomaitis (Akmenė), Loreta Avelienė (Akmenė), Janina Ramanauskienė (Naujoji Akmenė – Vilnius), Karolina Kuznecova (Naujoji Akmenė) ir Gabrielė Strodomskytė (Naujoji Akmenė).

Prizines vietas žaidynėse iškovojo visi dalyvavę stalo tenisininkai:

Iki 15 metų mergaičių amžiaus grupėje asmeninėse varžybose III vietą iškovojo Karolina Kuznecova. Mergaičių dvejete Karolina Kuznecova su savo treniruočių partnere Gabriele Strodomskyte užėmė III vietą. Abi šios moksleivės yra Akmenės rajono sporto centro auklėtinės, kurios šiuo metu yra vasaros sporto stovykloje Latvijoje, Rucavos miestelyje, kur tobulina savo technines, taktines ir fizines galimybes pas Latvijos ir Rusijos specialistus.

19-29 metų amžiaus grupėje asmeninėse varžybose III vietą užėmė Gintautas Adomaitis. Vyrų dvejete Gintautas, žaisdamas su Jungtinėse Amerikos valstijose gyvenančiu E. Šveisčiu, užėmė II vietą. Mišriame dvejete Gintautas žaidė poroje su Almina Saibutyte iš Zarasų ir  tapo šių žaidynių čempionais.

50-54 metų amžiaus grupėje asmeninėse varžybose III vietą užėmė Loreta Avelienė. Mišriame dvejete, žaisdama poroje su Gintu Povilausku iš Kauno, Loreta pelnė II vietą. Moterų dvejete Loreta žaidė poroje su Latvijoje gyvenančia Vera Gurtajute ir jos tapo čempionėmis.

55-59 metų amžiaus grupėje asmeninėse varžybose III vietą užėmė Janina Ramanauskienė. Ji mišriame dvejete žaidė su Kęstučiu Ramanausku iš Kauno ir  užėmė II vietą. Moterų dvejete Janina žaidė su vilniete Aata Liutviniene ir tapo šių žaidynių čempionėmis.

Su didžiuliu džiaugsmu pranešu, kad į Akmenės kraštą iš X Pasaulio lietuvių sporto žaidynių stalo teniso rungties yra parvežti net 12 medalių – 3 aukso, 3 sidabro ir 6 bronzos.

Akmenės rajono sporto centro stalo teniso mokytojas metodininkas Kęstutis Barauskas

Nuotrukoje: X Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyviai (iš kairės Janina Ramanauskienė, Gintautas Adomaitis, Loreta Avelienė)