2018 m. gruodžio 13 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Gimtine mano, esi gražiausia!Spausdinimo versija

Pasitinkant Lietuvos 100-metį Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Kregždutė“ suorganizuotas rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų meninio skaitymo konkursas ,,Gimtine mano, esi gražiausia“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.

Dovaną Lietuvai - eilėraštį padeklamuoti, dainą padainuoti susirinko gausus būrys ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų iš lopšelių-darželių ,,Atžalynas“,  ,,Buratinas“, ,,Gintarėlis“, ,,Berželis“, Kairiškių DC, Kruopių pagrindinės mokyklos. Iš viso dalyvavo net 30 vaikų ir juos paruošusieji pedagogai.

Pasiklausyti raiškaus žodžio susirinko tėvai, pedagogai, draugai. Konkurso dalyvius ir svečius smagiai pasveikino Ventos muzikos mokyklos ankstyvojo muzikinio ugdymo grupė (vadovai V. Virbickas, D. Savickienė),  padrąsino ir sėkmės palinkėjo švietimo padalinio (skyriaus) vadovė R. Lupeikienė, džiugias akimirkas dovanojo darželio mažieji šokėjai (neformaliojo ugdymo mokytoja  R. Juškuvienė).

Jaukioje ir šventiškai papuoštoje aplinkoje dalyviai su pasididžiavimu skaitė pasirinktus lietuvių poetų eilėraščius. Smagu buvo klausytis U. Šiuipytės iš Ventos ,,Berželio“ žemaitiška tarme deklamuojamo eilėraščio ,,Zoike nelaimė“. Žemaičių tarmės perliukus pabėrė ir Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis“ ugdytiniai, atlikę inscenizuotą žemaičių krašto liaudies dainą ,,Gol žvirblis šalia koknės“ (pedagogė V. Guobienė). Visų dalyvių skaitomi eilėraščiai skambėjo nuoširdžiai ir nuotaikingai. 

Konkurso dalyvių raiškųjį skaitymą vertino kompetentinga komisija: švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė N. Lukauskaitė,  Papilės gimnazijos švietimo padalinio (skyriaus) vadovė, lietuvių k. mokytoja K. Dorofėjienė, Akmenės gimnazijos švietimo padalinio (skyriaus) vadovė L. Garalienė, Papilės K. Narščiaus bibliotekininkė R. Karalienė. Balai buvo skiriami už pasirinkto kūrinio atitikimą skaitovo amžiui, gebėjimą kalbėti aiškiai, garsiai bei sceninį įvaizdį.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė N. Lukauskaitė pasveikino visus dalyvius bei svečius ir kartu su kitais komisijos nariais paskelbė laureatus: U. Šiuipytę iš Ventos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Berželis“ (pedagogė S. Bogužienė), D. Dauparaitę iš N. Akmenės l/d ,,Atžalynas“ (pedagogė R. Butkevičiūtė), T. Žilinskytę iš l/d ,,Buratinas“ (pedagogė R. Norbutienė), D. Mockų iš Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis“ (pedagogė L. Numsėdienė) bei Papilės ,,Kregždutės“ meninės kompozicijos atlikėjus (A. Palijčuk, E. Pilipavičiūtė, L. Eikis), kuriuos paruošė logopedė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja M. Kazlauskienė.  Visi konkurso dalyviai apdovanoti padėkomis ir dovanėlėmis, laureatams įteikti diplomai ir specialūs prizai. Vaikus ruošusiems pedagogams Papilės gimnazijos direktorius R. Perminas įteikė padėkos raštus.

Po konkurso mažieji skaitovai pakviesti atsigaivinti sultimis, pasivaišinti gardumynais. Vaikai dalijosi savo mintimis ir idėjomis, žaidė su bendraamžiais iš įvairių rajono darželių. O kol vaikai buvo užimti, pedagogės rinkosi aptarti renginį, išsakyti pastabas, pastebėjimus. Pasidžiaugėme, kad pedagogų ir tėvelių pastangomis meninis skaitymas ir toliau puoselėjamas, nuo mažų dienų ugdoma meilė ir pagarba kalbai, o žodis vaikų lūpose skamba nuoširdžiai ir teikia didžiulį pasitenkinimą mums visiems.

Tikimės, kad šventės įspūdžiai išliks ne tik vaikų, bet ir pedagogų širdyse. Džiaugiamės aktyviu vaikų dalyvavimu ir tikimės,  kad poetinio žodžio mylėtojų ateityje bus dar daugiau, ir šis konkursas taps tradiciniu.

Roma Lupeikienė, Papilės Simono Daukanto gimnazijos švietimo padalinio (ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Kregždutė“) vadovė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018