2019 m. gegužės 27 d., pirmadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Aplinkosauga
Spausdinti puslapio vidurį

Aplinkos tvarkymas

Akmenės rajono aplinkos tvarkymo ir priežiūros taisyklės:

- patvirtintos 2002-11-20 sprendimu Nr. 110
- papildytos

Reikalavimai žaliųjų atliekų tvarkymui

Atsižvelgiant į tai, kad padaugėja žaliųjų atliekų (parkų, sodų atliekų – nukritusių lapų, žoles ir pan.) susidarymas, primename atliekų turėtojams (gyventojams, įmonėms, organizacijoms) bei atliekų tvarkytojams, kurie surenka, naudoja ar šalina žaliąsias atliekas, kad pagal Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimus visi atliekų turėtojai žaliąsias atliekas turi rūšiuoti (rinkti atskirai, t.y. nemaišyti su buitinėmis ar kt. atliekomis), o įmonė, surenkanti atliekas, privalo atliekų susidarymo vietoje išrūšiuotas atliekas surinkti atskirai bei atiduoti atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti šias atliekas. Pastebėta, kad atliekų surinkėjas dalį žaliųjų atliekų pristato į sąvartyną, o atliekų turėtojai žaliąsias atliekas pristato į konteinerines mišrių komunalinių atliekų aikšteles, ko pasekoje, jos pašalinamos sąvartynuose. Atkreipiame dėmesį, kad toks šių atliekų tvarkymo būdas yra uždraustas teisės aktais ir asmenims, pažeidusiems šiuos reikalavimus taikomos administracinio poveikio priemonės.

Aplinkos oro apsauga

Oro kokybės tyrimų stoties (Naujoji Akmenė) duomenimis 2017 metais buvo nustatytas vienas kietųjų dalelių (KD10 ) paros ribinės vertės viršijimas. 2016 metais buvo nustatyti šešių parų viršijimai. Pagrindinė viršijimų priežastis - pramonės įmonių ir individualių namų šildymo įrenginių bei transporto tarša.

Atliekų rūšiavimas

Atliekų tvarkymui Lietuvoje kasmet skiriama daugiau dėmesio, tačiau gyventojams ir įmonėms vis dar trūksta informacijos, kur ir kaip galima priduoti atliekas. Tam, kad galima būtų greitai ir patogiai vienoje vietoje rasti informaciją apie įvairias atliekas, jų pridavimo vietas ir atliekų tvarkytojus, sukurta interneto svetainė www.atliekos.lt. Šiuo pirmuoju projektu startuoja Aplinkos apsaugos institutas, kuris bendradarbiaujant su visuomene, verslu ir valstybinėmis institucijomis analizuos, vertins ir teiks išvadas, pasiūlymus aplinkos apsaugos srityje ir informuos visuomenę.

Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug  3 mln. tonų įvairių atliekų.

Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur atliekos susidaro - namuose. Tai labai paprasta, tereikia įvairias atliekas išskirstyti į atitinkamus konteinerius: popieriui, plastmasei, stiklui ir bendrą.

Auksinė rūšiavimo taisyklė: jei tikrai nežinote ar mesti – vis tiek meskite. Perdirbimo įmonėse dirbantys darbuotojai patys atsirinks jiems tinkamas perdirbti pakuotes, tačiau darykite tai proto ribose.

Antrinės žaliavos - perdirbti tinkamos atliekos. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų daug paprasčiau, pigiau, mažiau teršiama aplinka. Kuo daugiau naudojama antrinių žaliavų, tuo daugiau sutaupoma žemės turtų (gamtinių išteklių).

Atliekų tvarkymas


 

 • Vežėjų* - UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“
 • DGASA, APP* - Didelio gabarito atliekų surinkimo aikštelė (Naujoji Akmenė)
 • APP* - Akmenės, Ventos, Papilės ir Kruopių atliekų surinkimo punktai

 

Viešųjų atliekų tvarkymo paslaugų teikimas Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje koncesijos sutartimi, kurios sudarymui pritarta Akmenės rajono savivaldybės tarybos 2006-05-24 sprendimu Nr.T-85„Dėl koncesijos sutarties teikti Akmenės rajono savivaldybės teritorijoje viešąsias atliekų tvarkymo paslaugas sudarymo“, yra pavestas VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui.

Akmenės rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisyklės:

Akmenės rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo planas,

Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir atliekų tvarkymą nuostatai, 2017-05-31, T-104(E)

Ataskaitos

Aktualu

Komunalinių atliekų tvarkymo paslaugą (atliekų surinkimas ir transportavimas, aprūpinimas konteineriais ir kt.) rajone teikia UAB „Naujosios akmenės komunalininkas“, Stipirkių g. 2, Stipirkių k, Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija. Tel.8 425 51684, faksas 8425 56640.

Vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą Akmenės rajone administruoja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras. Rinkliavos mokėjimo klausimais gyventojus ir juridinius asmenis konsultuoja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras konsultantė Akmenės rajone tel. 8 425 53503, adresas: Stipirkių g. 2, Stipirkių k, Naujosios Akmenės kaimiškoji seniūnija (UAB „Naujosios akmenės komunalininkas“ patalpose (II aukštas)) arba VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavos skyrius nemokama linija 8 800 10016 (tik iš fiksuoto ryšio) ir 8 41 553306, adresas: Ežero g. 16, Šiauliai.

Gyvūnų laikymas ir priežiūra


Rajone bepriežiūrių ir bešeimininkių gyvūnų gaudymą, laikymą ir priežiūrą  organizuoja ir koordinuoja Akmenės rajono savivaldybės administracijos seniūnijos. Gyventojai  apie pastebėtą ar sulaikytą bešeimininkį gyvūną turi  informuoti seniūniją.


Medžioklė

Medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos miškui prevencijos priemonių įgyvendinimo Akmenės rajono savivaldybėje tvarka (paraiškos ir atliktų darbų akto formos), 2012-08-30 sprendimu Nr. T-184

Želdiniai

Želdynų ir želdinių apsaugos ir tvarkymo taisyklės (Prašymo kirsti, genėti ar kitaip pertvarkyti medžius ir krūmus forma), 2008-03-19 sprendimu Nr. T-36


Gamta

Valstybės saugomos teritorijos:

 • Kamanų valstybinis gamtinis rezervatas,
 • Ventos regioninis parkas;
 • Pavirvyčių botaninis draustinis;
 • Karniškių telmologinis draustinis;
 • Girkančių telmologinis draustinis.

Valstybės saugomi gamtos paveldo objektai:

Geologiniai gamtos paveldo objektai:

 • Akmenės Didysis akmuo;
 • Jurakalnio griovos atodanga ir atragis;
 • Klaišių akmuo;
 • Papilės atodanga;
 • Purvių atodanga;
 • Raudonskardžio atodanga.

Geomorfologinis gamtos paveldo objektas:

 • Avižlio atragis.

Botaniniai gamtos paveldo objektai:

 • Dovydžių ąžuolas;
 • Papilės penkiolikakamienė liepa;
 • Rudikių ąžuolas;
 • Šiliškių daugiakamienė vinkšna;
 • Šiliškių daugiakamienis uosis;
 • Šiurkiškių pušys Sesės;
 • Užbrasčių ąžuolas;
 • Užpelkių pušis;
 • Užpelkių vinkšna.

Savivaldybės saugomas botaninis gamtos paveldo objektas:

 • Kinkupių ąžuolas.

Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Svajūnas VilkasPaskutinis atnaujinimas: 2019-02-18 11:21:33 Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019