2018 m. gruodžio 13 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Elektroninės paslaugos – greita, patogu, patikima!Spausdinimo versija

Šiais pažangos ir technologijų laikais daugelį reikalų, kuriuos anksčiau reikėdavo tvarkyti vaikštant iš vienos įstaigos į kitą bei pildant didelį kiekį įvairių dokumentų, dabar galite greitai išspręsti naudodamiesi internetu.

Šiuo tikslu sukurtas e. paslaugų portalas  Elektroniniai valdžios vartai adresu www.epaslaugos.lt, kuriame galime rasti visą reikiamą informaciją, nuorodas į teikiamas viešąsias ir administracines e. paslaugas. Daugėja besinaudojančių informacinėmis sistemomis SPIS. MEPIS, tačiau nemaža dalis žmonių vis dar nejaučia poreikio arba nedrįsta pasinaudoti kitų rūšių elektroninėmis paslaugomis. Jeigu Jums reikia kreiptis į Savivaldybę, pabandykite nors kartą tai padaryti elektroniniu būdu. Klausite kodėl?
Pirmiausia – tai patogumas. Paslaug
ą galite užsakyti bet kuriuo paros metu, iš bet kurios vietos, kurioje yra kompiuteris ir internetas. Nebereikia planuoti savo laiko, derinant prie institucijų darbo laiko, vykstant į jas  ir stovint eilėse.
Antra – taip sutaupomi pinigai. Nereikia išlaidauti kelionei iki vienos ar kitos
įstaigos, norint užsakyti Jums reikalingą dokumentą. Ypač tai aktualu mažesniuose miesteliuose ar kaimuose gyvenantiems žmonėms. Neturint kompiuterio ar interneto namie, tereikia su savimi pasiimti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis ir  nueiti iki miestelio viešosios bibliotekos.
Tre
čia saugumas. Popieriniai dokumentai gali būti pamesti, padirbti, o viešuosiuose registruose skelbiama informacija yra oficiali ir saugi. Rengiamų prašymų formų tam tikri pildymo laukai  yra užpildomi automatiniu būdu, įkeliant duomenis iš įvairių registrų. Parodomos klaidos, todėl mažesnė paslaugos užsakymo formos pildymo klaidų tikimybė. Taip pat, iškart nurodoma kokius dokumentus reikia pateikti. Gautus elektroninius dokumentus galėsite peržiūrėti bet kur ir bet kada, prisijungę prie savo elektroninio pašto.
Galiausiai – ekologiškumas. Naudojantis elektronin
ėmis paslaugomis tausojama gamta, kadangi sunaudojama mažiau degalų kelionei, o taip pat taupomas ir popierius.

Atkreipkite dėmesį, kad lengvinami reikalavimai prašymams pateikti – šias paslaugas jau galima užsisakyti nepasirašant jų elektroniniu parašu, o paslaugos gavėjo tapatybę nustatant elektroninės bankininkystės ar kitomis identifikavimo priemonėmis Elektroninių valdžios vartų portale:

– Pažymos apie darbo stažą ir/arba pajamas išdavimas iš savivaldybės veiklos archyvo ir/arba likviduotų juridinių asmenų archyvo.

– Dokumentų išrašų, nuorašų ir kopijų išdavimas iš likviduotų juridinių asmenų archyvo arba kito Savivaldybės tvarkomo archyvo.

Pažymos apie deklaruotą gyvenamąją vietą arba apie įtraukimą į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą išdavimas.

Pažymos  gyvenamosios patalpos savininkui apie jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje savo gyvenamąją vietą deklaravusius asmenis išdavimas.

Leidimo organizuoti renginį išdavimas, dublikato išdavimas, jų galiojimo panaikinimas.

Leidimo prekiauti ir/ar teikti paslaugas viešosiose vietose ar renginio metu išdavimas, dublikato išdavimas ar galiojimo panaikinimas.

Leidimo įrengti išorinę reklamą savivaldybės teritorijoje išdavimas arba pranešimo apie pasikeitusį reklamos spalvinį ir/ar grafinį vaizdą pateikimas.

Numerio pastatui, pastato kompleksui, butui, patalpai, korpusui ar žemės sklypui, kuriame pagal jo naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, suteikimas, keitimas ar panaikinimas.

Teisės įrengti, koreguoti, panaikinti kelio ženklus gyvenamųjų vietovių gatvėse ir vietinės reikšmės keliuose, įrengti automobilių stovėjimo neįgaliesiems kelio ženklą suteikimas.

– Prašymo saugaus eismo klausimais nagrinėjimas.

– Leidimo kirsti, persodinti, pašalinti, genėti saugotinus medžius ir krūmus išdavimas.

– Pažymos apie žemės dirbimą (Nacionalinei mokėjimo agentūrai) išdavimas.

– Pažymos apie atsiskaitymą už valstybinės žemės nuomą išdavimas.

Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos žemės ūkio pasėliams, miškui, gyvūnams, gyvuliams, hidrotechnikos ar melioracijos įrenginiams nustatymas.

– Leidimo kasinėti ir aptverti išdavimas, pratęsimas, sustabdymas, sustabdymo panaikinimas, panaikinimas arba pranešimas apie baigtus vykdyti ar avarinius kasinėjimo darbus.

Leidimo važiuoti didžiagabarite ir/ar sunkiasvore transporto priemone ar jos junginiu savivaldybės keliais išdavimas arba jame nurodytos transporto priemonės keitimas.

Charakteristikos leidimo laikyti ginklą išdavimas.

Iškilus klausimams apie el. paslaugas ir jų teikimą, prašytume kreiptis į Akmenės rajono savivaldybės administracijos interesantų priimamąjį „vieną langelį“, tel. (8 425) 59707 arba el. p. info@akmene.lt

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gruodis
    2018