2018 m. balandžio 26 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Diskutuota apie septintus metus trunkančią ligoninės renovacijąSpausdinimo versija

Naujosios Akmenės ligoninėje Savivaldybės mero Vitalijaus Mitrofanovo prašymu lankėsi sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė ir ministro patarėjas Darius Kazlauskas.

Su svečiais pokalbio susitiko Savivaldybės tarybos nariai Zofija Paulikienė, Rima Seniūnienė, Vaidotas Sungaila, Administracijos direktorė Aromeda Laucienė, direktorės pavaduotojas Algirdas Bučys, grupė Administracijos darbuotojų, Seimo narys Valius Ąžuolas, Naujosios Akmenės ligoninės direktorius Tomas Skučas, kiti medicinos įstaigų vadovai. Pokalbis buvo nelengvas: apie lėšas, būtinas baigti ligoninės renovaciją, kurių Savivaldybė aktyviai prašo jau ne vieneri metai.

Nuo 2010 metų Savivaldybė įgyvendina projektą „VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės pastatų Naujojoje Akmenėje, Žemaitijos g. 6, rekonstravimas“, finansuojamą Valstybės investicijų programos (VIP) lėšomis. Projekto VIP patvirtinta vertė – beveik 2,208 milijono eurų. Iki šių metų pradžios projektui įgyvendinti panaudota tik 685,3 tūkstančio eurų - 26,5 procento lėšų. Savivaldybė įvairioms institucijoms nuolat įrodinėja, kad šis projektas yra prioritetinis Akmenės rajono gyventojams, kad dėl ilgą laiką vykstančios ligoninės pastato rekonstrukcijos negalima užtikrinti kokybiškos gydymo paslaugos ligoninės pacientams bei gerų darbo sąlygų darbuotojams, ir prašo skirti planuotą projektui sumą bent šiemet. Savivaldybė neatsisako ir pati prisidėti. Juolab, kad projektas siejamas ir su Naujosios Akmenės poliklinika, kurią ketinama įkurdinti ligoninės patalpose, nes dabar poliklinikoje irgi prastokos sąlygos priimti pacientams, jie neturi galimybės net liftu naudotis. 

VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės direktorius T.Skučas svečiams iš ministerijos replikavo: „Kuo geriau dirbam, tuo mažiau lėšų norite duoti...“. Direktorius papasakojo apie šios įstaigos atnaujinimo projektą. Ligoninė – senas sovietinis pastatas, tad ir renovacijos darbai atitinkami: sumoderninti seniai įrengtą prastą šildymo sistemą, pakeisti susidėvėjusius vamzdynus, įrengti patalpų vėdinimo sistemą. Be to, statiniui būdingos didžiulės, neracionaliai suplanuotos erdvės, kurias stengiamasi kuo efektyviau išnaudoti.

Tačiau viceministrė G.Šakalytė diskusiją kreipė kita linkme: per septynerius metus nuo ligoninės atnaujinimo projekto pradžios rajone gyventojų, kaip ir apskritai šalyje, sumažėjo daugiau kaip 20 procentų. Tad esą ar beverta skirti milijonus eurų apytuštei ligoninei? Kaip numatoma jos pernelyg dideles patalpas užpildyti, įkeliant kitas medicinos paslaugas teikiančias įstaigas? Kas bus daroma, gerinant medicinos paslaugų kokybę?

Savivaldybės administracijos direktorė A.Laucienė viešniai išvardijo, kokios šešios įstaigos jau veikia po ligoninės stogu, kad po remonto planuojama čia įkelti ir miesto polikliniką, kad Savivaldybė skiria lėšų medicinos įrangai įsigyti, kad sukurta ir veikia išskirtinė šalyje programa su solidžiu materialiniu palaikymu trūkstamiems gydytojams į rajoną prikviesti. Administracijos direktorė, Savivaldybės tarybos narė Z.Paulikienė ir kiti susitikimo dalyviai ministerijos atstovams įrodinėjo, kad likusios lėšos Naujosios Akmenės ligoninei sutvarkyti būtinos, nes ir taip gyventojai kenčia dėl to, kad nebelikę kelių svarbių šios įstaigos skyrių. Tai, kad Akmenės rajonas gavo papildomą greitosios pagalbos automobilį visų medicinos problemų neišsprendė. Pacientai greitosios medicinos pagalbos automobiliais gabenami į Šiaulių ar Mažeikių ligonines, tačiau kelyje gaištamas gyvybiškai brangus laikas. Nuvykus pagalbos tenka laukti didžiulėse eilėse. Paciento nepaguldžius į ligoninę, jis paliekamas likimo valiai – grįžk namo net ir septyniasdešimt kilometrų kaip sugebėsi... O paguldžius - ligonių artimieji priversti sukarti šimtus kilometrų juos lankyti didmiesčių ligoninėse. Papasakota ir apie akmeniškius, mirusius pakeliui į nutolusias ligonines, apie žmogų, ėjusį namo iš ligoninės pėsčiomis keliasdešimt kilometrų, apie jauną vyrą, pakėlusį ranką prieš save, kai nei šiauliškiai, nei mažeikiškiai gydytojai jam nesuteikė pagalbos...

Viceministrė G.Šakalytė siūlė kalbėtis skaičiais ir kitais ekonominiais argumentais. Panašu, kad ji šiame susitikime beatodairiškai vadovavosi nuostata Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri peržiūrėjusi projektams skirtą finansavimą iš VIP lėšų, nutarė sutaupyti beveik 3 milijonus eurų - 15 procentų šiems metams skirtų lėšų. Esą ir apskritai lėšos, skirtos šalies sveikatos apsaugos reikmėms, kaskart mažinamos. Vertinant VIP lėšomis finansuojamus projektus, reikią atsižvelgti į jų tikslingumą, racionalumą, ekonominį pagrįstumą, reikalingumą, pridėtinę vertę... Nors taip ir nepaaiškinta, kokiu būdu, kokia metodika vadovaujantis skaičiuojama ta „pridėtinė vertė“.

Šios ministerijoje linksniuojamos sąvokos kol kas neatspindi akmeniškių lūkesčių lankytis šiuolaikiškai sutvarkytoje ligoninėje ir gauti kokybiškas medicinos paslaugas. Ministerijos atstovai lyg ir pritarė: renovuoti Naujosios Akmenės ligoninę reikėtų užbaigti...

Savivaldybės administracijos ryšių su žiniasklaida specialistė Jolanta Šiurkuvienė

Autorės nuotraukose:

Pirmoji susitikimo dalis vyko Naujosios Akmenės ligoninės salėje, diskutuoja (iš kairės): Savivaldybės tarybos narė Zofija Paulikienė, VšĮ Akmenės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Vaida Sungailienė, Savivaldybės administracijos direktorė Aromeda Laucienė, sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė, sveikatos apsaugos ministro patarėjas Darius Kazlauskas, Seimo narys Valius Ąžuolas, Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Algirdas Bučys.

 

Pokalbis tęsėsi įstaigos koridoriuose, į jį įsitraukė ir VšĮ Naujosios Akmenės ligoninės direktorius Tomas Skučas (antras iš dešinės), Savivaldybės tarybos narė, VšĮ Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugos administratorė, laikinai einanti direktorės pareigas Rima Seniūnienė (pirma iš dešinės).

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Balandis
    2018