2018 m. birželio 24 d., sekmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Dalyvauta konferencijoje „Tribūna jaunai šeimai“ Spausdinimo versija

Akmenės rajono savivaldybės gausus būrys jaunų šeimų, Savivaldybės politikai, Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai ir jaunimo reikalų koordinatorius liepos 1 dieną  dalyvavo baigiamojoje projekto „Tribūna jaunai šeimai“ konferencijoje, kurią organizavo Kretingos rajono savivaldybės administracija kartu su šio projekto partneriais - Akmenės ir Skuodo rajonų savivaldybėmis.

Konferencija vyko Kretingos rajone, Žibininkų kaime esančiame „Atostogų parke“.

Konferencijos dalyvius pasveikino Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Jis pasidžiaugė sėkmingai įgyvendinamo projekto veiklomis, siekimu burti jaunas šeimas, konsultuotis kartu, kuriant joms palankią politiką, linkėjo, kad šis projektas turėtų tęstinumą. Tai pat ministras pasidalino šios Vyriausybės tikslais ir planais šeimos gerovei stiprinti: papasakojo apie planuojamą paramą būstui įsigyti, bendruomenių stiprinimo programų tęstinumą. Konferencijoje dalyvavo ir kiti Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Kretingos rajono savivaldybės vadovai.

Pagrindinė projekto organizatorė kretingiškė - Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė) Diana Laimutė Garjonienė priminė, kad nuo šių metų pradžios įvairiose projekto veiklose, susitikimuose Kretingoje, Naujojoje Akmenėje ir Skuode dalyvavo daugiau kaip 300 jaunų žmonių. Jie turėjo galimybę paanalizuoti šeimos sampratą bendruomenės, politikos, valstybės lygmenyse, diskutavo, kaip galėtų prisidėti prie jaunų šeimų užimtumo, jų atstovavimo, jaunų tėvų švietimo problemų sprendimų ir bendruomenės aktyvumo stiprinimo. Siūlymų ir idėjų projekto dalyviai pateikė ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, pavyzdžiui, būtinybę keisti nustatytus jaunų šeimų amžiaus apribojimus, finansuojant projektines veiklas, sudaryti socialinių paslaugų paketą šeimoms, kurti palankią joms mokesčių politiką, kuriant verslą, auginant vaikus.

Savo patirtimis dalijosi ir projekto partneriai. Akmenės rajono savivaldybės atstovė Ingrida Norbutaitė kalbėjo apie projekto metu sėkmingai įgyvendintas veiklas Kruopių bendruomenėje, Akmenės ir Naujosios Akmenės miestuose. Jaunų šeimų susitikimai parodė, kad atsiranda galimybė ir poreikis atstovauti jaunų šeimų interesams,  pavyzdžiui, Savivaldybių jaunimo reikalų tarybose, aktyviau dalyvauti pačių jaunų šeimų inicijuotose veiklose.

Įdomių įžvalgų apie tai, kodėl mokykla šiandien neįsivaizduojama be tėvų į(si)traukimo, pateikė UAB „Vaikystės sodas“ ir UAB „Karalienės Mortos mokykla“ steigėja, edukologė dr. Austėja Landsbergienė. Apie šeimos vaidmens svarbą formuojant ir įgyvendinant šeimos politiką kalbėjo Lietuvos edukologijos universiteto ir M. Romerio universiteto docentė Raminta Bardauskienė. VšĮ „Kitokie projektai“ konsultantas Paulius Godvadas pateikė modernų ir prieinamą bendruomenės ir šeimos bendradarbiavimo modelį. Santykių bei saviugdos lektorius Vaidas Arvasevičius akcentavo pavyzdžio galią vaikams augant.

Pasibaigus diskusijoms, jaunos šeimos kartu su savo vaikais, kurie konferencijos metu labai įdomiai leido laiką su animatoriais, žiūrėjo Klaipėdos lėlių teatro spektaklį.

Kadangi konferencija vyko netoli nuo Palangos, po šio renginio mūsų rajono jaunos šeimos su vaikais dar galėjo pasigrožėti banguojančia Baltijos jūra ir grįžo namo su geriausiais įspūdžiais bei įkvėpti įgyvendinti naujų sumanymų.

Projektą finansavo Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra pagal ,,Erasmus+“ programą.

 

Arnolda Ruškienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė (jaunimo reikalų koordinatorė).

 

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293001
Birželis
    2018