2017 m. kovo 25 d., šeštadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Gimnazistai pristatė tiriamuosius darbusSpausdinimo versija

Tiriamoji veikla gimnazijose – tai mokytojo ir mokinio bendras, nuoseklus ir sistemingas darbas, kurio metu mokinys, pasirinkęs jį dominančią mokslo sritį, problemą, naudodamasis moksline literatūra atlieka įvairius tyrimus ir eksperimentus.

Šiais mokslo metais Savivaldybėje organizuotame jaunųjų tyrėjų konkurse galėjo būti pristatomi gamtos mokslų tiriamieji darbai. Dalyvauti konkurse planavo Akmenės ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijų mokiniai, tačiau dėl padidėjusio sergamumo akmeniškiai neatvyko.

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos III klasės mokinė Rebeka Žebrauskaitė pristatė savo atliktą tyrimą tema „Vitamino C augalų sultyse nustatymas“. Jaunoji tyrėja nusprendė tirti obuolį, apelsiną ir citriną, nes jai pačiai buvo įdomu sužinoti, kuriame vaisiuje yra daugiausiai vitamino C. Spėta, kad citrinoje, tačiau, atlikus tyrimą nustatyta, kad vitamino C daugiausiai yra apelsinuose. Darbą planuojama tęsti tiriant ir kitus vaisius. Darbo vadovė – biologijos mokytoja metodininkė S. Dacytė.

Gimnazistas Linas Šepkauskas (III kl.) tyrė nuotekų dumblo ir bioskaidžių atliekų komposto kokybę. Tyrimo metu nustatytas nuotekų dumblo ir bioskaidžių atliekų kompostų mėginių ekstraktų pH, nitratų, nitritų, kalio, fosfatų jonų koncentracijos, elektrinis laidumas, sunkiųjų metalų kiekis. Įvertintas mėginių druskingumo lygis ir nustatyta nuotekų dumblo kategorija. Pateiktos išvados dėl nuotekų dumblo panaudojimo galimybių. Darbas atliktas bendradarbiaujant su UAB ,,Akmenės vandenys“, AB ,,Akmenės cementas“ ir Šiaulių universiteto Technologijos, fizinių ir biomedicinos mokslų fakultetu. Darbo vadovė – chemijos mokytoja metodininkė V. Šepkauskienė.

Atliktus tiriamuosius darbus ir jų pristatymus vertino rajono mokytojai, atitinkamos mokslo srities specialistai, tokiu būdu siekiama sudaryti sąlygas mokykloms pasidalyti gerąja patirtimi ir idėjomis.

Geriausio darbo autoriumi už idėjos originalumą, tyrimo kruopštumą, iškeltų uždavinių ir išvadų pagrįstumą pripažintas Linas Šepkauskas. Antroji vieta atiteko R. Žebrauskaitei.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas V. Juozapavičius konkurso dalyviams įteikė diplomus, atminimo dovanėles ir palinkėjo tęsti gražias idėjas.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Mockuvienė

Nuotrauka Ingridos Norbutaitės

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27280102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Kovas
    2017     
Dienos klausimas
Kaip reikėtų skatinti žmones aktyviau dalyvauti vietos savivaldoje?
Skelbti informaciją apie dalyvavimo vietos savivaldoje galimybes Savivaldybės interneto svetainėje, vietos laikraštyje, stenduose ir pan.
Kas mėnesį nustatytu laiku, pvz., pirmą mėnesio pirmadienį 17.00 val. posėdžių salėje, meras organizuotų susitikimus su gyventojais išklausydamas jų problemas, siūlymus, atsakydamas į rūpimus klausimus.
Dažniau organizuoti susitikimus su Savivaldybės atitinkamų sričių specialistais, įstaigų vadovais atsakant į gyventojams rūpimus klausimus.
Balsavo: 24 žmonių