2019 m. gegužės 23 d., ketvirtadienis
Akmenės rajono savivaldybės administracija
Biudžetinė įstaiga
L.Petravičiaus a.2, LT-85132 Naujoji Akmenė
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių
asmenų registre
Kodas 188719391
Tel. (8 425) 57 133 Faks. (8 425) 56 594
El.paštas info@akmene.lt
Akmenės rajono savivaldybės tarybos I posėdisSpausdinimo versija

Balandžio 15 d. 15 val. Naujosios Akmenės kultūros rūmuose vyko iškilmingas pirmasis naujai išrinktos Savivaldybės tarybos posėdis: prisiekė Tarybos nariai, inauguruotas meras.  Slaptu balsavimu išrinkti mero pavaduotojas ir Savivaldybės administracijos direktorius.

 Pirmasis Tarybos posėdis pradėtas Tautiška giesme. Posėdį atidarė ir Tarybos narių bei mero priesaikas ištikimai tarnauti, dirbti krašto žmonėms priėmė Savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Greta Rimkutė. Prisiekti Tarybos nariai kviesti abėcėlės tvarka, tik paskutinysis priesaiką perskaitė Akmenės rajono savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas. Valdžios regalijas į sceną atnešė tautiniais rūbais vilkinčios moksleivės. Regalijas merui uždėjo bei nuoširdžią kalbą linkėdamas sėkmingo darbo visų rajono žmonių labui pasakė ir buvęs ilgametis rajono meras, Garbės pilietis A. Lupeika. Naujosios Tarybos ir mero pasveikinti atvyko būrys svečių: Seimo narys V. Ąžuolas,  merui, mero pavaduotojui ir Administracijos direktorei įteikęs Vyčio ženklus, Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje A. Jasiūnienė, Aucės savivaldybės tarybos pirmininkė Vija Keršus ir vykdomasis direktorius Aldis Lerhs, Duobelės apskrities tarybos pirmininkas Andrejs Spridzans ir tarybos pirmininko patarėja Dzintra Matisone. Meras ir Taryba sulaukė sveikinimų iš rajono įstaigų, organizacijų atstovų, seniūnų.

Prisiekus Tarybos nariams toliau posėdžiui pirmininkavo Savivaldybės meras. Posėdžio darbotvarkėje numatyti trys klausimai – dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus ir direktoriaus pavaduotojo atleidimo, dėl mero pavaduotojo ir Administracijos direktoriaus skyrimo. Už darbą meras padėkojo kadenciją baigusiems mero pavaduotojui Apolinarui Niciui ir direktoriaus pavaduotojui Algirdui Bučiui. Naujojoje kadencijoje eiti vicemero pareigas V. Mitrofanovas pasiūlė patarėjo pareigas ėjusiam T. Martinaičiui, apibūdindamas jį kaip išsilavinusį, pareigingą, darbštų asmenį. Balsuota slaptu balsavimu. Rezultatas – 18 balsavo „už“, 6 – „prieš“. Tokiu pat principu paskirta ir Savivaldybės administracijos direktorė A. Laucienė. Tarybos narė. Balsavimo rezultatai už A. Laucienės kandidatūrą buvo analogiški: 18 Tarybos narių pasisakė „už“ ir 6 „prieš“. Abu į pareigas paskirti asmenys teigė, dirbsiantys rajono ir žmonių labui.

Tarybos narė J. Dunauskaitė perskaitė viešą pranešimą, kad Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijų nariai Taryboje dirbs opozicijoje (J. Dunauskaitė, A. Lizdenis, A. Nicius, A. Klimas, R. Sudaris, J. A. Januitienė, S. Bucevičius). Meras V. Mitrofanovas taip pat paskelbė, kad Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaujantys Tarybos nariai su Valstiečių ir žaliųjų partijos atstovais sudaro koaliciją. Jis taip pat akcentavo, kad visais klausimais galima diskutuoti ir priimti geriausią sprendimą, nesvarbu ar pozicijoje, ar opozicijoje esi.

 Nuotraukų autorius - J. Vapsva

 

Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus

Visuomenės informavimo specialistė

Ieva Ištuganovaitė

Facebook
Atgal
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019